Pakolaisia ei yhtäkkiä liiku enää juuri missään.
Nyt syyrialaiset voivat muuttaa takaisin kotipuoleen ja saavat mahdollisuuden aloittaa uuden elämän kotopuolessa.
Kiitos siitä paljon Putin! Hyvin toimittu!
Syyrian ja Euroopan suosituin mies!
USA:ta ja sen vasalleja tämä tietenkin harmittaa.
Nyt syyrialaiset voivat muuttaa takaisin kotipuoleen ja saavat mahdollisuuden aloittaa uuden elämän kotopuolessa.
Kiitos siitä paljon Putin! Hyvin toimittu!
Syyrian ja Euroopan suosituin mies!
USA:ta ja sen vasalleja tämä tietenkin harmittaa.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Pakolaisvirta EHTYY VAIN VENÄJÄN SUUNNALTA!
Sen sijaan:
Syyrian 4 miljoonaa pakolaista ovat aiheuttaneet Syyrian armeija tynnyripommeillaan ja Venäjän sille lahjoittamalla helikopterikalustolla!
Kun hallituksen armeija pudotti tynnyripommeja kapinalliskortteleihin ja kapinallisten valvomiin asutuskeskuksiin helikoptereista, kokonaiset taloryhmät romahtivat. Syyrian armeija käytti sodan jatkuessa "tynnyreitä" entistä useammin. Alussa tynnyreillä koetettiin osua tiettyihin kohteisiin matalalta. Kun kapinallisten ilmatorjunta ajoi tynnyrien pudottajat ylemmäksi, tynnyripommeista tuli epätarkkoja. Armeija alkoi pommittaa tarkoituksella siviilikohteita. Armeija alkoi tehdä kaksoispommituksia, joissa toinen tynnyripommi pudotettiin 10-30 minuutin kuluttua ensimmäisestä pommista auttajien niskaan. Tämä lisäsi pommitusten tuhoisuutta entisestään.
Rakenne
Tynnyri tai muu metallisäiliö on täytetty TNT:llä tai muulla räjähteellä, johon on sekoitettu erilaista metalliromua. Tällaisen pommin valmistus saattaa maksaa vain 200-300 dollaria. Varhaiset käsintehdyt pommit olivat melko pieniä ja sytytyslangalla sytytettäviä, ja saattoivat räjähtää jo ilmassa, Myöhempiin pommeihin lisättiin siivekkeet ja törmäyksestä räjähtävä sytytin. Pommit pudotettiin tavallisimmin MI-8 ja MI-17 helikoptereista.
Putin pääsee kyllä vielä Haagin kansainväliseen oikeuteen vastaamaan monista Venäjän sotarikoksista sekä Ukrainassa että Syyriassa mukaanlukien malesialaisen matkustajakoneen alasampuminen jasta Venäjä on suoraan vastuussa.
Mitä suosioon tulee, on Putin ylivoimainen inhokki Euroopassa ja vähän muuallakin.
Miksi tämä aloitus on NATO palstalla ? Epäilen että sen ainoa tarkoitus on saada typeriä kommentteja NATO-kannattajilta, joiden elämän täyttää Putin viha. Typerää tehdä aloitus vain provosoidakseen toisia.
Aloitus ei liity NATOon millään tavalla.