Vaikea nyt uskoa, että Vihdissä tarvittaisiin tälläistä enemmän kuin missään Suomessa. Sudet voivat lapsia ja aikuisia peloittaa, missa lapsilla on pitkä matka asfalttien laitaan.
"HUOMENNA MA 7.3. KOKOONNUMME KATUPARTIOON OINASJOELLA KLO 12.30 ORAVALANTIEN LEVENNYKSELLÄ, JOSSA MYÖS ROSKALAVA.
Kaikki mukaan, joilla päiväsaikaan vapaata. Turvaamme koululaisten kotimatkaa. JAKAA LINKKIÄ ETEENPÄIN!"
Kaikki tänne vaan luottamuksellisia suhteita pikkulikkoihin luomaan. Olen ehkä liian kyyninen, mutta kun tuon tuosta kiltit sedät, sukulaiset ja tutut, saavat tuomioita.
Pikkulikoista kiinnostuneet joutilaat
4
225
Vastaukset
- HumppaTolonen
Poliisi on ainakin paikalla katsomassa että mikä on meininki !
- setiäonsyytävalvoa
On syytäkin, joskus ovat sudet lammasten vaatteissa. Vrt. Vuosaaressa auttaja kävi naisen kimppuun. Eiköhän se aikoinaan Jammukin olisi ollut onnessaan, kun olisi päässyt pikkulikkoja saattelemaan ja tuttavuuden kasvaessa tekemään temppunsa. Niin kamalan paljon suomalaisimiehiä tuomitaan lapsista ja teineistä. Etten välttämättä omaa vaikkapa 8-vuotiastani antaisi kiltin papan saateltavaksi, joka kertoo, että niin tykkään lapsista.
- DogEatsDog
Koulussa kannattaa ottaa esille että mitä näiden " kaikki tietävät " kulttuuriin kuuluu ja mitä ei kuulu !
Siis Suurlähetystöstä joku kulttuuri attasea kertomaan että miten he ovat kotimaassa tottuneet elämään ja mikä on tabu ja mitä ei saa tehdä ! - löytyikösetiä
Miten on saattotoiminta sujunut? Paljonko miehiä kokoontui saattelemaan tyttösiä kotiin? Kaikki kiltit sedät tietokone-aarteittensa vierestä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 551206
Toivotko koskaan mies...
Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.911179Tämän päivän puukotusuutinen
Epäillyn tuntomerkit? Nisti vai matu? Laittaisin betsit jälkimmäiselle.171040- 17878
Olisin valmis salaisiin tapaamisiin
Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet45793Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta
Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne112768Olisit voinut olla...
....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n64722- 12707
- 38619
YT skoda Transtech
Noin 200 saa potkut. Saksikäsipetturi ajoi suomen konkkaan ja tarkkikselle. Totaalinen Petosjytky..72603