3.3. Jasmine Tukiainen törkysuhdesopassa!!! Osa 2!

Bismine

Niinpä niin, mitäpä sanoo Kalle? Ja milloin?

Tammikuun lopulla 2016 ilmeni, että bi-henkinen Jasmine Tukiainen oli touhuillut Suomessa omaa naisseksijuttuaan samaan aikaan, kun hänellä oli poikakaveri Ruotsissa. Noitä seikkoja on kuvailtu tässä ketjussa tarkemmin:

http://keskustelu.suomi24.fi/t/14078728/21-1--jasmine-tukiainen-keskella-torkysuhdesoppaa!

Koska tuo ketju on jo pitkähkö, laitetaan tässä uusi keskustelukierros käyntiin.

22

1569

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Bismine
      • NarsistiTukiaiset

        Pyörittihän Jasminakin kahta samaan aikaan. Olikohan Kalle katkera? Ehkä Jasmine on kertonut sekä Kallelle että Eliyalle rakastavansa heitä molempia samaan aikaan? Ehkä Kalle kokee että hänen tunteitaan on loukattu?


      • Ruotsin.kuningaskunta
        NarsistiTukiaiset kirjoitti:

        Pyörittihän Jasminakin kahta samaan aikaan. Olikohan Kalle katkera? Ehkä Jasmine on kertonut sekä Kallelle että Eliyalle rakastavansa heitä molempia samaan aikaan? Ehkä Kalle kokee että hänen tunteitaan on loukattu?

        Voi olla, että ruotsalaisen miehen maailmankuva on erilainen, vapaamielisempi, kuin mitä on Ruotsin hamraan Itäisen maakunnan väestön maailmankuva.


      • Tukiais-meininki
        NarsistiTukiaiset kirjoitti:

        Pyörittihän Jasminakin kahta samaan aikaan. Olikohan Kalle katkera? Ehkä Jasmine on kertonut sekä Kallelle että Eliyalle rakastavansa heitä molempia samaan aikaan? Ehkä Kalle kokee että hänen tunteitaan on loukattu?

        Kallen kaa seukatessaan Jasminella oli sala-salarakas Eliya Zweygberg, jonka kanssa Jasmine lesboili aina käydessään Suomessa. Siis Kallen selän takana.


      • Motiivi.siin
        Tukiais-meininki kirjoitti:

        Kallen kaa seukatessaan Jasminella oli sala-salarakas Eliya Zweygberg, jonka kanssa Jasmine lesboili aina käydessään Suomessa. Siis Kallen selän takana.

        No, ilmankos Jasminella tuntui olevan asiaa Suomeen alvariinsa!


      • Peitesalonki
        Motiivi.siin kirjoitti:

        No, ilmankos Jasminella tuntui olevan asiaa Suomeen alvariinsa!

        Onkohan uuden Ribella-liikkeen tarkoitus olla naisasiakkaiden hommaaminen Jasminen sänkykavereiksi?


    • tuxtux

      Niin metsä vastaa kuin sinne huudetaan, Jasmine.

      • Metsän-Kaiku

        Suomalaisissa kansanviisauksissa on pointtinsa.


    • Salkkarit-Live

      Nimimerkki JassunFrendi kirjoitti tammikuussa 2016 avauksen linkin ketjuun:

      "Ennen nimen vaihtoa sen oikea nimi oli Elisa Zweygberg.
      Jasminen läheisin ystävä yli 10vuotta.
      Jasmine 26, Eliya 27, Souri 48.

      Mikä soppa!! XD
      1. Jasmine petti ja kertoi miehelleen, että oli ihastunut toiseen.
      2. Eliya petti sitten Jasminea ja uskotteli silti, että Jasmine on hänen rakkautensa.
      3. Lopulta (2 viikon jälkeen tutustumisesta Souriin) Eliya hylkäsi Jasminen, Katariina Sourin takia.
      4. Hän sai myös neljän viikon jälkeen tutustumisesta sormuksen Sourilta ja asuu nyt Sourin vierastalossa (Eihän nyt 20 vuotta nuorempi rakas voi olla "uusi äiti" saman ikäisille lapsille kuin mitä Sourilla jo on?).

      5. Jasmine jätti miehensä, ja nainen jätti Jasminen, jonka jälkeen alkoi niin paha riita, että se johti kyyhkyläisten välirikkoon ja tähän "viidenteen maailmansotaan."

      6. Jasmine kertoi suhteesta Eliyan exälle, jota hän siis petti Jasminen kanssa! Sillä hän tiesi, että koko homma tulee julki = Eliya meni sekaisin, kun jäi kiinni kaikista valheistaan ja alkoi uhkailee Jasminea.

      = Jasmine kertoi asian julki jättämällä pois tämän Eliyan exän (kunnioituksesta?) ja saa nyt kaiken ansaitsemansa paskan niskaan.

      = toivottavasti oppi läksynsä.

      Terveisin, Jasminen ystävä."

      • Iltalehden-artikkeli

      • Yhteiskuntaelämää
        Iltalehden-artikkeli kirjoitti:

        Sourikin tuli kaapista IL:ssä.

        http://www.iltalehti.fi/viihde/2016020621078408_vi.shtml

        Kata taisi pelätä mediapiranhojen näykintää, kun hänen piti kiirehtiä avautumaan asiassa, mm. "... Kirjailija ja kuvataitelija päätti kuitenkin kertoa julkisuudessa suhteestaan, koska haluaa olla vapaa paineesta peitellä jotakin. Hänen mielestään on myös tärkeää tuoda yhteiskunnassa esille se, että ihmiset voivat elää monella tavalla..."


