ATEISMI-USKONTO ON DARVINILAISUUS

AikaVastata

Ateistien uskonto, darvinilaisuus ilman sen väitteiden kyseenalaistamista lapsille pakotettuna on yhtä paha asia kuin lasten hyväksikäyttö.
Kaikkien järkevien täytyy vastustaa ateisimiuskonnon iskostusta ja ateismiuskonnon, darvinilaisuus, opettamista totuutena kouluissa lapsille, vaikka lapsille pitääkin antaa tietoa eri uskonnoista, mutta itse ateismiuskonnon väittämät pitäisi jättää omaan arvoonsa, koska niillä ei ole mitään totuusarvoa.
Kaikkia ateisteja yhdistää ateismin määritelmän seurauksena lähinnä vain muiden kuin heidän oman uskontonsa, darvinilaisuus, kritiikki.
Koska ateismi on vain muiden kantojen kieltämistä, itse ateismille esitetään harvemmin positiivisia perusteita.
Tällä ateisti haluaa varmistaa ettei hänen koskaan tule ottaa vakavasti mitään todisteita ateismia vastaan.
Darvinialaisuus eli ateismiuskonto ei siis todellisuudessa ole falsifioitavissa, saati sitten verifioitavissa.
Ateisimiuskonnon tiedollinen arvo on siksi hyvin lähellä nollaa.
Kun otetaan huomioon ne sadat eri kehyskertomukset, joilla todistellaan millaisten kehitysvaiheiden kautta eläin on muuttunut toiseksi, esimerkiksi kalan muuttuminen suden kokoiseksi sorkkaeläimeksi ja siitä edelleen valaaksi, saadaan valtava määrä epätieteellistä aineistoa, jonka pätevyyteen kehitysoppi tukeutuu.
Monet tutkijat ovat jo kyselleet kuinka paljon väärennöksiä ja petoksia sisältyykään niihin näytteisiin, joilla eri puolilla maailmaa todistellaan kehitysopin pätevyyttä ja tieteellisyyttä.
Piltdownin ihminen, Nebraskan ihminen, Ota Benga jne. jne. nämä skandaalit osoittavat, että evolutionistit eivät epäröi käyttää mitä tahansa epätieteellistä menetelmää todistaakseen teoriansa oikeaksi.
Kun pidämme tämän mielessämme ja tarkastelemme muita ihmisen evoluution myytin niin sanottuja todisteita, kohtaamme samanlaisen tilanteen.
Löydämme vain kuvitteellisen tarinan ja vapaaehtoisten armeijan, joka on valmis yrittämään mitä tahansa todistaakseen tarinan oikeaksi.
Edellä olevat tapaukset ovat selkeitä todisteita sille kuinka ihminen on valmis huijauksella ja valheella eksyttämään muita luulemaan ihmisen kehittyneen apinasta.
Evoluutioteorian kantava rakenne ja perusta on mielikuvitus!
Evoluutioteoria perustuu petoksiin ja väärennöksiin sanalla sanoen valheeseen!
Evoluutioteoria on tieteeksi naamioitu ateistinen uskonto, jolla lapsemme kouluissa indoktrinoidaan ts. aivopestään ja pakkosyötetään ateismiuskonnolla vieläpä julkisin verovaroin!
Kehitysopin eli evoluutioteorian opettaminen on siis ateistiuskonnon ja humanismin indoktrinointia, jolla tosiasiassa heikennetään ja estetään ja saatetaan huonoon valoon todellinen tieteellinen tutkimus!

21

76

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kiinnnnostunuteikirj

      Ateismihan on helppo kumota, senkun vaan todistat jonkun jumalan olemassaolon, niin se on siinä.

      • AikaVastata

        Jeesus aviottoman seksin mätä hedelmä


      • hgfrewer5678
        AikaVastata kirjoitti:

        Jeesus aviottoman seksin mätä hedelmä

        Olet osoittanut tyhmyytesi!


      • yuuyuyuyuy78787

        Tähtitiedettä on harjoitettu liki neljätuhatta vuotta, maailmankaikkeus on edelleen yhtä tuntematon meille!!!!


    • Poliisikomentaja

      <>

      Älä puolustele lahkolaisia lastenraiskaajia. Luonnontieteiden opetus on lapselle positiivista ja kehitystä tukevaa.

      Sen sijaan teidän lahkolaisten suojelemien lastenraiskaajien toiminta on vahingollista ja tuhoavaa.

      Kantakaa vastuu lapsista älkääkä selitelkö.

