Eehei poijjaat.. laivahan on karilla jo: vasemmalle pahasti kallellaan ja vesi vyöryy sisään.
Ei tässä nyt mistään palkankorotuksista neuvotella, potkuista pikemminkin.
EU odottaa saavansa tästä nyt ennen niin komean paatin ilmaiseksi.
Nyt pitää saada isiltä perinnöksi saatu laiva irti karilta ja se on täysin peruskorjattava, Suomalaisvoimin, hartiapankkivaroin.
Ja komentokansi vastuuseen. Liekö siellä ryypätty liikaa brysselin viinejä. Ja vaihtoon, ainakin niiltä osin jotka karille suomipaatin suhasivatkin.
Hallituksellahan näyttää tässä olevan ajoitus nyt ihan pielessä.
HALLITUKSEN AJOITUS TÄYSIN PIELESSÄ
TimingIs
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1652581Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482387Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021082- 64901
- 65849
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274727Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18727Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait208701Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22668