Tämän palstan taso on aivan surkea. Jokaisella tuntuu olevan tarve vain mollata toinen toistaan. "Mitä vittumaisemmin toiselle puhun, sen parempi itse olen" periaatteella.
Mikä olisi asiallisempi keskustelupalsta, jossa myös eriävät mielipiteet voi sanoa ilman että heti yritetään lyödä päin näköä? Seuraan facebookissa perussuomalaisten virallista ja epävirallista ryhmiä ja ps kansanedustajien kirjoituksia.
Mikä olisi asiallinen keskustelupalsta?
8
<50
Vastaukset
- antaapi.tulla
No sanoppas nyt joku eriävä mielipde ja ihan asiapohjalta, ihan noin vaikka esimerkiksi meille muille??
- Parskaikista
Pidän Perusuomalaista puoluetta kaikkein parhaimpana vaihtohtona jota voi äänestää seuraavissa vaaleissa muut vaihtoehdot eivät tulekysymykseen .
- sama.aloittaja
Olenpa niin monta kertaa yrittänyt vaan kun siitä ei tule täällä mitään. Ja oliko pakko taas vithuilla?
- odotamme.yhä
Yritä kovempaa. No antaa tulla esimerkki "hyvästä ja asiallisesta avauksesta". Vai onko se niin vaikeaa? Miksi sitten valitat??
- sama.aloittaja
odotamme.yhä kirjoitti:
Yritä kovempaa. No antaa tulla esimerkki "hyvästä ja asiallisesta avauksesta". Vai onko se niin vaikeaa? Miksi sitten valitat??
Kenellä se nyt on lukutaito hukassa? Missä kohtaa puhun asiallisesta ALOITUKSESTA? Puhun koko ajan MIELIPITEISTÄ.
- odotamme.yhä
Sitä asiallaista mielipidettäsi odotetaan yhä. Antaa tulla esimerkiksi meille muille......tee hyvä keskustelun avaus rakentavan mielipiteen kautta.
- autaarmiasmeitä
odotamme.yhä kirjoitti:
Sitä asiallaista mielipidettäsi odotetaan yhä. Antaa tulla esimerkiksi meille muille......tee hyvä keskustelun avaus rakentavan mielipiteen kautta.
Miksi on niin vaikea ymmärtää mikä on epäasialista kirjoittelua?.
- odotamme.yhä
Määrittele perusteesi vaikkapa kymmenellä kohdalla, vai onko liian vaikeaa?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset
"Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-27399266Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta
Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir3748120Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681635945William ja Sonja Aiello ERO
Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!542428Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."
Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun62142Se siitä sitten
Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy821781Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan201725Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista
Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt81525Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921502Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4411406