Kielletty on televisio, miten voitte olla netissä? Tämähän on teiltä oikeasti kielletty. Miten voitte kuvia katsella ruudun kautta, tämä on teiltä kielletty.
lestatiolaisuus ja näyttöruutu
26
1019
Vastaukset
- Lobbe
Entäs sitten vaikka käyttävätkin tietokonetta.? Sitä vain on nykyään käytettävä esim laskut. Maailma
muuttuu. - toimistoassistentti
Matkasynnithän saa anteeksi eli kaikkea saa tehdä näinhän lestat opettaa.
- kutimuna
Älä tinä pikkumuna inite tielä, ku et atiatta mittään tiiä.
- kortsut
tietokone on opetusväline,josta voiopiskella eriasentoja yö rientoihin sex-oppia
- Kulottaja
Tuleppa tänää käymää seolla klo 8 ois muutama juttu mikä pitäs hoitaa. Oisin nyt vapaalla linnasta.
- vaalitta
onkos nykyään SIPILÄ käynyt leukavia haastamassa
- Pornoako
Kyllä me saahaan katella netistä pornoa, on se mukavaa.
- exlessu
sekö että saatte kahtoa,vai se porno,onko annettu herran veressä lupa
- IMB-
Ei vittu sun kanssa! Ihan niin ku meillä olis jotku säännöt! Siis ei helevetti te epäuskoset ootte sitte niin huvittavia ja ennakkoluulosia ihimisiä, etten toisia tiiä!
Meillä ei edelleenkään ole sääntöjä, mutta me EMME HALUA tehdä monia asioita, mitä epäuskoiset saattavat tehdä. Jos me lestat katotaan telkkaria, niin se on ihan meidän oma asia. On se kumma, että vaikka me elettäis kuinka, ni silti epäuskoiset jaksavat aukoa päätä meille! En ymmärrä! - exlessu
edelliseen viitaten,ei vittu sunkanssas,sehän teillä lessulla on aina mielessä,eimuutako uuttasuoleen kun edellinen on syntynyt,onkohan vaimonne palautunut edellisestä tuotannosta,kun teillä seisoojo uusi tuotanto anomus
- Irst
Vihdoinkin saatiin Merijärvelle oikea pappi?nyt alkaa asiat hoituun?
- eiuskova
Kysyttiin perheestä niin pappi vastas " vaimo ja kymmenen lasta "
- Sairakas
Kannatta katsoa netistä Sensuroimaton Päivärinta ohjelma 24,5,,-on selkeeää ja asiallista puhetta entiseltä Merijärviseltä..
- totuustuliesiin
Pojasta polvi paranee.
- eräpoliisi
totuustuliesiin kirjoitti:
Pojasta polvi paranee.
Kärsämäen keskustelusta voitte katsoa Juhanin pojan Päivärinta haastattelu.
- Dyynit
Mites pettäminen?Onko luvallista kuten tuntuu muuallaki tapahtuvan yhtä ja toista.
- exlessu
lähetäänkös lestat porriin,anteeksihakeen syntejä,taassaajaan vuosi ollavaan syntiä tehen
- exlessu
onsehyvä kunnuo tietokoneen näytöt on isonneet,helpompi seurata noita olumppialaisia,
- 22cm
seksisiki näyttää aidommalta,
- sukurutsat
Pedofiililahkolaiset tulevat palamaan helvetin tulessa. Nämä ovat juuri niitä vääriä profeettoja mistä Jeesus viimeisellä ateriallaan varoitti.
- exlessu
tuoonse kurjaa me lessut emme voi harrastaa kimppa kyytiä seuroihin,mutta kimppa hyvää meillä on
- Tyrnäväntorpedo
Miten joku jaksaa vielä nykyaikana kuvitella jonkun jumalan olevan olemassa? Menkää hoitoon.
- Laktasyyl
Olipa mielenkiintosta lukea tätä teidän palstaa luen ensimmäistä kertaa. En ole lestadiolainen mutta uskon jumalaan ja jeesukseen mutta Jeesuksen nimen kirjoittamisessa on aina jotain tiettyä varovaisuutta siis ehkäsiksi että nimenä siinä on jotain " nynnymäisyyttä " vaikka eihän niin pitäisi olla. Juontaa varmaan lapsuuteen , kuvista hänestä paimenena lasten parissa ynnä muuta lammasmaisuuta. Mutta kun kuvataan ristinpuula niin suhtautuminen minulla muuttu radikaalisti totisesti on jumalan poika ja meidän herrame, Ei tähän voi enää mitään enempää lisätä, sillä sanassahn sanotaan : ei helmiä sijoile !
- puh.veli
Kyllä Olavi Voittonen on olemassa.
- puh.veli
Lapsi lisien hankkimis tapa on eri mukava. Ei me pornoo siionissa tarvita.
- hetska
onko lessuissa lesboja taikka homoja,
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1512496Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot97999- 64871
- 60753
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18677Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85670Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202648Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap21637