KYLLÄ VITUTTAA MEINIKI SUOMESSA

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016030821239251_uu.shtml

Myötätunto ja ymmärrys vaihtunut vihaan ja inhoon, ei voi oikeen mitään, veikkaan että yli 90 % suomalaisista komppaa?
1851
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Joo!

Äänestä
  • Aivan heti, toimii varmaankin hyvänä pelotteeni aika monelle ja joille ei toimi, saadaan ulos maasta. Ja nollatoleranssi kaikista muistakin rötöstelyistä!

    Äänestä

Kannata ottaa niin vakavasti.
Kerranhan me täällä ollaan jokainen. .

Äänestä

No jos kerran vain täällä ollaan, niin sittenhän tämä vasta kannattaakin ottaa vakavasti!

Äänestä
  • Paras perustelu kautta aikain!

    Äänestä

Sanoihan se aamulla ylessä ollut mamujen seksiterapeutti nainenkin, että arabikulttuureissa on myös porukkaa, joille ei ei tarkoittaa kyllä.
Ja niitäkin tänne on tilattu.

Äänestä

saa nähä ku kesä tulee nii näillä mamuilla rupee ns. kevät k***a pukkaan päälle nii tuleekohan lisää raiskaus juttuja

Äänestä

Lukekaas Natsi Saksasta ennen toista maailmansotaa. Juutalaisia kutsuttiin likaisiksi sioksi. Heidät merkittiin tähdillä. Oli pakko pitää. Juutalaisten kaupppoja tuhottiin. Muukalaisvihamielisyys johtaa pahimmassa tapauksessa holokaustiin. Historia toistaa itseään eikä ihminen ole näköjään oppinut yhtään mitään. Joukkohysteria on joukkovihamielisyyttä kaikkea vierasta kohtaan, aivan samaa kuin natsi saksassa touhu. Olemmeko arjalaisia ylempää rotua ja muut tänne tulevat ali ihmisiä?

Äänestä
  • Oletko somali vai miksi historian tietämyksesi on noin heikko? Tottakai olemme ylempää ja ylempiarvoista rotua, jos kerran näiden mamujen elämän tarkoitus on raiskata ja hengailla metroasemien edustalla Kelan tukia nostaen. Vai haluaisitko tällaista suomalaiseen tapakulttuuriin? Toivottavasti et.

    Äänestä

  • No no. Taitaa suomineitonen nyt hieman liioitella. On aivan kaksi eri asiaa vastustaa nykyistä vastuutonta hallituksen harjoittamaa pakolaispolitiikkaa ( jota perustellaan humanitaarisillä syillä )kuin edes verrata sitä johonkin -30 luvun Saksaan ja silloisiin juutalaisvainoihin. Ensinnäkin Saksassa tuolloin valtiovalta edisti vainoa kun taas nykyisin valtiovalta hillitsee sitä kaikin mahdollisin tavoin , jopa kaunistelemalla asioita.

    Suomessa ei ole kyse mistään rasismista vaan yksinkertaisesti siitä että kansa johdettiin täysin harhaan näiden ns. "pakolaisten" suhteen. Tämä pakolaiskriisi, jota myös humanitaariseksi kriisiksikin on sanottu , markkinoitiin länsimaisille ja suomalaisillekin veronmaksajille Syyrian sodasta johtuvaksi pakolaiskriisiksi. Syyriasta on Suomeen tullut suhteessa vain kourallinen pakolaisia kun verrataan tänne tulijoiden koko laumaan.

    Kun ihmiset ajattelevat sotapakolaisia niin eiköhän ensimmäiseksi yleensä mieleen tule naiset, lapset ja vanhukset ne jotka yleensä ovat niitä ns. "siviilejä" jotka ovat sodan jalkoihin jääneitä ilman omaa syytäään. Nehän niitä hädänalaisia ovat sotatoimialueilla.

    No mitä "turvapaikanhakijoita" sitten tänne Suomeen asti saatiin ? Irakilaisia nuoria miehiä reilut parikymmentätuhatta kappaletta , Somaliasta lisää nuoria miehiä kun heillä oli jo entisiä tuttuja sattumoisin täällä Suomessa ennestään ja suositukset olivat hyvät sekä Afganistanista jälleen (yllätys yllätys ) nuoria riuskoja miehiä eli ihan aitoja siirtolaisia turvapaikanhakijoina.

    Joopa joo. Tosiasia on se että näiden Suomeen saapuneiden siirtolaisten elättämisen valtion verovaroista vastustaminen ei ole mitään rasismia eikä sillä ole mitään tekemistä minkään natsi-Saksan kansanmurhan kanssa. Ei edes etäisesti.

    Äänestä

  • Todellakin eri asia Saksan juutalaiset ja nämä kymmenien turvallisten maitten halki sosiaalipummeiksi tulevat paperinsa hukanneet mukapakolaiset. Ei uppoa vertailusi.

    Äänestä

Somalit luokitellaan kehitysvammaisiksi; heidän keskimääräinen älykkyysosamääränsä on alle 75. Suomalaisilla Äo on 99.

Äänestä

Somalit ja muut ali-ihmiset ovat periaatteessa ihan apinan tasolla; eivät kykene älykkääseen ajatteluun tai työntekoon, vaan raiskailevat naisia aikansa kuluksi meidän verorahoilla

Äänestä

Ei mitään muuta toivetta, kuin että feikkipakolaiset kotimaihinsa pikimmiten! AiIkuiset miehet leikkimässä pakolaisia väärennetyillä passeilla, haha! Sotarikollisia ja terroristeja joukossa, kenen on vastuu näiden maahan päästämisestä ja vapaasta liikkumisesta Suomessa?

Olen aina pitänyt itseäni sivistyneenä ja maltillisena ihmisenä, jolla on humaani maailmankatsomus. Itseänikin yllättää voimakas muuttunut tunneilmapiiri oman itseni sisällä.

Mitä enemmän on kertynyt tietoa tulijoiden kulttuurista ja arvomaailmasta ja sitten vielä päälle heidän käytöksensä ja edesottamuksensa ja rikoksensa täällä, sitä enemmän realismi valtaa alaa ja entinen sinisilmäinen idealismi katoaa.

Suomen media hävetköön!

Inhottaa ja raivostuttaa !

Äänestä

Täällä tarvittaisiin jotakin joka viittaisi edes demokratiaan, kansanäänestykset EU jäsenyydestä, kansanäänestykset Pakkolaeista, jne... mut ko poliittinen suuntaus on pakottaminen, niin mikä on seuraus? Vitutus

Äänestä

No, paperittomat nyt ainakin pitäisi käännyttää rajalta välittömästi, sillä kuka muu kuin huijari yrittäisi mennä vieraaseen maahan ilman mitään henkilötietoja? Näyttöäkin kun on että tuhoavat paperinsa tahallaan, jottei heitä voitaisi jäljittää. Niin voivat sitten satuilla mitä tahansa Mamutusviraston tädeille ja parhaat huijarit valitaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


ladymaimiini kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016030821239251_uu.shtml

Myötätunto ja ymmärrys vaihtunut vihaan ja inhoon, ei voi oikeen mitään, veikkaan että yli 90 % suomalaisista komppaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu