nurmijärvi

kysely

mikä on nurmijärven teboilin kohtalo

6

176

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mars_kouluuntakaisin

      Luuletko perkele että täällä on jotain saatanan selvännäkijöitä?
      Sitäpaitsi kysymyksestäsi puuttuu kysymysmerkki.
      Opettele edes kirjoittamaan.

      • Äiskänmaikka

        Asiahan ei mulle kuulu mutta näin:
        Mikä on Nurmijärven Teboilin kohtalo ?

        Kelpaako ?


    • Löytyy

      Googleta! Pari sekuntia meni kun laitoin googleen haun. Löytyi Nurmijärven Teboil, kun likkasin sivun auki tuli ilmoitus.

      Huoltoaseman sisäkauppa on suljettu toistaiseksi 1.3.2016 alkaen. Polttoaineiden myynti automaatista toimii normaalisti.

      Laitan vielä puhelin-numeron johon voi soittaa ja kysellä tarkempia kuulumisia.
      040-830 8373

    • Huhukertoo

      Melko varma huhu kertoo että rakennuksen katto ainakin
      muutetaan kupolinmuotoiseksi sekä viereen rakennetaan
      seisovan kullin muotoinen torni.

      • jotain_erillaista

        Varmaan tulee Kebab-ravintola. Niistä on huutava pula. Ja olisi hienoa että voisi vaikka noutaa pizzan.


    • Nurmijärven

      Rakennuksen kanssa olis,jos ei muuta kannattavaa toimintaa keksi niin purkas pois.Rakennuksen käyttö ei ole nykyisiin tarkoituksiin sopiva,kun rakennuksessa on linja-autoasema,taksiasema siellä takana piilossa ja polttoaineittenmyynti ja ruokala.Nämä toiminnat kaipais näkyvää paikkaa minne asiakkaat menis jo nähdessään edellä mainitut yritykset.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      349
      9339
    2. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      86
      5809
    3. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      357
      5392
    4. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      89
      3782
    5. Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä

      Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä
      Suomalaiset julkkikset
      3
      3202
    6. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      66
      2763
    7. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      69
      2728
    8. Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä

      Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,
      Elokuva
      5
      2533
    9. Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!

      Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr
      Maailman menoa
      7
      2468
    10. Ajattelin silloin

      että jos olet kiinnostunut, ihan oikeasti, niin kuulen sinusta vielä.
      Ikävä
      113
      2436
    Aihe