Kaikki Nato-vastaiset ovat russofobia-pelkotiloista kärsivää heikkolahjaista Suomen kansan vähemmistö-joukkoa.
Ei vanhempamme turhaan taistelleet itsenäisyytemme puolesta.
Itsenäisyytemme säilyttäminen on siksi meidän velvollisuutemme ja kunnia-asiamme.
Nato turvaa itsenäisyytemme säilyttämistä.
Nato-jäsenyydestä ei ole järkevää kieltäytyä.
Adolf Ehrnrooth kääntyisi haudassaan, jos kuulisi sellaista edes harkittavankaan.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Adolf_Ehrnrooth
Ei vanhempamme turhaan taistelleet itsenäisyytemme puolesta.
Itsenäisyytemme säilyttäminen on siksi meidän velvollisuutemme ja kunnia-asiamme.
Nato turvaa itsenäisyytemme säilyttämistä.
Nato-jäsenyydestä ei ole järkevää kieltäytyä.
Adolf Ehrnrooth kääntyisi haudassaan, jos kuulisi sellaista edes harkittavankaan.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Adolf_Ehrnrooth
Vastaukset 16
Vanhimmat
Tietystikin Moskovan tiltut erillisenä ryhmänä ovat sitten vielä ihan eri syystä Nato-vastaisia.
Kalliiksi tulette yhteiskunnalle tekin, tietokoneen ääressä ilman sosiaalista elämää nyhjöttävät harhaiset vajakit.
Ai Jenkit turvaa itsenäisyyttämme? Joo joo, ja höpönlöpön, maksumiestä ne kaipaa...
Oletko yksinkertainen vai tyhmä? Kenties vajaa? Ihmispaskaa?
On ne tullut ennenkin eurooppaa auttamaan. Tulevat myös jatkossakin auttamaan Natoa.
Kysypä tätä asiaa vaikkapa balteilta :)
On se ruoka-apukin tietysti kriisitilanteessa ihan kiva juttu...
Auttmaan eurooppaa ,miten ihmeessä. Vai tarkoitatko että usa auttoi eurooppaa pelastamalla neuvostoliiton? olet siis kommari.
Olet myöhässä mulkku. Junas meni jo.
https://www.google.fi/search?q=anteeksi 1995&client=tablet-android-samsung&prmd=ivmn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjBnYaxzbLLAhUib5oKHQPcAM0Q_AUIBygB&biw=1280&bih=800#imgrc=qd87aXRW_MYbJM:
Haudassa tuskin,kukaan kääntyilee, ja jos kääntyykin niin usan tappamat viattomat siviilit.
http://www.hs.fi/ulkomaat/a1408164922530
Eipä natosta ole mitään apua eun ulkorajojen turvaajana. Lisäksi vielä terroristi turkki kuuluu natoon. Millä lienee uhkaillut.
Nyt kun Nato apua tarvittaisiin Välimerellä pyllistelee Nato Itämerellä.
1-Nato-maissa ei ole sotia
2-Yhteenkään Nato-maahan ei ole hyökätty. (ei edes Venäjä, eikä Pohjois-Koreakaan, uitteluistaan huolimatta)
3-Nato-maissa hoidetaan maanpuolustusta yhteisin-, sotilaallisin valmiuksin ja puolustusvoimin.
4-Kokonaisten valtiottenkin harjoittaman terrorismin lisääntyessä Euroopassa on suoranainen itsemurhaan verrattavissa olva valinta Naton ulkopuolelle jääminen!
Nato-joukot hyökkälee sinne ja tänne USAn käskystä, aina sinne missä jotain rikkauksia on saatavissa, virallisen hallinon sijaan sitten USAn nukke, näin on käynyt monessa maassa ja kohta on meidän vuoromme ellemme itsenäisty.
Suomesta halutaan nyt vesistöt ja metsät, pidetään ne ite.
Kaikki se mihin Nato ja varsinkinYhdysvallat on kajonnut, on muuttunut jatkuvaksi väkivallan pesäksi. Katsokaapa sitten toisaalta Krimiä, missä demokratia toteutui melkein 100 posenttisesti, siellä elää tyytyväinen kansa vailla minkäänlaista väkivaltaa. Länsi rankaisee itseään ja Venäjää tyhmillä pakoitteilla krimiläisten tyytyväisyyden vuoksi. Islam on se, mikä Eurooppaa uhkaa, ei mikään muu paitsi tietysti Nato omalla tavallaan.
Uskoo ken tahtoo. Sellaista kriisitilannetta eikä edes sellaisen uhkaa ole nähty, missä naton yhteispuolustusta olisi tarvittu.
NO SANO, ÄLÄKÄ UHKAILE =))))
Entinen valtakunnan kanslerimme, ADOLF Hitler kääntyisi myös haudassaan, jos kuulisi suomen vehtailevan yhdysvaltain tai britannian kanssa.
Aloittajan pitäsi katsoa Oliver Stonen hieno 10. osainen dokumentti "Untold History of the United States",ennen kuin aletaan puhua mistään NATOjäsenyydstä Suomessa.
Kaikkien NATOsta ja USA:n sotatoimista kiinnostuneiden pitäisi nähdä ne kaikki 10 jaksoa Stonen ohjaamasta dokkarista,jostain syystä sitä ei olla nähty vieläkään TVstä.