Sipilä Paras päiväni pääministerinä

Patruunat

Kun saa kyykyttää työntekijöitä, toivotaan että Jumala rankaisee taas limanuljaskaa!

5

165

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eskoja

      jusjoo on siinämeillä pääministeri,pakolaisia hyysää ja hoitaa,mutta omaa kansa kurittaa,pakolaisten kustannuksella,kyllä se rankaisutulee vielä

    • rangaistustulee

      Sipilälle on tulossa rangaistuksia. Vaimo kuolee syöpään. Sipilä saa aivohalvauksen ja siitä tulee vihannes. (vaikka jo nyt aikapitkälle sitä onkin) Myös lestakaverit tulevat kärsimään kovia tuskia Sipilän pahojen tekojen johdosta (sekä omien) Myös Stub tulee saamaan sydänkohtauksen ja Soini kuolee maksakirroosiin. Näin on ennustettu.

    • eskoja

      onneksi elintarvikeliitto ei kumarra sipilälle,uskaltaa olla omatahto

    • ZILKaratelilla

      On se ruma – Putin tarkasti Venäjän turvallisuuspalvelun uuden "Rankaisijan". ZIL Karatel olisi parempi, kuin häpeä.

    • Näihipilöidään

      ISIS-leviää kuin syöpä.

      Tämä on jo nähty Suomessakin: kaksi ISIS-terroristia on jo käräjillä, maassa piileskeleviä sotarikollisia paljastuu päivittäin ja turvapaikanhakijat ovat keskimäärin paljon valtaväestöä rikollisempia. Silti valtion kohtamaa todellista turvallisuusuhkaa ei vakavasti käsitellä.

      Ei ole kansallisen turvallisuuden mukaista lisätä poliisin resursseja terroristien jahtaamiseen, jos koko riski voitaisiin eliminoida sillä, ettei heitä otettaisi sisään lähtöjäänkään.

      On ihmisiä, joiden voimme varmuudella tietää olevan pakolaisia: kristityt, ateistit, yazidit ja muut vainotut vähemmistöt. He eivät taatusti tule käymään jihadia kotimaassamme, eikä heillä ole Jumalan sanaa, joka käskisi vihaamaan yhteiskuntaamme ja elämäntapaamme. Tiedämme heidän olevan todella vainottuja, ja tiedämme, että he eivät tule nostamaan terroriuhkaa.

      Heillä ei ole syytä haluta nähdä maamme tuhoutuvan.

      http://mvlehti.net/2016/03/03/nato-kenraali-isis-leviaa-kuin-syopa/

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      91
      2551
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1475
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      86
      1467
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      13
      1208
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      943
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      16
      930
    7. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      110
      830
    8. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      39
      828
    9. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      793
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      726
    Aihe