anteeksi etten pystyny tekee

elämässäni paremmi ku tein
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kaikki olemme syntiä tehneet. Hyvä vaan, ettei luule itsestään liikoja. Se on hyvä lähtökohta. Minäkin tunnen monesti itseni todella huonoksi, vajavaiseksi ja syntiseksi. Onneksi saamme sellaisinaan tulla Jeesuksen luokse. Heikkoina, syntisinä ja epäonnistuneina. Hänen täydellinen työ on juuri meitä varten. Hänen kanssaan saa aloittaa alusta ja pyytää voimia vaellukseen.

Äänestä

Katse eteen päin Ja tee asiat nyt paremmin, kuin aikoinasi, niin toivotomuuden tilalle syntyy toivo, ja saat voimaa seistä tukevasti.

Pidä kirjoitukset arvossaan, ja muista rakastaa lähimmäisiä, kuten Herramme on opettanut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tehmies24v kirjoitti:

elämässäni paremmi ku tein

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu