Vakuutusyhtiö kirjoitti hienosti mustan valkoiseksi, eikä huomioinut kaikkia lääkärin lausuntoja ja takertui liikaa siihen, mitä olin itse kertonut. Kysymykseni kuuluukin, mistä saan apua valituksen tekemiseen? Onko muuta vaihtoehtoa kuin lakitoimistot? Ovat vain niin kalliita. Kuluttajariitalautakunta? En valitusta lähtisi mielellään itse tekemään, kun kuitenkin taas takertuvat johonkin naurettavaan asiaan, kun jokin sana on kirjoitettu "väärässä" taivutusmuodossa, niin takertuvat mieluummin siihen kuin lääkärin lausuntoon.
Valituksen tekeminen
5
418
Vastaukset
- doctus
Täältä:
https://www.fine.fi/ - Mikael_Paulin
On olemassa halvempiakin toimistoja, joissa opiskelija pyörittää bisnestä ja on erikoistunut näihin. Yksilöity hinta opiskelijoille, eläkeläisille ja työttömille.
http://kantelu.eu- Pauli_Mikaelin
Siis halvempi, kuin ilmainen Fine? Maksatko asiakkaallesi, kun hoidat hänen tapaustaan? Tai oikeasti: et edes tiennyt mikä Fine on. Aika upeaa ammattitaitoa sunun puoleltasi, heh-heh. Kyllä nyt asiakkaat ryntäävät antamasi nettiosoitteen perään. Bu-ha-haa.
- kaikki-keinot-kayttoon
Fine. Mutta kannattaa lukea alkuperäinen kysymys tarkkaan. Siinähän spekuloitiin lakimiehen palkkaamista. He tekevät toimenpiteitä ja muitakin juttuja kuin vain antavat neuvontaa kuten Fine. Tämä minua kiinnosti. Kiitos linkistä, yksityisetsivälle. Oletko sama tyyppi kuin osoitteessa Investigations.mobi?
- hik_hik
Taisit itse jättää lukematta alkuperäisen kysymyksen. tässä sinulle uusintana aloittajan teksti:
"Kysymykseni kuuluukin, mistä saan apua valituksen tekemiseen? Onko muuta vaihtoehtoa kuin lakitoimistot?"
Hän siis ei kaivannut muuta kuin neuvoa. No, olet kirjoittanut tekstisi 3:39, olisiko siinä keskikaljalla ollut vaikutusta silmien harittamiseen, mene ja tiedä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2032175
- 1341198
- 1131073
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa23827- 58806
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä34771ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42638Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m175584Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46577- 10560