      • hgfdewert6yu

        Tiede ei tule koskaan korvaamaan Raamatun sanaa, eikä Jumalaa


    • näinseon

      ihmettelen aloittajaa suuresti. Hän haluaa elää menneisyydessä, tietmättömyydessä ja pimeydessä. Ja USKOO jumalaan jota ei ole edes olemassa.

      • jhgfdsrtyu8i9

        Tiede ja Raamattu ovat sopusoinnussa keskenään ja täydentävät toisiaan.


    • A.Teisti

      Ettekö te uskishöynät tajua, että saman pöljän asian uudelleen ja uudelleen toistaminen ei tee siitä totta niin kuin uskonnoissa. Tämä sama höpinä on ollut näillä palstoilla varmaan jo toistakymmentä kertaa.
      Darwinismilla (tai evoluutioteorialla) ei ole mitään tekemistä ateismin kanssa, ateisteja on ollut tuhansia vuosia mutta Darwinkin kirjoitti kirjansa vasta 1800-luvulla...

      • kjhgfghui

        Alun perin ateistit (n. 400 eKr) eivät olleet Jumalankieltäjiä, se VILLITYS tuli vasta 1800-luvulla


    • nietzscheläisdarwinisti

      Lapsikin tietää kuinka todellisuudessa kävi matteuksen evankeljumi 28/13

      • hgfdswer56789

        ??????????????????????


    • voi.hallelujaa.sentäs

      On todella sairasta puputtaa lapsille muka totuutena kauheita valheita ja satuja Jumalasta ja ikuisesta elämästä. Sitten he uskovat mokomaan puppuun vielä aikuisinakin.

      • Moni ei tosin usko enää aikuisena...


      • nbgfdsawerty7ui

        "Tieteelliset "tosiasiat" petkuttaa sinua!


    • fda

      Hienoa, että aloittaja päätit valehdella ateismista ja osoitit oman uskontosi perustuvan heikolle pohjalle. Minkä lahkon fundis olet? Nautitko valehtelusta?

      • hgfdsaqw3456789

        Minä paljastan teidän kerrottuja valheita


    • uskonwiisaus

      MIksi te hihhulit teette kaikkenne saadaksenne itsennä näyttämään säälittäviltä jälkeenjääneiltä idiooteilta, jotka eivät tajua mistään mitään? Miten luulette sen muka edistävän asiaanne?

      Ei ole edes olemassa mitään sellaista kuin "darwinismi" ja toisekseen ateismi ja evoluutio ovat kaksi täysin eri asiaa, jotka eivät ole riippuvaisia toisistaan. Mutta tätähän on näköjään hihhulin aivoilla täysin mahdotonta käsittää, koska sama idioottisonta tulee tänne aina uudesaan ja uudestaan. Kun hihhulit eivät koskaan opi, mitään.

      http://www.kansanraamattuseura.fi/sana/haastattelut/alussa_jumala_loi_evoluution
      http://www.evl2.fi/sanasto/index.php/Evoluutio

      Jopa teidän omat uskontoverinne häpeävät teitä säälittäviä kretupellejä, koska teidän pohjaton tyhmyytenne saa kaikki muutkin, ihan fiksut kristityt näyttämään samanlaisilta täysin aivottomilta idiooteilta.

      • 9876098qwery

        Järkevyytesi ei tullut kenellekään tunnetuksi!


    • A.Teisti

      >>"Ateistien uskonto, darvinilaisuus ilman sen väitteiden kyseenalaistamista lapsille pakotettuna on yhtä paha asia kuin lasten hyväksikäyttö."
      >>"Kaikkien järkevien täytyy vastustaa ateisimiuskonnon iskostusta ja ateismiuskonnon, darvinilaisuus, opettamista totuutena kouluissa lapsille, vaikka lapsille pitääkin antaa tietoa eri uskonnoista, mutta itse ateismiuskonnon väittämät pitäisi jättää omaan arvoonsa, koska niillä ei ole mitään totuusarvoa."
      Ateismi ei ole uskonto eikä darwinismilla ole mitään tekemistä ateismin kanssa.
      >>"Kaikkia ateisteja yhdistää ateismin määritelmän seurauksena lähinnä vain muiden kuin heidän oman uskontonsa, darvinilaisuus, kritiikki."
      >>"Koska ateismi on vain muiden kantojen kieltämistä, itse ateismille esitetään harvemmin positiivisia perusteita."
      >>"Tällä ateisti haluaa varmistaa ettei hänen koskaan tule ottaa vakavasti mitään todisteita ateismia vastaan."
      Ateismi ei ole uskonto, ateismin on vain käsitys, että jumalia ei ole olemassa. Ei sillä siksi ole mitään muuta "oppia" niin kuin uskonnoilla.
      >>"Darvinialaisuus eli ateismiuskonto ei siis todellisuudessa ole falsifioitavissa, saati sitten verifioitavissa."
      Ateismi ei edelleenkään ole uskonto eikä darwinismilla ole edelleenkään mitään tekemistä ateismin kanssa. Miksi sinun pitää valehdella asiasta?
      >>"Ateisimiuskonnon tiedollinen arvo on siksi hyvin lähellä nollaa."
      Ateismi ei ole uskonto, se on vain käsitys, että jumalia ei ole olemassa.
      >>"Kun otetaan huomioon ne sadat eri kehyskertomukset, joilla todistellaan millaisten kehitysvaiheiden kautta eläin on muuttunut toiseksi, esimerkiksi kalan muuttuminen suden kokoiseksi sorkkaeläimeksi ja siitä edelleen valaaksi, saadaan valtava määrä epätieteellistä aineistoa, jonka pätevyyteen kehitysoppi tukeutuu."
      Sinä et vain tunne evoluutioteoria etkä haluakaan ja siksi jauhat tyhjää potaskaa.
      >>"Monet tutkijat ovat jo kyselleet kuinka paljon väärennöksiä ja petoksia sisältyykään niihin näytteisiin, joilla eri puolilla maailmaa todistellaan kehitysopin pätevyyttä ja tieteellisyyttä."
      >>"Piltdownin ihminen, Nebraskan ihminen, Ota Benga jne. jne. nämä skandaalit osoittavat, että evolutionistit eivät epäröi käyttää mitä tahansa epätieteellistä menetelmää todistaakseen teoriansa oikeaksi.
      Nämä väärennökset ovat huijareiden tekemiä, evoluutiobiologit juuri ovat paljastaneet väärennöksiksi.
      >>"Kun pidämme tämän mielessämme ja tarkastelemme muita ihmisen evoluution myytin niin sanottuja todisteita, kohtaamme samanlaisen tilanteen."
      >>"Löydämme vain kuvitteellisen tarinan ja vapaaehtoisten armeijan, joka on valmis yrittämään mitä tahansa todistaakseen tarinan oikeaksi."
      Evoluution todisteet ovat oikeita ja paikkansapitäviä, ei ole olemassa mitään valehtelija-armeijaa vaan huippupäteviä biologian ammattilaisia. Sinä haluat vain kieltää kaiken uskonnollisen hulluutesi takia.
      >>"Edellä olevat tapaukset ovat selkeitä todisteita sille kuinka ihminen on valmis huijauksella ja valheella eksyttämään muita luulemaan ihmisen kehittyneen apinasta."
      Tiede on vakavaa ja ankaraa tutkimustyötä, ei mitään huijausta. Ihminen ja "apinat" ovat sukua keskenään, DNA-tutkimus todistaa sen aukottomasti.
      >>"Evoluutioteorian kantava rakenne ja perusta on mielikuvitus!"
      Evoluution takana on valtava määrä todisteita, uskonnot ovat mielikuvitusta ja toiveajattelua.
      >>"Evoluutioteoria perustuu petoksiin ja väärennöksiin sanalla sanoen valheeseen!"
      Ei edelleenkään perustu. Sinun valehtelusi ei sitä muuksi muuta!
      >>"Evoluutioteoria on tieteeksi naamioitu ateistinen uskonto, jolla lapsemme kouluissa indoktrinoidaan ts. aivopestään ja pakkosyötetään ateismiuskonnolla vieläpä julkisin verovaroin!"
      Evoluutioteoria ei ole uskontoa ja sitä opetetaan kouluissa niin kuin kaikkia muitakin oppiaineita. Ei siinä mitään aivopestä tai pakkosyötetä. Tuollainen väitekin on naurettava!
      >>"Kehitysopin eli evoluutioteorian opettaminen on siis ateistiuskonnon ja humanismin indoktrinointia, jolla tosiasiassa heikennetään ja estetään ja saatetaan huonoon valoon todellinen tieteellinen tutkimus!"
      Evoluutioteoria on todella pätevää tiedettä. Ei evoluutioteoria eikä ateismi ole uskontoa ja humanismi on ihmiskunnan suurimpia saavutuksia eikä sekopääuskikset pysty sitä tuhoamaan.

    • Jumalaton

      Jumalia ei ole olemassa kunnes toisin todistetaan :D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      155
      2523
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      146
      2352
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      101
      1039
    4. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      881
    5. Sinua oli kiihottavaa

      Sinua nainen oli kiihottavaa katsella.
      Ikävä
      63
      789
    6. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      274
      707
    7. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      18
      697
    8. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      85
      690
    9. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      202
      668
    10. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      22
      648
    Aihe