https://www.youtube.com/watch?v=LIySKJfEL_s#t=493.048294
Tavallaan käy kateeksi!
Onpa upea ympärisö ja maisemat.
Minkähänlainen on tulevaisuus? Vaihtoehdot ?
Tuonne pitäisi saada isäntiä/ renkejä Suomesta. Mutta vain malliksi ja kokeilemaan / esittelemään suomalaista tietoa ja osaamista.
Ainakin rakentamisen ja auton/traktorin -huollon alueilla tarvitaan tietoa ja yhteyksiä Suomeen.
Hieno "filmi" tarvitaan suomenkielinen tekstiys. YLE voisi hoidella ja ottaa ohjelmistoon.
Saattaisi Joensuusta löytyä paremmat ja ymmärtävämmät yhteistyökumppanit kun Petroskoista.
Karjalan NEITO puhuu viisaita.
2
<50
Vastaukset
- ofjkddrus
Hieno linkki Avaralta vaikka ei mitenkään liity tämän palstan aihepiiriin.
- SeAvarakatseinen
Netistä löytää pienellä hakemisella erilaisuutta ja jos uskaltautuu aluksi vaikka naapurimaiden nettisivuille, senkaltaista materiaalia, jota voi nimetä vaikka toisinajatteluksi:
Ukrainan euroviisukappale kertoo Stalinin vainosta Krimillä | Yle Uutiset | yle.fi
http://yle.fi/uutiset/ukrainan_euroviisukappale_kertoo_stalinin_vainosta_krimilla/8692400
Ukrainassakin on tietäviä ja viisaita neitoja.
Ja nykyisin jo Suomessa uskalletaan, toisin kuin "ystävyyden" aikoina.
Karjala = yhteinen asiamme, vaikka Se onkin nyt valtioiden rajalla halkaistu.
Siltä toiselta puolelta (itäiseltä) eivät enää uutiset kulkeudu.
Karjalan Sanomat
http://www.karjalansanomat.ru/
???
Paitsi Se ISÄNNÄN ÄÄNI: www.finnish.ruvr.ru/
R YS S I L L Ä on ILO ilmoittaaa, että:
Venäjän Ääni
http://fi.sputniknews.com/finnish.ruvr.ru/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2082834Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1672511Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061172Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831015Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1241002- 671000
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait271952Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka320921Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20899Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22768