Jos kerran kaikkien on osallistuttava säästötalkoisiin, miksi ei ministerien ja kansanedustajien kesälomiin ja lomaltapaluurahoihin kajota? Eikös tämä ole epäoikeudenmukaista toimintaa taas kerran?
Missä on tasa-arvo?
kysynpävain
2<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Suomessahan onkin tänäpäivänä äärioikeistolaisuuteen pohjautuva digtaattori-hallitus.
Hehän tekevät juuri sitä, mitä heille vain päähän pälkähtää!
Ei heille tule pieneen mieleenkään kuunnella mediaa-, kansaa-, oppositioa-, eikä ketään muutakaan.
Kansahan nimenomaan on harhautettu vilpillisin vaalirahoitus-rikoksien avulla antamaan heille valtakirja siihen, äänestämällä ääri-oikeistolaisia puolueita päättämään Suomalaisten ihmisten tulevaisuudesta.
Äärioikeistolaisuuteen kuuluu perinteisesti muun kansan osan rahastus ja vilpillinen hyväksi-käyttö.
Hyvä vertauskuva on tässä:
-Kysymys kuuluu. Miksi gorillat nukkuvat puissa?
-Vastaus kuuluu. Siksi, koska ne ovat niin vahvoja, ettei kukaan mahda niille mitään!
Porvarien kohdalla vain on niin, että he ovat niin vilpillisiä. että rehellisemmät tulevat aina petetyiksi.
Aikoinaan joku on saattanut Sipilältäkin kysäistä, että miten ihmeessä sinä olet menestynyt tuossa liike-elämässä noin mahdottoman hyvin. Johon Sipilän vastaus kuuluu- "osaksi jopa rehellisinkin keinoin."
Miettikääpä siis näitäkin asioita hyvät Suomalaiset, kun menette äänestämään äärioikeistolaisia puolueita.
Oikeistolaisuuteenhan pahimmillaan kuuluu olennaisena osana äärimmäinen röyhkeys-, toisten ihmisten hyväksi käyttö-, epäinhimillinen lajitovereiden kohtelu-, ylimielinen ja kohtuuton oman edun tavoittelu jned.