Pääuutisissä käsiteltiin SDP kyselyjohtoa monelta kantilta ja perusteellisesti ja ei unohdettu mainita moneen kertaan että hallituspuolueiden kannatus on alle 50 prosentia..
TOSIASIASSA UUTINEN OLISI OLLUT SE ETTIE HALLITUSPUOLUEIDEN KANNATUS OLISI LASKENUT !
TOSIASIASSA UUTINEN OLISI OLLUT SE ETTIE HALLITUSPUOLUEIDEN KANNATUS OLISI LASKENUT !
Vastaukset 31
Vanhimmat
Yle jatkaa tutulla linjallaan.
Tuollaista, joutaakin laittaa punatoimittajat pihalle.
Etkös ole huomannut muutosta, lehdistö ja ylen toimittajat olivat ennen "vallan vahtikoiria", nykyään toimittajat ovat muutuneet "vallankäyttäjien puudeleiksi". Tämä johtuu nykyisestä verovaroilla kustannettujen uutistoimittajien riippuvuudesta hallituksen määräysvallasta.
Samoin "lännenmedia" on aivan silkkoa paskaa julkaiseva sensuroitu mielipiteiden muokkaukseen erikoistunut hyväveli-rikollisten hallitsema organisaatio!
Ne p..leen "päätoimittajat" kehtaavat vielä ulista julkisuudessa, että heidän julkaisunsa on sitä "oikeaa totuutta" levittäviä tiedotusvälineitä!
Näiden em. julkaisujen "saitit"ovat mielettömästi sensuroituja palstoja joissa vain "aivopestyt" artikkelit julkaistaan, mutta jos jotain on kuitenkin "päähihhulin" mielestä pielessä, niin kommentteja ei julkaista (vrt. uusi suomi ja kaleva), pahimmat mainitakseni!
Onneksi on netti, josta voi lukea muitakin mielipiteitä, ugh!
Pääministeripuolue keskustan kannatus on laskenut kesästä lähtien. Vielä elokuussa keskustan kannatus oli vielä korkeammallla kuin eduskuntavaaleissa (21,1 prosenttia). Elokuun mittauksessa suosio oli 23 prosenttia. Nyt kannatus oli 20,7 prosenttia.
minusta kannatus on pitänyt eriomaisesti..
Hiukan sullakin kyllä on havaittavissa tuota, kutsuisiko sitä oikeistolaiseksi salaliittoteoriaksi. Ensin töppäätte, ja kusetatte, kun se tulee ilmi, se on asian julkaisseen vika. Kannattaisiko katsoa peiliin.
oli Lipponen joka taittoi eläkeläisten indeksin, tämä on varma tieto..
??????
kunnon töppäys oli Halosen allekirjoittama pakolaissopimus joka avasi rajat kansainvaelluksille pakolaisuus keppihevosena..
Pitäisikö uutisointi olla sitä mitä Suomen Uutiset harrastaa nytkin? Vaietaan asiasta jos se ei ole hallitusta ihannoivaa.
Puolassa on näin, että toimittajat saavat potkut jos kerrotaan totuus joka on hallitukselle epämieluinen.
Persut ainakin vastustivat kun EU aikoi tutkia Puolan tilannetta.
Yle uutisten teemaa ei voinut olla huomaamatta punatoimittajat ylistivät SDP:ta punaisen visvan valuessa suupielistä.
Ottaako noin lujille? Koita jos nitro auttaisi? Ellei, niin luota siihen, ettei vitutukseen voi kuolla.
tekisi mieli ottaa lautakasasta kunnon laudan ja kopistella hiukan YLE:n nurkkia !
Punikeilla on punikkien huvit. Ei mulla muuta.
johtoa ei edes ole, kärki on virhemarkinaalin siällä reippaasti..
"Pääuutisissä käsiteltiin SDP kyselyjohtoa monelta kantilta ..."
Kyselyitä tehdään, ja on luonnollista että oppositio puolueiden kannatus kasvaa ja hallitus puolueet yleensä menettävät. Niistä ei kuitenkaan kannata hermostua aloittajan tavoin. Eikö se ole toisaalta hyvä että YLE tuo esiin myös tämän hetken vallanpitäjien vaihtoehtoja positiivisessa mielessä ?
Itseäni enemmän ärsyttää uutisoinnissa juuri se että ne ovat 90% hallituksen linjan mukaisia, ja mitään ei kyseenalaisteta.
Ja kuten sanoin, kysely on kysely. Hallitus jatkaa kautensa, ja sitten voidaan valita uusi
ja yrittää saada siitä hyvä.
Teoriassa nykyhallitus on minun ihanne hallitus, koska olen sellainen perinteinen oikeistolainen. Mutta en itsekään anna hyvää arvosanaa tälle hallitukselle. He ovat luopuneet poliittisesta vallasta muuttaa maata kansalaisille paremmaksi, ja tavallaan hyväksyvät että markkinavoimat ohjaavat Suomea ja he vain tekevät tarvittavia menoleikkauksia.
Ainakin ennen vaaleja odotin tältä hallitukselta enemmän, mutta odotukseni latistui jo silloin kun kuulin että Stubb on valtiovarainministeri. Pidän kyseistä miestä typeryksenä joka vie älykkään keskustelun sivuraiteille.
jos hallituspuolueiden kannatus laskee, UUTINEN OLISI OLLUT JOS SE OLISI NOUSSUT !
Nyt tehtiin vain YLEN:n perinteistä vasuripropakandaa..
kylmä Kaisaa enää nähdä..
Sairas media loppuu pian omaan mahdottomuuteensa. Kukaan ei enää katso punavihreitä uutisia. Saatana saapui jo Moskovaan.
SDP:n jäsenä hieman hoksautin sanoessani tämän hallituksen olevan minun toivehallitus.
aamuteeveessä piirreltiin pilakuvia hallituksesta ?
vyörytys meneillään..
Tätä kutsutaan Länsimaalaiseksi sananvapaudeksi. Keskusta ei ole tällaisen kannalla. Se tiedetään.
että puolueellisuutta emme siedä, YLEn pitää palvella koko kansaa ei yksin vasemmista, yksi kansallismielinen toimittaja olisi paikallaan.
muita mutkitta että SDP on suurin puolue,näin ei ole yhden kyselyn perusteella, sen nyt sanoo järkikin..
Keskustalaisten pitäisi hakea apua vainoharhaansa "Punaisesta YLE:stä."
"Kylmä Kaisa" tulee vielkin uniin, siitä täytyisi päästä eroon.
Minä olen Jombe vuosia seurannut systemaattisesti YLE:ssa esinntyvien politiikan toimijoiden esiintymistiheyttä.
35-40% on ollut vasemman laidan edustajia, pääosin sossuja. Keskustan edustajia ei juurikaan ole ollut.
Faktahan ei ole vainoharhaa? Vai mitä?
Nukkuvien osuus kasvaa koko ajan, taitaa olla jo tli 40%, saa nähdä näkyykö vaaleissa jo vaikka kylmä ja nälkä herättää nukkuvatkin.
Mikä hallitus vei midät EU-liitokseen, (alamäen syy) ja euro seuraus.
Mikä hallitus hyväksyi EVM-sopimuksen,(pirullisempaa ei ole)
Kuka kävi EUssa poistamassa sopimuksesta yksimielisyyspykälän?
Kuka allkirjoitti perustuslakiimme laittoman EU-jäsenyyslausekkeen?
Mkä hallitus solmi isäntämaasopimuksen,(maanpetos)?
Mkä hallitus nosti eläkeiän vaikka työeläkekassajon varallisuus kasvaa kokoajan,
tämä estää myös nuorten töihinpääsyn?
Tässä muutama,
No miten tämä on näkynyt ohjelmissa. Se kai on ratkaisevaa.
Miten totuus on vainoharhaa? Eikö Neuvostoliittoa saa arvostella, kuten SDP esitti lakialoitteessaan?
Älä nyt sotke Ryssää tähän.