      • Kaappitoimittaja
        Yhteiskuntaelämää kirjoitti:

        Kata taisi pelätä mediapiranhojen näykintää, kun hänen piti kiirehtiä avautumaan asiassa, mm. "... Kirjailija ja kuvataitelija päätti kuitenkin kertoa julkisuudessa suhteestaan, koska haluaa olla vapaa paineesta peitellä jotakin. Hänen mielestään on myös tärkeää tuoda yhteiskunnassa esille se, että ihmiset voivat elää monella tavalla..."

        Uskon, että piranhat ovat täydellä höyryllä tämän tapauksen kimpussa. Taustatöitä ja seurantaa tehdään.


      • Aito.Tukiainen

        Näin käy kaikille Tukiaisille.


      • Kaappitoimittaja kirjoitti:

        Uskon, että piranhat ovat täydellä höyryllä tämän tapauksen kimpussa. Taustatöitä ja seurantaa tehdään.

        No kysykääpä sieltä Ruottisen puolelta, jotta onko Jasminalla luottotiedot kunnossa.


      • Lopeta-Jasminen-vaino
        RailiSuominen kirjoitti:

        No kysykääpä sieltä Ruottisen puolelta, jotta onko Jasminalla luottotiedot kunnossa.

        Teepä tuo ihan itse, kun olet niin vainohenkisesti kiinnostunut asiasta.


    • Tukiaisklaani

      Ohhoh! Jasminepa on joutunut seksiskandaalin pyörteisiin, ja häntä on petetty. Plus Jasmine on pettänyt poikakaveriaan Kallea!

    • Jasminen-kommentti

      Jasmine kommentoi Hymyn tuoretta kirjoitusta 5.3.

      "Luin mun haastiksen just... Ja kiehahti pikkasen...

      Mun lauseet, mun näkökulma, tapahtumat, totuudet, on karsittu ja muokattu (Ei kaikki, suurin osa oli kyl ihan jees kiehahdin vaan yhdestä lauseesta).

      Tää muokkailu & lauseiden poistaminen mun hyväksynnän jälkeen olis ollu iiiihan OK, enkä olisi edes reagoinut... mutta niiden TILALLE laitettiinkin homma päinvastoin. Eli lisättiin toista.

      - Itse olen saanut rajuja uhkauksia ja mitä törkeimpiä viestejä, ja nyt mä olinki yhtäkkiä se pommittaja ja "loukannut" ihmistä kyseessä... Hmm. (Ainii, tietty jopa toimittajat oli itse nähnyt kaikki mun viestit, joten ihmettelin KOVASTI miten näin kehtas kirjottaa...)

      - Helppo se on uhkailla ilmoituksilla, vaikka sekin olisi todellisuudessa päinvastoin. (Ps. Viestittely on yleensä molemminpuolista, eikös? ... Tai no, riippuu minkä version kolmas puoli saa kuulla asiasta...)

      En syytä ehkä lehteä, koska voin vaan kuvitella Miksi heidät saatiin muuttamaan story kokonaan. Kaikki lauseet, jotka oli vähänkään "huonoa" tälle vastapuolelle, otettiin pois kokonaan...

      Tämä "vastapuoli" jutussa oli saanut tietää mun tulevasta haastiksesta (jostain ihme kautta taas vaihteeks) ja päätti heti soittaa toimitukseen muuttamaan mun antamaa rehellistä storya hinnalla millä hyvänsä.

      Ja toinen heistä otti yhteyttä mun ystäviin ja uteli asiasta. He ei nähtävästi halunnut, että mulla on sananvaltaa... miksiköhän..?

      En siis saanut antaa edes omaa haastista itse ilman, että toimitukseen soitetaan ja ängetään mukaan juttuun.

      I'm sorry, etten hiljene valheilla tai sillä, että mua uhkaillaan "vaikutusvaltaisemmalla" ihmisellä. Totuus on totuus vaikka kuinka itsekin yrittäisi sulkea silmät sille.

      Ps. Eikö aikuisilla ihmisillä, jotka ollut parhaita ystäviä 15 vuotta, saa olla riitaa ilman, että äiti sekaantuu kaikkeen? Hmm." (Fb 5.3.)

      • Nyt.meni.filosofiaksi

      • Rahat-pois-ja-karkuun

        Toivottavasti Jasmine sai edes haastattelupalkkion Hymyltä.
        Raha voitelee ja silottelee lommot.


    • roskasakki_roskiin

      Jasminae, Elyiya, Kata ja KäraKalle pitäisi huuhtoa pöntöstä alas niinkuin pökäleille tehdään!

    • ei.jatkoon

      Koko Tukiaisten hullu sukuhaara saisi sammua.

    • Lovettajamies

      Jasmin voittaa törkyturpa perheensä ja sen possun näköisen siskonsa 6-0 Ihana piukka vartalo ja todella kauniit tatuoinnit. Hankala kuvitella että on niiden siideri alkkis tuksujen skua,,,phyi!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      1
      1598
    2. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      106
      1553
    3. Pike surkea

      Pike on surkea
      Ikävä
      12
      1328
    4. Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot

      Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks
      Kaste
      422
      1051
    5. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      221
      1038
    6. Mitä haluaisit

      Tehdä kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      124
      871
    7. Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."

      Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt
      Suomalaiset julkkikset
      2
      816
    8. Kuka omistaa keltaisen vanhan aravan?

      Pitäs saada rakennuksen omistajaan yhteys, rappukäytävät on siivottomassa kunnossa. Hiekkaa ja roskia rappusissa, lisäks
      Haapavesi
      29
      797
    9. Pirkanlinna yleisötapahtuma

      Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks
      Ähtäri
      43
      776
    10. Känsäkoura ja hotelli

      Tietoa kuka ostanut?
      Kuhmo
      9
      770
    Aihe