Nämä pellet peloittelevat ydinsaasteella ja media vihjailee vanäjän suuntaan.Todellisuudessa jäljet johtavat omaan puljuun,tämä suomalainen typeryys on häkellyttävää.
Stuk,idioottien suojatyöpaikka
39
116
Vastaukset
- Tobiasnyström
Näitä pellejä on tämäkin foorumi täynnä,Venäjää vedellään mukaan oli kysymys mistä tahansa asiasta.Suomen kansan tyhmyyttä ei voi koskaan yliarvioida.
- buahhahaaaaa
jep, aika huvittava tapaus. Ydinsäteily tulikin omasta rakennuksesta, ihmekös sen havaitsikin vain STUK:in katolla oleva mittari:))
- hyvätulee
ja nämä valvovat olkiluoto 3 laatua
- eyfjg
Ei johtanut omaan puljuun vaan kyseessä on hahautus. Cesium-137 oli peräisin matun likaisesta ydinpommista, mutta totuutta ei kerrota, koska #unelma voisi romuttua.
- jhjjdtyjt
Nosto ylös kellarista !!!!!!!
No eiköhän tuollaiset " Autotalli " ydinjätteen käsittely paikat kuullu jonnekin turvallisemmille paikoille eikä kaupunki taloihin ? Ainakin tuo autotalli tilan turvallisuus valvonta ja hälytys järjestelmät on pettäneet ja pahasti. Että silleen
Iltalehti.- muualla
Mitä jos matut tunkeutuu tuollaiseen autotalliin? Huolimatonta hommaa.
- hiroshimatsernobyl
http://www.stuk.fi/-/cesium-137-paikannettu-talla-hetkella-kiinteiston-autotalliin-ja-osaan-kellaritiloja
MTV3:ssa aamulla ollut STUKIn nainen oli ulkona kuin lintulauta asiasta.Tällaisia nämä valtion virkanaiset ovat! Pätemättömiä poskisolisteja, ei muuta!
Miten on mahdollista, että tällaisia vakavia ydinasiohn liittyviä tehtäviä hoidetaan ihan vaan autotallissa keskellä asuinalueita!!
Ja taas kukaan totuttuun tapaan ei ota vastuuta!! No niihän tuo ihmetteli mistä säteily on ilmaan päässyt. Olisko autotallin tuuletus kanavien kautta puhallettu katolle ? Että silleen.
- muualla
Luulivat tollot että cesium-saaste tulee venäjältä. Muutoin ei varmasti ois tiedotettu mitään. Noloa kun omista nurkista löytyi.
- trollejako
Mikä eilen tällä palstalla Hesingistä itään esitetty Haapasaaren piikki oli? Trolliko? Entä Loviisan helmikuinen piikki?
No ei se mikään trolli ollut voit ihan itse katsoa STUK:n säteilykartalta päiväyksiä muuttamalla mittauspisteen historiasta mitä lukemia siellä on ollut. Että silleen.
- trollejako
höpöhöpö kirjoitti:
No ei se mikään trolli ollut voit ihan itse katsoa STUK:n säteilykartalta päiväyksiä muuttamalla mittauspisteen historiasta mitä lukemia siellä on ollut. Että silleen.
Miksi vain STUKin katolla olevasta säteilypiikistä ollaan huolestuneita?
- trollejako
höpöhöpö kirjoitti:
No oma pesä tuli sotkettua asenteella " Ei voi satttua Suomessa ". Että silleen.
Kuten arvelinkin, STUK ilmoittaa nyt, että säteily ei ole peräisin kellarista.
No nyt sanoivat MTV3 klo 9:00 uutisissa, että säteilevän jätteenkäsittely firman tilat ovat saastuneet. Pitäsikö tuo talo valaa Betoni / Lyijy möykyn sisään ? Että silleen.
..vähän vitsikäs juttu, vai onko?Radiossa tulee asiasta radio-suomesta asiaa(yle-pakko-radio) 11.40. Hienoa, että mittarit toimivat ja heti asiasta puhutaan!
Monesti kannattaa julkisesti ryhtyä ihmettelemään, koska voi olla, että joku on osallisena tai näkee asiaan liittyvää. Varsinkin, kun voi olla jopa pommit ja terrorismikin kysymyksessä...Alkaa olla vitsit vähissä, kun tälläistä pääsee sattumaan ja keskellä Suomen pääkaupunkia. Eiköhän noiden säteilevien jätteiden käsittely loppusäilytyskuntoon olisi suoritettava jossain luolassa korpimailla ja todella hyvin valvotuissa olosuhteissa ? Että silleen.
- 45y57
mutta mitään vaaraa ei ole - kenellekään
- hekoti-heko
Kyllä säteilyn syynä oli minun maahan salakuljettama 5mW laserkynä.
- säteileeeisäteile
Varmistin kevään ensimmäisellä päivänkakkaralla, että ei säteile.
- ylöstäjä
ylös
- valkokaulusrikolliset
Mielenkiintoinen firma tämä suomen nukliditekniikka. Puuhastelevatkohan talousrikoksia kun firmasta ei löydy mitään taloustietoja,hinnasto kyllä löytyy ainakin toistaiseksi:http://www.suomennukliditekniikka.fi/hinnastoB.htm
Katsokaas netti Hesarista video, kun Hesarin toimittaja yritti haastatella Stukin väkeä ja Suomennukliditekniikan väkeä. Taitaa olla paskat housussa, kun vältellään ja ollaan tavoittamattomissa. Että silleen.
- Lokapoika
Pitäiskö perustaa kilpaileva yritys? On mullakin autotalli, jonka nurkkaan voisin viskoa sauvoja loppusijoitteluun. Helppoa rahaa!
Eiköhän tuollainen autotalli "puuhastelu " olisi syytä lopettaa keskellä kaupunkia ?
Että silleen.- maantapaan
höpöhöpö kirjoitti:
Eiköhän tuollainen autotalli "puuhastelu " olisi syytä lopettaa keskellä kaupunkia ?
Että silleen.Virkamiesten täytyy pienen palkkansa lisäksi vähän puuhastella.
- upsistaja
upsis
No tulihan se sieltä Stukin kellarissa olevan jätefirman tiloissa. on " joku säteilylähde " rikkoutunut ja säteily on päässyt ilmanvaihtokanavia myöten katolle. Että silleen.
MTV 3:n klo 19:00 uutiset.- sillälaeilla
Näkyi Loviisassa ja Haapasaaressa asti?
- virkaloiset
Tutkiiko poliisi jo ympäristörikosta jota on salailtu?
Ainakin tuon Suomennukliditekniikan väki on mennyt piiloon, kun Hesarin toimittaja yrittä päästä haastattelemaan niitä. Että silleen.
- monikultturimädätys
höpöhöpö kirjoitti:
Ainakin tuon Suomennukliditekniikan väki on mennyt piiloon, kun Hesarin toimittaja yrittä päästä haastattelemaan niitä. Että silleen.
Kukapa hesarille mitään sanoisi?
No eiköhän, se nyt ole pääkaupunkilehden tehtävä haastatella Helsingissä sattuvista asioista asianosaisia ihmisiä ? Että silleen.
- älä-höpötä
höpöhöpö kirjoitti:
No eiköhän, se nyt ole pääkaupunkilehden tehtävä haastatella Helsingissä sattuvista asioista asianosaisia ihmisiä ? Että silleen.
Eiköhän se ole sinun syytä olla puuttumatta jatkuvasti asioihin, joista et näytä ymmärtävän yhtään mitään. Että näin.
Ja sinäkö muka ymmärrät jotain asioista ? Muuta et osaa, kun haukkua ja mollata toisia palstalle kirjoittajia. Että silleen.
- stuktarkastaja
Stuk siellä on paskantärkeitä ylitarkastajia,vittu luulevat tietävänsä kaiken,saatanan narsistit!
- stuktarkastaja
STUK siellä roikkuu vielä paskantärkeä eläkeikäinen ylitarkastaja,vittu mitä virkaa sellaisellakin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552523Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462362Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1011049- 64881
- 63789
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274707Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85690Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202668Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648