Keväällä 15-vuotias puukotti kilpailijattaren pois miesmarkkinoilta, nyt yksi yritti tuuppaamalla korkealta alas. Ennen oli miehet häjyjä, nyt tytöt.
Pohjanmaan tytöt hurjia
1
<50
Vastaukset
- leidit_
Miehet puhuvat avoimesti häirinnästä: "parhaat vuotensa jo käyttänyt vamppi jallitti pikaseksiä"
Maanantai 22.2.2016 klo 07.05
Iltalehti tiedusteli mieslukijoilta kokemuksia seksuaalisesta häirinnästä. Monet ikävät kokemukset olivat tapahtuneet työpaikalla.
Ei ole mitenkään tavatonta, että naiset koettavat hakea huomiotani kesken työnteon mitä ihmeellisimmillä keinoilla, kertoo tiskijukkana työskentelevä mies.
Ei ole mitenkään tavatonta, että naiset koettavat hakea huomiotani kesken työnteon mitä ihmeellisimmillä keinoilla, kertoo tiskijukkana työskentelevä mies. (JOHN PALMéN)
Noin vuosi sitten baarissa eräs nainen oli erittäinkin tunkeileva. Seurustelin silloin, enkä ollut millään tavalla kiinnostunut naisesta. Kyseinen nainen kuitenkin yritti väkisin tulla syliin kiehnäämään. Pyynnöistä huolimatta nainen ei poistunut luotamme vaan yritti suudellakin. Siinä vaiheessa päätimme seurueemme kanssa siirtyä muualle. Tuossa tilanteessa on vaikea toimia, koska kaikkien fyysisten toimien käytöstä (pois työntäminen) nainen mahdollisesti nostaisi syytteen vähintäänkin tapon yrityksestä. Toisaalta taas sanat eivät menneet kuuleville korville. Valitettavasti tapaus ei ole edes omalla kohdallani ainutlaatuinen.
M21
Naisvaltaisella työpaikalla eronneet, karanneet ja muuten vaan hylätyiksi itsensä tunteneet tunkivat itseään iholle aivan härskisti. Ei näille puumille kelvannut niinkään poikamiehet, vaan ukkomiehet. Oli tosi ärsyttävää, kun joku parhaat vuotensa jo käyttänyt, ei missityyppinen vamppi yritti jallittaa pikaseksiä. Samaan aikaan piti yrittää olla korrekti työkaveri kaikille tasapuolisesti. Jos erehtyi jotakin madamea loukkaamaan sanomalla esimerkiksi ikäerosta, niin sai kuulla kyllä olevansa vihollinen.
Ihan tavallinen
Nuorempana ex-tyttöystävän isän naisystävä heitti usein muka vitsiä kun olimme kahden. Kaikenlaisia puumajuttuja ja että "kyllä hänelle nuoret kyydit kelpaisivat". Välillä hyökkäsi takaapäin hieromaan hartioita ja kutittelemaan. Olin silloin parikymppinen ja tämä nainen oli viidenkympin kieppeillä. Välillä hän oli "unohtanut" kylpytakin auki, kun tuli saunasta. Sain vahvistuksen hänen aikeistaan, kun erottiin exän kanssa. Silloin nainen olisi halunnut tulla uuteen kämppääni moikkaamaan ja kahvittelemaan.
Mikke
Varsinkin vanhempien naisten antama kaksimielinen vitsailu miehisyydestä on tuiki tavallista varmaan monellakin alalla. Omat kokemukseni ovat hoitoalalta. Työaikana vähemmän fyysistä kontaktia, mutta vapaa-ajalla ja etenkin firman kinkereissä saa olla tosi tuimana kieltäytymässä rakkauden teoista, jos kieltäytyä aikoo. Itseltäni on painostettu suuseksiä työpäivän aikana, tultu saunaan vahingossa juuri kun olen päässyt löylyyn ja vihjailtu erittäin kattavasti. Uskoa parisuhteisiin syö se, että näistäkin kokemuksista vain yksi nainen on ollut vapaa. Muut parisuhteessa tai naimisissa.
Sairaankuljettaja ikälisin
Jos et suostu työkaverina olevan naisen kanssa syrjähyppyyn, niin se loukkaa nykyaikaista naista. Siitä alkaa sen jälkeen vuosia kestävä koston kierre. Nykyajan nainen vaatii, että miehet palvovat heitä. Jokin on mennyt pois raiteiltaan.
Tuon kokenut oon
Törmäsin naispuoliseen työkaveriini sattumalta baarissa. Hän oli juhlatuulella ja humaltuessaan alkoi lääppiä yhä julkeammin. Se tuntui vastenmieliseltä ja ahdistavalta. Mikään järkipuhe ei auttanut. En saanut sanotuksi etteivät naiset kiinnosta muutenkaan seksuaalisessa mielessä, koska olen gay.
Olen kuullut muiltakin homomiehiltä, että ovat välillä pulassa kun miehenkipeät keski-ikäiset naiset käyvät käsiksi haaraväliin firman juhlissa. Miksi jotkut naiset kuvittelevat, että jokainen vapaa komistus on käytössä juuri heitä varten?
Väkisin kopeloitu
Nuorena tansseissa käydessä oli aivan normaalia, että yön myöhäishetkinä joku tarrasi haaroista kiinni ja teki ehdotuksiaan. Useimmiten nämä tapaukset olivat alkoholin johdannaisia. Alta kaksikymppisenä pääsin töihin naisvaltaisen työpaikkaan, joka kyllä karisti turhat kuvitelmat naisten jonkinlaisesta moraalisesta paremmuudesta. Nuorta poikaa koulittiin oikein naisporukalla. Jutut olivat niin rasvaisia, että posket punaisina niitä kuunneltiin. Olisi tehnyt mieli ottaa lopputili, mutta kun muitakaan töitä ei ollut näköpiirissä. Ei näitä kokemuksia ole voinut kertoa kenellekään ainakaan negatiivisena kokemuksina, koska tätä samaa kokivat kaikki ja ne kuuluivat ikäänkuin nuoren pojan kasvatukseen. Samoja kokemuksia on kertynyt myöhemminkin, mutta iän karttuessa pienemmässä määrin.
Elämän koulukas
Soitan levyjä yökerhoissa ja ei ole mitenkään tavatonta, että naiset koettavat hakea huomiotani kesken työnteon mitä ihmeellisimmillä keinoilla. Ei ole mitenkään harvinaista että joku läpsäisee tai puristelee takapuolesta. Viimeksi kutsuin ovimiehen juttelemaan kyseisen asiakkaan kanssa ja ymmärsi kyllä virheensä, ihme kyllä.
Tavan tiskijukka
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset
"Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-27399286Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta
Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir3748179Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681646019William ja Sonja Aiello ERO
Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!542453Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."
Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun62159Se siitä sitten
Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy821795Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan201738Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista
Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt81595Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921519Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4411418