Lyly on on kaksinaamainen petturi.

Voi Lyly minkä teit.
Sipilän paska sai tahtonsa läpi.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Vituttaa nuo kateelliset, SAK:n Lauri Lyly saa vain osan tuloistaan eläkevakuutusyhtiö Ilmariselta. Muutamasta kokouksesta saatu summa ei ole kaikenkaikkiaan kuin valimoduunarin vuosiansio joten suut suppuun.

Äänestä

Nollaa tarjoamalla se nollavaatimus menee läpi. Hallitus ja EK voi sanoa puhtaalla omallatunnolla: kiitos nollista.

Kyllä duunarien nollista lähtee se kasvu eli rikkaan eliitin ansiot kasvaa.

Äänestä
  • Vittu, kun olet hölmö. Duunari saa palkkansa tekemästään työstä. Ansiosidonnainen on vain 70% palkasta, Kela-maksu 700 euroa kuussa. Ajattele vähän, läkä loksuta leukoja kaiun tavoin.
    Hyvä Lyly ja 14 viisasta miestä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Horrostettuja kirjoitti:

Voi Lyly minkä teit.
Sipilän paska sai tahtonsa läpi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu