yhdenlapsen sääntö Kiinalaiseen tapaan. Kiinaakaan ei ole tuomittu missään oikeusasteessa sen lapsipolitiikan takia. Turvapaikkashoppailu on poikkeustilanne joka antaa kansallisvaltioille oikeudet käyttää poikkeuslakeja. Sterilisaation saaneet tulee asettaa etusujalle turvapaikan hakujonossa. Nykyinen tapa saapua maahan mahapystyssä näyttää olevan järjestelmällistä ja ylhäältä ohjattua jolla saataisiin sympatioita puolelle tulevaan valloituksen varalle.
Turvapaikan saannin ehdoksi
Nipsnapstemput
3<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Jokunen aika sitten venäjältä saapunut Afgaanimies kertoi kaikkien 6. lpsensa syntyneen venäjällä. Eikö järki sano edes siinä vaiheessa, että pitää himonsa hallinnassa jos ei ole turvatusta tulevaisuudesta tietoakaan.
Makedonian rajalla yks matu Ylen linsseissä kertoi maksaneensa yli 20.000 € pääsystä Eurooppaan. Miksi tulee? ei kai tarvitse turvapaikkaa. Yle paapoo.
Ehdoksi että elättää itsensä ja ei euroakaan suomalaistn veronmaksajien kukkarolta. Muutoin ULOS!