Tule taivaan tielle!!

KaidanTienKulkija

Onhan se niin ihmiset, että elävää uskoa ei voi toiselle antaa, eikä itse itselleen ottaa.

Se on Jumala, joka voi sen armon ihmiselle antaa.

Se että tutkii raamattua päivin ja öin, ei varmasti ole tae siihen, että saa elävän uskon. Sillä todistaahan raamattu sen, kuinka fariseukset ja kirjan oppineet tunsivat kyllä kirjoitukset.

Mutta pelastus ei ole teoissa. Ei siinä kuinka ahkerasti olet tutkinut raamattua, eikä siinä kuinka olet jakanut evankeliumia, eikä missään mitä ihminen voi tehdä!!

Vaan se on ainoastaan siinä, että kun sinä saat armon että sinä tunnet sinun syntisyytesi, ja sinulle saarnataan synnit anteeksi jeesuksen nimessä ja veressä!!

Mutta siihen tarvitaan, että Jumala antaa sinulle sen armon, että sinä jaksat uskoa sinun syntisi anteeksi, niin huonona ja syntisenä kuin sinä olet!!

Sinä et voi saada syntejäsi anteeksi yksinäisyydessä tai suoraan jumalalta. Mutta siihen tarvitaan seurakunta, jolla on taivaan valtakunnan avaimet. Seurakunta jonka jäsenet saarnaavat sen ihanan armoevankeliumin sinulle henkilökohtaisesti!

Sellainen seurakunta löytyy vielläkin tämän maan päältä, jossa näin toimitaan!

Sen seurakunnan seuroissa, eivät ole niin suuressa roolissa musiikki ja se kaikki lihallinen huvitus, mitä niin moni muu seurakunta tarjoaa.

Tässä kalliissa seurakunnassa on ovi auki kaikille ihmisille tämän maan päällä! Ja erityisesti niille, etsiville ja syntinsä tunteville, tai epäileville ihmisille!!

Tästä voit tutustua siihen sanaan jota siellä saarnataan.

https://youtu.be/ywBkJZ_ZyHQ

https://youtu.be/KzfZq7E6_dg

Tämä seurakunta on Esikoislestadiolainen seurakunta!

Mutta se on niin, ettei tuo lestadiolais nimi mitään merkkaa, mutta se oppi joka siellä on. Se on se oikea kristuksen oppi ja elävä jumalan sana!

Tervetuloa rakkaat kanssa ihmiset, mukaan taivaan tielle, puhtaan jumalan sana ääreen!

5

141

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hdtbjhg

      Jumalako ei voi antaa syntejä anteeksi ilman papin lausumaa synninpäästöä!!!?? Johan on maailma mallissaan!!

    • 140570

      "Taivaan tie" on hourupäisten uskovien fiktio, jota totuutena yrittävä tarjota meille uskonnottomille. Teillä ei ole mitään pitävää faktaa väittitten tueksi kuin sen muinaisen paimentolaisheimon kyhäämä teos, johon on valikoidusti otettu uskomuksia sieltä ja täältä ja sekin on tapahtunut suppean miesjoukon päätöksellä.
      Teidän pitäisi antaa tuotetakuu uskomuksianne kaupatessa, etenkin, jos siihen vielä sisältyy huijausta ja rahan keräämistä, kuten sitäkin on tavattu joissakin uskovaisten keräyksissä ja rahastamisessa.

    • Kerta kaikkiaan surullista, että jotkut todella uskovat, että joku tietty pienen pieni uskonnollinen yhteisö on ainoa oikea. Se on suorastaan järkyttävää. Ajatteletteko siis todella, että Jumala on niin pieni, ettei hän kykene antamaan syntejä anteeksi ilman esikoislestadiolaista yhteisöä. Uskomattoman surullista.

    • uskonnollisuudestavapaa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6178
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5657
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      60
      2673
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      107
      2098
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1808
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1744
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1623
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      1290
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1197
    10. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      33
      1068
    Aihe