Venäjä ei ole uhka Suomelle

Lienee paikallaan esittää selkeä kanta siihen, että Venäjä ei ole uhka Suomelle. Tämä arvioni perustuu siihen, että Suomi on sotilaallisesti liittoutumaton maa.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Venäjä ei olisi uhka Suomelle ilman Nato vouhotusta, sen myötä tilanne kiristyy.

Äänestä
  • Eikös uhka ole sitten Nato?

    Äänestä

  • Ei, vaan Venäjä toisin kuin väitit! Itsenäinen valtio saa itse päättää asioistaan ja ellei saa niin silloin sillä on uhka!

    Äänestä

Nato=usa on pahempi uhka koska venäjä voi olla senjälkeen uhka jos naton kanssa aletaan veljeillä. Pitäisi muistaa miten venäjän kanssa veljeily ei kannattanut, mutta hihhulit eivät muista eilistä päivääkään, esim stubelo.

Äänestä

"Lienee paikallaan esittää selkeä kanta siihen, että Venäjä ei ole uhka Suomelle. Tämä arvioni perustuu siihen, että Suomi on sotilaallisesti liittoutumaton maa."

Liittoutuneelle Suomelle Venäjä on vielä pienempi uhka! Tämä arvioni perustuu siihen, että Suomi on sotilaallisesti liittoututunut maa.

Äänestä

5 päivää poliittinen johto, media, STUK, puolustusvoimat salasivat säteilyn.

Nyt STUK sitten on etsivinään jotain kun sätelily on jo laskenut kun säteilyn aiheuttajat on siirretty pois.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


luutnanttireservissä kirjoitti:

Lienee paikallaan esittää selkeä kanta siihen, että Venäjä ei ole uhka Suomelle. Tämä arvioni perustuu siihen, että Suomi on sotilaallisesti liittoutumaton maa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu