Venäjäänkin voidaan liittyä

näin-nähtävä

Länsimaista habatusta on nyt koettu riittämiin. Nykyinen hallitus ihannoi amerikkalaista riistämiskulttuuria.

Isänmaallisena ihmisenä on alkanut tuntumaan siltä, että Suomea ei enää rakenneta suomalaisille, vaan pelkästään ulkomaisille pääomille.

Suomella on ollut pitkä historia Venäjän kumppanina. Autonomian aika oli enimmäkseen hienoa, vaikka ei pelkästään fantastista, kuten entinen Eurooppaan karannut pääministeri olisi sanonut.

Karjalaa emme saa neuvotteluteitse takaisin, mutta meillä on vaihtoehto; liitytään Karjalaan. Petsamo tulee siinä kaupan päälle.

Hyötyjä on runsaasti. Maataloustuotteiden pakotteet poistuvat, joten Oltermannit lähtevät taas entiseen malliin maksaviin suihin. Polttoaineen hinta tippuu murto-osaan, koska olemmehan silloin osa suurta öljymaata.

Mikä parasta, niin puolustusmenot poistuvat kokonaan, koska enää ei tarvitse puolustaa. Ei tarvita ylihintaisia huonolaatuisia amerikkalaisia hävittäjiä, eikä käytettyä peltipanssarikalustoa Keski-Euroopasta.

Lyhyesti: suomalaisille jää Venäjään liittymällä enemmän.

1

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • SeAvarakatseinen

      Kaikkea paskaa ....
      .... Naapurimaa on nykyisin pers´aukinen valtio

      Ja muistelehan sitä; miten se kuppasi "veljesmaitaan" Unkaria, Tsekkoslovakiaa, Romaniaa, Bulgaria sekä tietysti sitä ITÄ-Saksaa = DDR ja niitä saksalaisa, jotka jäivät = erehtyivät jäämään kotiinsa.
      (Karjalalassa kotiinjääneitä kotikommareita oli tarkkaan laskien 16 henkeä, kohtalosta ei tietoa)

      Seuraavaksi voisimme pyytää virolaisilta, latvialaisilta, liettualaisilta konsultointia ja kommenttja siitä, miltä Se OIKEIN tuntuu olla Venäjänmaata hallitsevien R Y S S I E N vallan alla.

      Hyötyjä on runsaasti : ))
      R Y S S I E N johtama talouspolitiikkaa on johtanut siihen, että ns. paremmilla alueilla keskipalkka on n. 300 euroa; siis sehän on vastaavinaan sitä, mutta kun palkka maksetaan rupisina RUPLINA! Pyyhi niillä persettä. EU-pakotteet pisti markkinat uusiksi, länsimaiset tavarat ostetaan vain pimeiltä markkinoilta.

      Osta sinä hyvät silmälasit muutamalla eurolla Tokmannilta (jos olet Suomessa), ja lue aluksi todellista tietoa tämänhetkisestä ja tulevasta tilanteesta naapurimaa/Roisto-valtiosta .... tuosta:

      http://suomenkuvalehti.fi/jutut/ulkomaat/eurooppa/suuri-ja-mahtava-venaja-talous-romahti-tutkijat-soppajonossa-tehtaita-suljetaan-hallitus-voimaton/

      .... ja jatka lukemista kirjaston lukusalissa tai osta koko lehti!

      P.S. Petroskoista, paremminkin Äänislinnasta ei ole tullut vielä uutisia tämän vuoden puolella suomeksi, eikä taida enää ikinä tullakaan? Jotain on taas R Y S S I T T Y?

      www.karjalansanomat.ru

      Ja voit jatkaa lukemista ILTALEHDESTÄ .... "neuvostovastaisuudesta"

      http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016030521221587_uu.shtml

      P.S. Luokitteletkohan sinä ja muut R Y S S I E N trollikirjoittajat meikäläisen:
      neuvostovastaiseksi, venäjänvastaiseksi, toisinajattelijaksi, intellektuelliksi, kommunistiksi , kapitalistiksi vai ihanko olen omilla aivoillaan ajatteleva mielenhäiriöinen, R Y S S I E N valtaa vastustava (rokotettu) huligaani? Karjalan palauttaja! Suomi -Neuvostoliitto/Venäjä-seuran jäsen?

      Kaikkia noita ei voi olla, yht´aikaa?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      155
      2523
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      146
      2362
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      101
      1049
    4. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      881
    5. Sinua oli kiihottavaa

      Sinua nainen oli kiihottavaa katsella.
      Ikävä
      63
      789
    6. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      274
      707
    7. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      18
      697
    8. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      85
      690
    9. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      202
      668
    10. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      22
      648
    Aihe