Murehtisitte Ruotsin rajavuodoista kuten Venäjän

Kun lämpimät kelit koittavat ja Shengenin rajatarkistukset taas poistuvat niin toivottavasti te murehditti Ruotsin rajan pitävyydestä kuten Venäjänkin. Muistakaa myös että ilman Schengenin viisumia saapuvat syyllistyvät valtiorajarikokseen. Mouhotkaa samoista asioista Ruotsin rajalla kuin Venäjänkin.

En voi tajuta että Itämatu on pahempi känsimatu ?
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ruotsi on Schengen-maa, mutta Venäjä ei ole. Se on totta, että itärajan vuotaminen on suomalaisten vika. Yhtään paperitonta ja viisumitonta ei tarvitse itärajalla päästää Suomeen. Orpo on surkea ministeri ja hänestä ollaan jopa tekemässä Kokoomukselle uutta puheenjohtajaa. Samanlainen vellihousu kuin Stubbkin.

Äänestä
  • Sitä on kynä märkänä allekirjoitettu taas sopimus, ymmärtämättä mihin se schengen johtaa.

    Äänestä

Ei tarvitsisi laskea länsirajankaan yli yhtaan viisumitonta ja passitonta.
Rajatarkastukset takaisin,jos halutaan rikollisista tunkeutujista eroon.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Itä_ja_länsi kirjoitti:

Kun lämpimät kelit koittavat ja Shengenin rajatarkistukset taas poistuvat niin toivottavasti te murehditti Ruotsin rajan pitävyydestä kuten Venäjänkin. Muistakaa myös että ilman Schengenin viisumia saapuvat syyllistyvät valtiorajarikokseen. Mouhotkaa samoista asioista Ruotsin rajalla kuin Venäjänkin.

En voi tajuta että Itämatu on pahempi känsimatu ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu