"Naisten ei tule liikkua yksin"

jiiihaaadd

Näin varoitti poliisi ruotsalaiskaupungissa, eli aina vaan pahenee.

Östersundin kaupungin poliisi varoittaa naisia kulkemisesta yksin. Helmikuun 20. päivän jälkeen kaupungissa on tehty kuusi rikosilmoitusta naisiin kaduilla kohdistuneesta, tuntemattomien tekemästä väkivallasta.

Poliisipäällikkö Stephen Jerand toteaa SVT:llä, että "tämä on vakavaa. Me suojelemme naisrauhaa ja siksi kerromme tämän".

Tapausten joukossa on sunnuntain vastaisena yönä tapahtunut raiskausyritys, 10-vuotiaiden tyttöjen häirintä linja-autoasemalla ja kaksi hyökkäystä yksittäisten naisten kimppuun.

Eräässä tapauksista hyökkääjinä oli kolme miestä. Heistä yksi on saatu kiinni hänen yritettyään poistua Saksaan.

Lehdistötilaisuudessa puhuneet kolme poliisia totesivat, ettei Östersundissa ole koskaan ollut vastaavaa.

Mohammedit ja Ahmedit saavat paljon aikaan.

5

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • skdskd

      On se hullua touhua näiden turvisten kanssa.

      • röhkii.ne

        Siat on sikoja.


    • oohhhhh

      Minä feministi-naisena vaan haluan liikkua yksin........

    • voe.voe

      Ikävää asiaa taas feministi-naisille.

    • dkgkdkg

      Kaikki tuo johtuu vain muslimeista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      281
      2926
    2. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      57
      2326
    3. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Uskonnot ja uskomukset
      348
      2007
    4. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      115
      1733
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      123
      1694
    6. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      212
      1375
    7. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1317
    8. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      68
      1253
    9. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      58
      1242
    10. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      77
      1191
    Aihe