Keskustan useat ihmiset jakavat samat perusarvot, jotka ovat säilyneet sukupolvesta toiseen.
Niitä ovat mm. lähimmäisenrakkaus ja hötkyilemättomyys.
Keskusta, elämän perusasioiden äärellä
10
<50
Vastaukset
- MunakarvaJombnBestisJoht
Tätä olen pyrkinyt toteuttamaan esimerkiksi suhteessa kapiin joka ei ymmärrä häneen kohdistuvaa lähimmäisenrakkauteni sensuellia luonnetta mutta olen sinut tämän asian kanssa,olen mielenterveyskuntoutujien ryhmässä käsitellyt.
Tosin terapeuttini ei oikein tahtonut ymmärtää sítä lähimmäisen rakkautta jota kohdistan lapsiini sillä mutisi jotain viranomaisista. Hän ei olekkaan keskustaa lähellä kuten minä. No olen lasten kanssa sopinut, etteivät puhu kenellekkään, että mitä vaarin luona tapahtuu jää vaarin luokse.- Jaahas_taas
yksi nero esittelee nerouttaan. Mitäpä jos häpeäisit ??
Vaikka sinun pääsi onkin täynnä kuraa, niin ei sitä ole aivan pakko esitellä täällä. - MunakarvaJombnBestisJoht
Jaahas_taas kirjoitti:
yksi nero esittelee nerouttaan. Mitäpä jos häpeäisit ??
Vaikka sinun pääsi onkin täynnä kuraa, niin ei sitä ole aivan pakko esitellä täällä.Sinä et olekaan keskustaa lähellä, sieltä ihan maanläheisesti tämä nerous syntyy.
- MunakarvaJombnBestisJoht
Jaahas_taas kirjoitti:
yksi nero esittelee nerouttaan. Mitäpä jos häpeäisit ??
Vaikka sinun pääsi onkin täynnä kuraa, niin ei sitä ole aivan pakko esitellä täällä.Ei Mr Munakarva-Jombe kykene häpeämään. Se on fakta, jonka tiedän vuorenvarmasti, perustuen omiini ja hänen palvelustovereiden arviointeihin.
- MunakarvaJombnBestisjoht
Ei taida Munakarva-Jombe päässäsi tervettä kohtaa olla.
- MunakarvaJombnBestisjoht
Ei ole jombe keskustaa lähellä kuten minä olen. Jombe joutui tyytymään kapteenin arvoon kun minä sentään pääsin eläkkeelle yliluutnanttina.
- MunakarvaJombnBestJoht
MunakarvaJombnBestisjoht kirjoitti:
Ei ole jombe keskustaa lähellä kuten minä olen. Jombe joutui tyytymään kapteenin arvoon kun minä sentään pääsin eläkkeelle yliluutnanttina.
On ihan sama mikä muodollinen arvo on jos muuten syvimmästä mahdollisesta ahterin mutkasta.
- Jojoutuiarmas
Sipilää ottaa pannuun, kun SAK on ottanut käyttöön Kepun perinteen, eli iltalypsyn!
- Isänmaanlypsäjät
Korkein Maalaisliiton perusarvoista on lypsäminen:
-Etelä elintapamme maksumieheksi - MunakarvaJombenBestJohto
Monen Keskustan ihmisen ajattelussa on säilynyt vanha ja vakaa hyvien asioiden perinne. Se takaa vakauden tuoman turvallisuudentunteen.
Pyrin itse tuomaan lähipiiriini tuota tunnetta olemalla läsnä ja auttamalla mutkapaikoissa.
Eilen olin paljon lapsenlapsieni kanssa ja tänään aion ulkoilla heidän kanssa, laittaa ruokaa suomalaisista raaka-aineista, käydä uimassa ja opettaa heille voimistelua.
Mr Munakarvan vihjailuihin ei tarvitse ottaa kantaa, kuten ei myös muihinkaan lahopäisyyksiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset
"Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-27399266Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta
Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir3748120Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681635945William ja Sonja Aiello ERO
Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!542428Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."
Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun62142Se siitä sitten
Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy821781Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan201725Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista
Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt81525Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921502Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4411406