Pikkulikoista kiinnostuneet joutilaat

hysteerikkoja

Vaikea nyt uskoa, että Vihdissä tarvittaisiin tälläistä enemmän kuin missään Suomessa. Sudet voivat lapsia ja aikuisia peloittaa, missa lapsilla on pitkä matka asfalttien laitaan.

"HUOMENNA MA 7.3. KOKOONNUMME KATUPARTIOON OINASJOELLA KLO 12.30 ORAVALANTIEN LEVENNYKSELLÄ, JOSSA MYÖS ROSKALAVA.
Kaikki mukaan, joilla päiväsaikaan vapaata. Turvaamme koululaisten kotimatkaa. JAKAA LINKKIÄ ETEENPÄIN!"


Kaikki tänne vaan luottamuksellisia suhteita pikkulikkoihin luomaan. Olen ehkä liian kyyninen, mutta kun tuon tuosta kiltit sedät, sukulaiset ja tutut, saavat tuomioita.

4

224

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • HumppaTolonen

      Poliisi on ainakin paikalla katsomassa että mikä on meininki !

      • setiäonsyytävalvoa

        On syytäkin, joskus ovat sudet lammasten vaatteissa. Vrt. Vuosaaressa auttaja kävi naisen kimppuun. Eiköhän se aikoinaan Jammukin olisi ollut onnessaan, kun olisi päässyt pikkulikkoja saattelemaan ja tuttavuuden kasvaessa tekemään temppunsa. Niin kamalan paljon suomalaisimiehiä tuomitaan lapsista ja teineistä. Etten välttämättä omaa vaikkapa 8-vuotiastani antaisi kiltin papan saateltavaksi, joka kertoo, että niin tykkään lapsista.


    • DogEatsDog

      Koulussa kannattaa ottaa esille että mitä näiden " kaikki tietävät " kulttuuriin kuuluu ja mitä ei kuulu !

      Siis Suurlähetystöstä joku kulttuuri attasea kertomaan että miten he ovat kotimaassa tottuneet elämään ja mikä on tabu ja mitä ei saa tehdä !

    • löytyikösetiä

      Miten on saattotoiminta sujunut? Paljonko miehiä kokoontui saattelemaan tyttösiä kotiin? Kaikki kiltit sedät tietokone-aarteittensa vierestä?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      105
      5095
    2. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      261
      2103
    3. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      91
      1726
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1200
    5. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      339
      1179
    6. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      105
      1110
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      50
      1109
    8. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      152
      1101
    9. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      111
      1049
    10. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      85
      984
    Aihe