Akateemiset syyrialaiset kävelee Balkanin teillä, sanoo Eu-parlamentaarikko.
Kumpula-Natrin (sdp) mies on mukana turvapaikkabisneksessä.
Kumpula-Natrin (sdp) mies on mukana turvapaikkabisneksessä.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Vittuako lähtivät sinne kävelemään. Olisivat sotimassa itsensä ja maansa puolesta.
Ai kenenkä puolella sotimassa? No islamisteja vastaan tietenkin.
Sittenhän niitä AKAVAlaisia on tullut jo yli 15 000 viime vuonna.
Vaivaakohan Namupala-Kutria julkisuuskiima?
Demaritkin ovat Suomen tuho, kaikki tunkeutumisen takuumiehiä ja naisia ja tottakai bisneksessä mukana.
Heille sopii, että kantasuomalaiset ovat vain maksajan osassa.
Iltalehti kirjoitti syksyllä, että Kauhavalle oli tullut 100 taksikuskia Bagdadista. Taksikuski ja kauppa-apulainen, teen-keittäjä,,, ym tavallisia ammatteja lehtijuttujen perusteella.
Myös vihreitten Niinistö kaipaili Syyrian sivistyskansaa syksyllä.
Ei kait se pieni kävely tee akavalaisellekaan pahaa. Kaulankatkojamaisteritkohan ne suoraan akavaan pääsevät liittymään, ei varmaan edes kielitutkintoja tarvitse läpäistä.
Ei hyvänen aika tätä naiivisuutta, ihan naurattaisi, jos ei joutuisi noillekin hourupäisille kuvitelmille maksumieheksi.
No nyt kyllä tuli sellaista puppua rouvalta, että eipä moista kuullut... Mutta, on sanonta, että valheen pitää olla riittävän suuri, että se tuottaa tulosta ja sitä pitää toistaa usein. 90% narahtaa siihen ennen pitkää.
No ukko vetää Luona Oyssä rahaa simona, siksihän tuo kamelikuskeja tilaa, ei ole vieläkään tajunnut, että MATUT ON KEKSINEET NUO TARINAT, kuten salakuljettajat ja juutalais Soros on opastanut.
Osaakohan niistä joku kirjoittaa ja lukea ?
Onko humpula-kutri kuullut tai lukenut, että nämä syyrialaiset akateemikot ovat Ruotsissa erikoistuneet suojelurahojen keräämiseen, kiristyksiin, tuhopolttoihin, pahoinpitelyihin, murhiin, jne.
Laitetaan nyt linkki, miten taas yhden Saksalaisen hienon kylpylän uimavuorot joudutaan jakamaan sukupuolten mukaan, kun reippaat akateemiset afgaaninuorukaiset ahdeistelivat tyttöjä seksuaalisesti uimahallissa.
http://www.dailymail.co.uk/news/article-3476426/German-swimming-pool-two-migrant-sex-attacks-carried-says-forced-segregate-men-women.html
Siellä niitä kuleksii, tohtorinhattu päässä.
Miksi suomeen tulevat on sitten omaa äidinkieltään lukutaidottomia
Ilmeisesti aika moni meidän johtavista politiikoistamme, myös oppositiopuolueista, tai heidän lähisukulalisensa on mukana tässä turvapaikkabisneksessä. Ei voi välttyä ajatukselta että aina kun kuulee jonkun poliitikon puolustavan näitten laittomien maahanmuuttajien tuloa Suomeen, on hänen ensimmäinen motiivinsa voittojen kääriminen omaan taskuun. Mitä enemmän "pakolaisia" sitä paremmat bisnekset. Suoraa tulonsiirtoa valtiolta, siis meiltä veronmaksajilta, omaan pussiin.
Kuka rohkea tutkiva journalisti avaisi tämän turvapaikkabisneksen toiminnan ja rahavirrat? Valtamediasta sellaista toimittajaa tuskin löytyy, tai ainakin se vaennettaisiin heti alkuunsa ja saisi potkut.
Matukiinaisen Natrin akan matukiiman syynä on raha. Mies nostaa suuret rahat matubisneksestä. Tälläiset europarlamentaarikot ja kansanedustajat lobbaavat omia bisneksiään. Typerä matukiimainen Jaakonsaari toimii näiden bisneskansanedustajien lobbarina.
Eduskunnan oikeusasiamiehen tulisi selvittää näiden matukiimaisten kansanedustajien bisnekset.
Seuraavissa vaaleissa kaikki on tiputettava eduskunnasta ajamasta omia etujaan.
On röyhkeää demareilta kannattaa hallitsematonta irakilaismiesten maahanryntäystä.
Kustannukset ovat ainakin 500 miljoonaa euroa. Kenen eduista "työväenpuolue" sdp aikoo ottaa rahat turvapaikkahuijareiden elättämiseen.