Alkoholilla epäillään olleen osuutta asiaan.
http://m.iltalehti.fi/uutiset/2016030921240754_uu.shtml
http://m.iltalehti.fi/uutiset/2016030921240754_uu.shtml
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Heija Junttilandia. Vienti -10% ja kännirähinöitä. Kyllä juntti osaa.
.....kusta muiden kustantamiin muroihinsakin.
Mä jotenkin aavistelen että tää keskenkasvunen kaljanhuuruinen kakaralauma joka on jostain syystä päässyt tuohon järjestöön onnistuvat toiminnaallaan hajottamaan koko järjestön, ja tuhoamaan kaikki mahdolliset hyvätkin ajatukset joita joillakin järkevämmillä jäsenillä saattaa jopa olla. Vuoden päästä kukaan tuskin kehtaa kantaa tuota viikinkijumalan kuvalla varustettua pilottitakkia.
Dom här stolta soldaterna firade väl en kväll i alkoholens tecknen och då var de inte "på jobb ".Men visst kastar det en skugga över hela verksamheten,kanske jackorna med emblemet borde lämnas hemma när de är privata.
Vad säger minister Lindström då,tyckte han inte att det var bra med de här gatupatrullerna ?
När man är berusad så är det väl förmildrande omständighet ?
Svekomedia valehtelee jälleen!!!
Olen JO lukenut kuvauksia tapahtumasta sekä tekijöiden että silminnäkijöiden todistamana.
Nuo SOD-tyypit eivät aloittaneet tappelua eivätkä edes hakanneet ketään. Puolustivat vain lyötyä naista maltillisesti. Kaiken lisäksi he korvasivat häirikön pudottamat sapuskat!
Valtamedia etsii kissojen ja koirien kanssa huonoja uutisia katupartioista. Kun niitä ei löydä, niin alkaa valehtelu. Tyypillistä svekoilua muuten...
Äärifenno puolestaan etsii kissojen ja koirien kanssa huonoja uutisia ruotsinkielisistä poliitikoista. Äärifennon perustehtävä on suojella suomen kielen asemaa, mutta äärifenno ei ole pätkääkään kiinnostunut perustehtävästään.
Hehheh, mikä svekovuodatus taas!? ;-)
Ensinnäkin surueliitin härskiydestä ei tosiaankaan tarvitse etsiä vikoja. Toiseksi me kieliaktiivit nimenomaan pakkoruotsituista vastustamalla parhaiten puolustamme suomen kielen asemaa. Koska se on pahin uhka!
Så tråkigt att alla bara ljuger,ljuger de då också när det är fråga om asylsökandes beteenden ?
Ette te ole pätkääkään kiinnostuneita edes pakkoruotsin poistosta. Se ei oikeasti näy millään tavalla viesteissänne. Viestinne ja viestin aloituksenne ovat pelkkää surujen mollaamista ja kaiken kattavaa epäkiinnostuneisuuttanne kielten opiskelua ja oppimista kohtaan. Olette "kieliaktivismin" irvikuvia!
Minulle tulee mieleen sana "ryssä"