Ei kannattaisi paljon hurrata, miten hyvin eri mieliset maahanmuuttajat kotoutuvat suomalaisiin tai edes toisiin omanmaalaisiinsa, kyllä heidän sotansa tulevat mukana uuteen maahankin.
Saksalainen tuttavani viestitti, että syyrialaiset ovat lähi-idän somaleita, eli eivät edes halua kotoutua muualle, vaan haluavat muuttaa uuden maan kakkossyyriaksi.
Tuskin miehetkään töihin tulevet ikinnä menemään, kun pitää vahtia emännan ja mukuloiden ja toistenkin mukuloiden syömistä ja pukeutumista ja lääkärissäkäyntiä.
http://www.savonsanomat.fi/kotimaa/Maanmiehet-pakottavat-pakolaisia-pysymään-oman-kulttuurinsa-tavoissa/741403
Kotoutumisongelmia
kogkogo
5
<50
Vastaukset
- jgjjjfgjffdggffjjg
Törkeää touhua. Estävät toisten sopeutumisen ja integroitumisen.
- SuuriHuijaus
Tuohan on yksi suurista huijauksista. Mamuttajasuvakit esittävät, että kotoutumisen ongelmana muka olisi tietämättömyys ja kulttuuriset erot. Niinhän asia ei suinkaan ole!
Totuushan on, että suurin osa muslimitulijoista ei edes halua ja pyri integroitumaan länsimaiseen(vääräuskoiseen ja paheelliseen) kulttuuriin. - ei_ne_kotoudu
Islam ei kuulu sivistysvaltioihin.
- Ja-huolella
Vedän somalineekeeriä pataan
- Jh113
Eikä ne osta edes vessapaperia.vasemmalla kädellä pyyhitään paska perseestä ja oikealla syödään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2032790Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1652496Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061162- 64951
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait256904Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies107902Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20879Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka307874Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k453778Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22748