Milloin lennot alkaa ?

Onko tietoa, minkälaiset aikataulut ja lippujen hinnat on nyt alkavissa Seinäjoen lennoissa ? Ja mikähän lienee tarkka aloituspäivä ?
1360
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Eikö ne Seinäjoen lennot justiinsa lopetettu ja lentokenttä pistetty kiinni? Miten ne nyt yhtäkkiä muka alkais uudestaan?

Äänestä

Olihan tästä lentokentän tilanteesta vasta lehdissä juttua. Ja eikös kunnat myöntäneet taas rahaakin.

Äänestä

äijä kyselee vaan koska alkaa ja hintoja,,,huomaa ettei oo koskaan lentäny, on katsos eri hinnat meneekö hesaan,damiin,kanarialle ymm...eikös siitä tullu muutenkin ihan joku harraste kenttä? laskuvarjo ym...en oo käyny sivuilla.justiin tulin semmoselta lennolta joka toimi hyvin,vaasasta lento arlandaan siitä pariisiin kautta pattaya.molemmissa tunnin parintunnin väli.halvat lennot hotelli perillä vasta kuukaudeksi kerkee tutustua muuhunkin kun baaritiskiin...seikkailua ihmiset

Äänestä
  • Ilmaiset lennot ei ala koskaan.
    Ja jos lennot alkavat, lennettävä maksaa koko laskun, miksi muuten muutamia iliman kuskattaisiin.

    Äänestä

Eipä tqaida lennot ihan pian alkaa, kun näkyi tuolla uutisvirrassa mielenkiintoinen tieto siitä, kuinka paikalliset "pilvenveikot" ovat siirtyneet kumialalle:
"Belgialaisen yhtiön kautta rengasyhtiö Black Donuts Engineeringin omistajiksi lähtivät syksyllä 2012 myös lentoyhtiö Finncommin myynnillä vaurastuneita suomalaisia liikemiehiä. Juhani Pakarin, Taisto Saikkosen sekä Heikki ja Jukka Peltolan osakeomistukset on keskitetty kahteen suomalaiseen omaisuudenhoitoyhtiöön."

Äänestä

Kymmeniä miljoonia veronmaksajille kustantanut lentokenttähän on päätetty myydä 300 000 eurolla liikemiesryhmälle joka siis lentää itse sieltä omilla bisnes-jeteillään. Ei siine mitään reittilentoja tai lomalentoja ole suunnitteilla.

Äänestä
  • Onpa outo kuvio näin tavallisen veronmaksajan kannalta. Myydään 300000 eurolla ja sitten vielä annetaan vuosittain isot tukiaiset. Jotenkin haisee tämä homma.

    Äänestä

ei pohjanmaan kokoisella alueella voi olla kovin montaa toimivaa kenttää se on selvä..ja ne sioitetaan sinne missä on teollisuus ja niiden luo lentävät bisnesmiehet.sen takia vaasan kenttä laajennettiin. kruunupyy meni jo aikaa seinäjoen ohi koska siellä on mirka,nautor,upm ja kokkolan satama lähellä. seinäjoen ongelma on aina ollu vähän tuo ettei siellä ole pyöritty kun tuon maatalouden ympärillä se koituu nyt isoksi ongelmaksi

Äänestä
  • Rahamiehet ovat ostamassa taxikonetta

    Äänestä

Pari vuotta sitten siellä purettiin 2-3 miljoonan uudehko hyvä halli kun se oli 2-3 metriä lian lähellä kiitorataa. Tilalle rakennettiin sitten veronmaksajien rahoilla 5 miljoonalla kokonaan uusi halli. Uusi halli saatiin nipinapin valmiiksi ennenkuin lennot loppuivat.

Äänestä

halvemmaksi tulee mennä junalla Helsinkiin ja lentää sieltä
ranta-hurrien umpisuoleen Vaasaan ei kukaan kunnon eteläpohjalainen lentojen vuoksi tule

Äänestä
  • Taidat olla aika yksin mielipiteesi kanssa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


helsinkiinpitäisipäästä kirjoitti:

Onko tietoa, minkälaiset aikataulut ja lippujen hinnat on nyt alkavissa Seinäjoen lennoissa ? Ja mikähän lienee tarkka aloituspäivä ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu