Onhan se niin ihmiset, että elävää uskoa ei voi toiselle antaa, eikä itse itselleen ottaa.
Se on Jumala, joka voi sen armon ihmiselle antaa.
Se että tutkii raamattua päivin ja öin, ei varmasti ole tae siihen, että saa elävän uskon. Sillä todistaahan raamattu sen, kuinka fariseukset ja kirjan oppineet tunsivat kyllä kirjoitukset.
Mutta pelastus ei ole teoissa. Ei siinä kuinka ahkerasti olet tutkinut raamattua, eikä siinä kuinka olet jakanut evankeliumia, eikä missään mitä ihminen voi tehdä!!
Vaan se on ainoastaan siinä, että kun sinä saat armon että sinä tunnet sinun syntisyytesi, ja sinulle saarnataan synnit anteeksi jeesuksen nimessä ja veressä!!
Mutta siihen tarvitaan, että Jumala antaa sinulle sen armon, että sinä jaksat uskoa sinun syntisi anteeksi, niin huonona ja syntisenä kuin sinä olet!!
Sinä et voi saada syntejäsi anteeksi yksinäisyydessä tai suoraan jumalalta. Mutta siihen tarvitaan seurakunta, jolla on taivaan valtakunnan avaimet. Seurakunta jonka jäsenet saarnaavat sen ihanan armoevankeliumin sinulle henkilökohtaisesti!
Sellainen seurakunta löytyy vielläkin tämän maan päältä, jossa näin toimitaan!
Sen seurakunnan seuroissa, eivät ole niin suuressa roolissa musiikki ja se kaikki lihallinen huvitus, mitä niin moni muu seurakunta tarjoaa.
Tässä kalliissa seurakunnassa on ovi auki kaikille ihmisille tämän maan päällä! Ja erityisesti niille, etsiville ja syntinsä tunteville, tai epäileville ihmisille!!
Tästä voit tutustua siihen sanaan jota siellä saarnataan.
https://youtu.be/ywBkJZ_ZyHQ
https://youtu.be/KzfZq7E6_dg
Tämä seurakunta on Esikoislestadiolainen seurakunta!
Mutta se on niin, ettei tuo lestadiolais nimi mitään merkkaa, mutta se oppi joka siellä on. Se on se oikea kristuksen oppi ja elävä jumalan sana!
Tervetuloa rakkaat kanssa ihmiset, mukaan taivaan tielle, puhtaan jumalan sana ääreen!
Tule taivaan tielle!!
5
136
Vastaukset
- Hdtbjhg
Jumalako ei voi antaa syntejä anteeksi ilman papin lausumaa synninpäästöä!!!?? Johan on maailma mallissaan!!
- 140570
"Taivaan tie" on hourupäisten uskovien fiktio, jota totuutena yrittävä tarjota meille uskonnottomille. Teillä ei ole mitään pitävää faktaa väittitten tueksi kuin sen muinaisen paimentolaisheimon kyhäämä teos, johon on valikoidusti otettu uskomuksia sieltä ja täältä ja sekin on tapahtunut suppean miesjoukon päätöksellä.
Teidän pitäisi antaa tuotetakuu uskomuksianne kaupatessa, etenkin, jos siihen vielä sisältyy huijausta ja rahan keräämistä, kuten sitäkin on tavattu joissakin uskovaisten keräyksissä ja rahastamisessa. Kerta kaikkiaan surullista, että jotkut todella uskovat, että joku tietty pienen pieni uskonnollinen yhteisö on ainoa oikea. Se on suorastaan järkyttävää. Ajatteletteko siis todella, että Jumala on niin pieni, ettei hän kykene antamaan syntejä anteeksi ilman esikoislestadiolaista yhteisöä. Uskomattoman surullista.
- uskonnollisuudestavapaa
Kymmenyksiäkö vailla ootte seurakunnassanne? Kallista lystiä tuo seinien hankkiminen...
http://yle.fi/uutiset/cityseurakunta_saa_omat_tilat_kanervalaan/5064901
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen mukaan rasismi on huumoria
Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀2486419Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä
ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis1965966Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia
Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai195521Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)
No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j1214283Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava
Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main1433533Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta
Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome1303353HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi
Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok233046Töppö-persut ovat todella tyhmiä
sen kertoo tämäkin avaus: "Persujen suosio vain laskee" Töppö-persu vaan unohtaa, että ennen tätä galluppia persujen kan82512Rasismi rapauttaa Suomen mainetta ja hallituksen hiljaisuus pahentaa vahinkoa
Finnairin viesti Japanista on pysäyttävä: suomalaisen politiikan rasismikohut heijastuvat suoraan matkustuspäätöksiin ja2632464- 1342322