AKT Ei Nuole Persettä

AKT pitää omiensa puolta kohta tulevien osingonjako juhlien kynnyksellä.
.
Yritykset jakavat kohta 11-miljardin osingot omistajilleen samalla osingontekijöitään nylkien..
.
Hävetkää saatanan ahneet yrittäjät, pankkiirit ja erityisesti rikkaiden persettä nuolevat poliitikot.
869
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

ovkk siellä?

Äänestä

Eli ne rajut pakkolait tulevat voimaan ja samalla köyhille tulee helvetisti enemmän raippaa kuin mitä nyt oli jo sovittu kovalla vaivalla.

Kyllä ihminen voi olla köyhä, mutta pitääkö olla vielä helvetin tyhmäkin?

Äänestä

Ei nuole vaan ottaa koko pökäleen.

Äänestä
  • Pääministeri Juha Sipilän äärioikeistolainen keskusta-kokoomus-persuhallitus on vaatinut Suomen kilpailukyvyn parantamiseksi yhteiskuntasopimusta. Kyse on kuitenkin siitä, että sen pitää taata kapitalistien ennestäänkin valtavien voittojen pussiin 5 %:n lisäystä, tuottavuusloikan. Sitä varten hallitus edellyttää, että työantajamaksuja halpuutetaan 330 miljoonalla eurolla. Edelleen hallitus laati luettelon pakkolaeista, joilla alennetaan työläisten palkkoja ja työehtoja 2,7 miljardilla eurolla.

    Siitä nousi mekkala, jonka vuoksi Sipilä lykkäsi homman työantaja- ja työntekijäjärjestöjen niskoille. Temppu oli oveluudessaan kunnioitusta herättävä. Sillä lykätään palkkojen alennukset ja työehtojen huononnukset ammattiyhdistysliikkeen tehtäväksi. SAK ei moista hyväksynyt. Se teki oman ehdotuksen, jossa työantajamaksujen alennus kelpaa, mutta työntekijöiden palkoista saa leikata vain 2,1 miljardia euroa.

    SAK oli siis valmis alentamaan palkkoja eli luopumaan vaatimuksista työläisten paremmista palkoista ja työehdoista. SAK oli valmis kääntämään työläisten edunvalvonnan kapitalistien edunvalvonnaksi. SAK oli pelkkä lammas, valmis antamaan sielunsa pirulle.

    http://kaikontturi.blogspot.fi/search?updated-max=2016-01-24T13:42:00%2B02:00&max-results=1&start=4&by-date=false

    Millä SAKsaatiin mukaan tähän?

    Äänestä

AKT:ssä toteutetaan Timo Soinin periaatteita.

Äänestä
  • Kyllähän Persut on nyt perseensä myyneet...

    Äänestä

Perusta itse yritys, joka jakaa sinulle isot osingot. Riittääkö äly?

Äänestä

Miksi AKT ei vaadi jäsenilleen esim.100 euron tuntipalkkaa? Eihän kukaan siihen mitään mahtaisi, kun järjestö laittaisi muuten kuljetukset seis.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Perseen-Puristaja kirjoitti:

AKT pitää omiensa puolta kohta tulevien osingonjako juhlien kynnyksellä.
.
Yritykset jakavat kohta 11-miljardin osingot omistajilleen samalla osingontekijöitään nylkien..
.
Hävetkää saatanan ahneet yrittäjät, pankkiirit ja erityisesti rikkaiden persettä nuolevat poliitikot.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu