Joskus joku taho voisi tehdä kyselytutkimuksen suomessa asuvilta ihmisiltä, että montako narsistia sinä tunnet, jotka asuvat suomessa? olisi kiva nähdä se kokonaisluku, mikä siitä kertyisi:D Olisko se luku 5 000 000 vai peräti 10 000 000:D Ottaen huomioon tietysti myös se että ihmiset voivat tuntea niitä samoja ihmisiä, mutta silti...
Tosta narsismista tuli mieleen että
10
60
Vastaukset
- goldrose
kaksi
ja kummatkin on naisia ,enkä ole tekemisissä.- goldrose
siis minä tunnen.
- kakstyttöösoriaa
niinko peilikuva kans :)
- goldrose
kakstyttöösoriaa kirjoitti:
niinko peilikuva kans :)
nyt meni arviosi erittäin pahasti pieleen kyseiset henkilöt ovat valheen kourissaan joten niihin on otettava etäisyyttä.
ongelma on siinä että irlissä en puhu miehille kun olen kahdestaa(jos ei ole asiointi käynti) enkä ystävystä olemme tehneet tämän sopimuksen vuosia sitten ukon kanssa sitten, joten netti ystävyys ilman näkyvyyttä oli ainut mahdollisuus, sekin me sovimme.
olokaas hyvä.
- kaksitunnen
Minä tunnen kaksi varmaa tapausta. Mies ja nainen. Ei pariskunta. Sitten muutaman joilla on jonkun verran enemmän niitä piirteitä kuin "normaaleilla"
- JaIteOoon
Läheisissäni on bipo, epävakaa persoonallisuus ja skitso. 2 noista olisi leimattu narsistiksi jos mentäisiin normi-ihmisen ajattelulla. Eivät ole. Yhden käyttäytyminen lähellä toki.
- valitettavastitunnen
Tunnen (valitettavasti) vain yhden ja ainoan todellisen, henkisesti hyvin sairaan narsistin, sen, joka viettää kaiket päivät tällä palstalla. Itseasiassa hyvin ikävää tällainen, eihän kukaan enkä minäkään haluaisi olla missään tekemissä saati sitten tuntea sellaista.
Muilla tuntemillani ihmisillä saattaa olla jotain yksittäisiä narsismiin vivahtavia yksittäisiä piirteitä, mutta tiedän, että eivät he ole ole oikeasti todellisia narsisteja sanan varsinaisessa merkityksessä.
Mitä taas sanaan skitso tulee niin ei sellaista tautiluokitusta ole kuin skitso.- jdjdjdjdj
F20.04. Narsimille ei taida olla tautiluokitusta. En jaksa etsiä.
- kyseenalaistustarpeen
Onko se narsisti, jonka tunnet ja joka viettää kaiket päivät tällä palstalla sinä itse? Miten muuten voit tietää, että toinen viettää kaiket päivät tällä palstalla? Vai elääkö hän samassa taloudessa, kuin sinä? Jos kyseessä ei ole kumpikaan edellä mainittu asia, niin todennäköisesti olet vainoharhainen tai sitten kyseessä on vielä pahempi asia: yrität mustamaalata jotain ihmistä täällä kirjoittelijaksi. Mitä jos se ihminen ei edes kirjoittele tänne mitään, josta niin mielellään ajattelet rumasti? Mitä teidän kahden välillä on tapahtunut, että asiat ovat kärjistyneet tuolle tasolle, että haukut häntä täällä?
- teesi
Pikatestinä jokainen voi (disclaimer:omalla vastuulla) antaa vaikkapa rakentavaa palautetta koehenkilön tennisukista.
Narsismin määrä ilmenee koehenkilössä välillä tuhahdus-totaalisekoaminen ikuinen kostokaunakatkeruus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset
"Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-27399266Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta
Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir3748120Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681635945William ja Sonja Aiello ERO
Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!542428Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."
Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun62142Se siitä sitten
Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy821781Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan201725Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista
Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt81525Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921502Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4411406