Kielletty on televisio, miten voitte olla netissä? Tämähän on teiltä oikeasti kielletty. Miten voitte kuvia katsella ruudun kautta, tämä on teiltä kielletty.
lestatiolaisuus ja näyttöruutu
26
992
Vastaukset
- Lobbe
Entäs sitten vaikka käyttävätkin tietokonetta.? Sitä vain on nykyään käytettävä esim laskut. Maailma
muuttuu. - toimistoassistentti
Matkasynnithän saa anteeksi eli kaikkea saa tehdä näinhän lestat opettaa.
- kutimuna
Älä tinä pikkumuna inite tielä, ku et atiatta mittään tiiä.
- kortsut
tietokone on opetusväline,josta voiopiskella eriasentoja yö rientoihin sex-oppia
- Kulottaja
Tuleppa tänää käymää seolla klo 8 ois muutama juttu mikä pitäs hoitaa. Oisin nyt vapaalla linnasta.
- vaalitta
onkos nykyään SIPILÄ käynyt leukavia haastamassa
- Pornoako
Kyllä me saahaan katella netistä pornoa, on se mukavaa.
- exlessu
sekö että saatte kahtoa,vai se porno,onko annettu herran veressä lupa
- IMB-
Ei vittu sun kanssa! Ihan niin ku meillä olis jotku säännöt! Siis ei helevetti te epäuskoset ootte sitte niin huvittavia ja ennakkoluulosia ihimisiä, etten toisia tiiä!
Meillä ei edelleenkään ole sääntöjä, mutta me EMME HALUA tehdä monia asioita, mitä epäuskoiset saattavat tehdä. Jos me lestat katotaan telkkaria, niin se on ihan meidän oma asia. On se kumma, että vaikka me elettäis kuinka, ni silti epäuskoiset jaksavat aukoa päätä meille! En ymmärrä! - exlessu
edelliseen viitaten,ei vittu sunkanssas,sehän teillä lessulla on aina mielessä,eimuutako uuttasuoleen kun edellinen on syntynyt,onkohan vaimonne palautunut edellisestä tuotannosta,kun teillä seisoojo uusi tuotanto anomus
- Irst
Vihdoinkin saatiin Merijärvelle oikea pappi?nyt alkaa asiat hoituun?
- eiuskova
Kysyttiin perheestä niin pappi vastas " vaimo ja kymmenen lasta "
- Sairakas
Kannatta katsoa netistä Sensuroimaton Päivärinta ohjelma 24,5,,-on selkeeää ja asiallista puhetta entiseltä Merijärviseltä..
- totuustuliesiin
Pojasta polvi paranee.
- eräpoliisi
totuustuliesiin kirjoitti:
Pojasta polvi paranee.
Kärsämäen keskustelusta voitte katsoa Juhanin pojan Päivärinta haastattelu.
- Dyynit
Mites pettäminen?Onko luvallista kuten tuntuu muuallaki tapahtuvan yhtä ja toista.
- exlessu
lähetäänkös lestat porriin,anteeksihakeen syntejä,taassaajaan vuosi ollavaan syntiä tehen
- exlessu
onsehyvä kunnuo tietokoneen näytöt on isonneet,helpompi seurata noita olumppialaisia,
- 22cm
seksisiki näyttää aidommalta,
- sukurutsat
Pedofiililahkolaiset tulevat palamaan helvetin tulessa. Nämä ovat juuri niitä vääriä profeettoja mistä Jeesus viimeisellä ateriallaan varoitti.
- exlessu
tuoonse kurjaa me lessut emme voi harrastaa kimppa kyytiä seuroihin,mutta kimppa hyvää meillä on
- Tyrnäväntorpedo
Miten joku jaksaa vielä nykyaikana kuvitella jonkun jumalan olevan olemassa? Menkää hoitoon.
- Laktasyyl
Olipa mielenkiintosta lukea tätä teidän palstaa luen ensimmäistä kertaa. En ole lestadiolainen mutta uskon jumalaan ja jeesukseen mutta Jeesuksen nimen kirjoittamisessa on aina jotain tiettyä varovaisuutta siis ehkäsiksi että nimenä siinä on jotain " nynnymäisyyttä " vaikka eihän niin pitäisi olla. Juontaa varmaan lapsuuteen , kuvista hänestä paimenena lasten parissa ynnä muuta lammasmaisuuta. Mutta kun kuvataan ristinpuula niin suhtautuminen minulla muuttu radikaalisti totisesti on jumalan poika ja meidän herrame, Ei tähän voi enää mitään enempää lisätä, sillä sanassahn sanotaan : ei helmiä sijoile !
- puh.veli
Kyllä Olavi Voittonen on olemassa.
- puh.veli
Lapsi lisien hankkimis tapa on eri mukava. Ei me pornoo siionissa tarvita.
- hetska
onko lessuissa lesboja taikka homoja,
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site956102Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto555078SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun574212SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt963809Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost93572Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1143110SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502523Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352449Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat572193Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val211545