Persujen rasistikortti ei purrut, kannatus putosi pohjille, nyt
Soini ottanut käyttöön kikka kolmosen, myy rukouspaikkoja halvalla vain 120€, jos haluaa keskustella maahanmuutosta saa pulittaa 60€ lisää! Normi hihhulimeininkiä, persuissa alkaa olla yhtä paljon "siipiä" kuin kannattajiakin.
Soini ottanut käyttöön kikka kolmosen, myy rukouspaikkoja halvalla vain 120€, jos haluaa keskustella maahanmuutosta saa pulittaa 60€ lisää! Normi hihhulimeininkiä, persuissa alkaa olla yhtä paljon "siipiä" kuin kannattajiakin.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Timo katsoo kaikki kortit.
Ei ole pelimies vaan ravimies, notkuu Vermossa mannejen porukoissa.
Mitähän Timppa takinkääntäjä rukoilee?
Mitähän rukoilun kohde tykkää hinnoittelusta, onko kate kohdallaan?
Hohohohohoho Timppa pyrkii matkasaarnaajaksi Angolaan!
Vähäpoikaministerillä on samat temput kuin valovoimansa
menettäneellä esiintyjällä, aletaan uskovaiseksi.
Mitäs pahaa kristillisyydessä on?
Miksiköhän Amerikka on pärjännyt hyvin. Siksi, koska siellä kristillisyys kuuluu jokapäiväiseen elämään. Jumalan siunaa maata, joka kunnioittaa Jumalaa , Jeesusta ja Pyhää Henkeä. Se mitä Jeesus meille opettaa,...me kunnioitamme niin me myöskin saamme hyvää ja siunauksia.
Tärkeä asia on Ev. Lut seurakunnan maallistuminen, joka pilaa yhteiskuntaamme ja näin aiheuttaa myöskin Jumalan pilkan ja kirkkorakennusten turmelun mm. Beatles ym rokkibändit ja tuollaiset eivät kuulu Jumalan huoneeseen. Mitä enemmän pilkkaa ja turmelusta maamme halajaa sen huonommaksi myöskin taloutemme menee. Ev. Lut seurakunnalla on aina ollut kansalaisia opettava ja kunniaan ja Jumalan rakkauteen pyrkivä opetus Raamatun sana, mutta nyt vaan turmeltumassa oleva kirkkomme tuo mukanaan myöskin rankkoja pahan aikoja, jolloin me koko maa saamme kärsiä. Kirkko opettaa kovaa vauhtia meitä hylkäämään Jumalan ja Jeesuksen opit.
Haaloo hörhö jos rasistikorttiei toimi otetaan rahat pois hihhulimeiningillä aamupala 160€ jos haluaa keskustella maahanmuutosta 60€ lisää, mikä haisee?
Eikös hihhulit (lestadiolaiset) ole enemmäkin kepun porukoissa?. Helluntai-lahkolaiset kannattavat persuja.
Maksaako suviseuroissakin aamupala maltaita?
Ei maksa, siellä kaikki on edullista, jopa tupakka.
Soini pettää aina. sss toimii.
Mäkkäri ei sopinut rukouskokoukseen, vaikka hampurilaiset tulisivatkin halvaksi. Hiltonissa sapuska on kalliinpaa ja yksityistilojen vuokrakin maksaa. Mutta saavatpahan syödä ja keskustella suljettujen ovien takana!
Hesari ja Aamulehti itkee, ja Demarikin manailee ovien takana. Hyvät kierot jutut jää saamatta! Onkos 7-päivää paikalla?
On varmaan Soinillasi etc. perussuomalaisiksi röyhkeästi itseään puoueena nimittävillä hihhuliporukka, koska kaikkia niitä ihmisiä joita minä arvostan, haukutaan Suomi24:ssa. Ihan kaikkia, joita arvostan, solvataan tällä foorumilla Suomi24. Inhoamiani julkkiksista sen sijaan ei haukuta koskaan. Itse muistan tämän Lea Mäkipään eduskuntakeskustelusta, kun hän vihaa tihkuvalla olemuksellaan silmät vihaa tihkuen vastusti eduskunnan kyselytunnilla tasa- arvoista avioliittolakia... Aiemmin olin luullut, että on normaali ja humaani ihminen ja koin noloksi, että kaikille olen yrittänyt väittää osan perussuomalaisista olevan muuta kuin natseja. No kyllähän Soinisi vihjaili eduskunnassa, että kristillisdemokraatit ottavat seuraavan "jytkyn". Itse inhoan perussuomalaisia ja odotan aikaa, että te kokoomuksen apupuolue perussuomalaiset poistutte valtakunnanpolitiikasta, jotta olis taas jotakin oikeudenmukaisuuttakin päätöksissä tavissuomalaisten arkea koskevassa arjen politiikassa. Mutta helppoa ei tule seuraavallekaan hallitukselle, koska kaiken mitä nykyiset voivat tavisten selkärangasta riistää ja kaikki mitä itselleen etua voivat saada, ne pykälät nämä sikaniska-laborantti- oikeusminnisteri ja teekutsu- Soini ja lestadiolaisille apuja- Sipilä ja Trump-fanipuolue-Stubb tekevät.
Miksette koskaan hauku oikeasti habitukseltaan vastenmielisiä ihmisiä? Julkkiksista vaikka se NRJ:n juontaja mikä lie Renne Korppila on tosi vatipään oloinen, sitten voisitte haukkua vaikka sitä mitä lie Bull- naamaävärkkikinhormoneistamuuttunut- mitä lie- tyyppiä, Enbuske on myös ällöttävä koska on tyhmä eikä omaa edes yliopistotutkintoa ( miksi niin hipihiljaa tämän paljon media-aikaa saavan tyyypin koulutuksesta oikein ollaan?), lisäksi inhoan ristit kaulassa käveleviä verovelkaisia "rakkausdieetit"- tyyppejä, ja lisäksi itse ainakin haukkuisin kaikkia kauneusleikkauksia tehneitä rumia ihmisiä. Inhoan isohuulisia tyhmiä ihmisiä: vaikka se Jutta mitä lie Gustafsberg, niin se on alunperin ohuthuuli, miksi se haluaa itselleen jotkut Marilyn- huulet, kun sellasella ladonoviniskoilla ei todellakaan Marilynilta näytetä? No mut: vihata sopii vain rikosrekisterin omaavia, kaikki muut ovat ihmisiä.
Itse jos haukkuisin jossakin ihmisiä, niin Soini olisi toki ykkönen. Ruma ja ällöttävä possunnokka, joka on omahyväisen näköinen televisiossa. Teennäiset ihmiset inhottaa. Mutta en mä sitäkään nettikiusaa, enkä ketään.
Missi ja Mister kilpailut on vielä vaaleissa pitämättä. Odotelkaamme niitä.