Venäjän talous on supistunut

Venäjän talous on supistunut dramaattisesti, nyt se on vain kolmas osaa siitä mitä oli vain 3 vuotta sitten. Ahneet venäläiset oligarkiat ei pystyy kehittää Siperian, mutta yrittää ryöstämään länsi maat.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

20 miljoonaa köyhää, jotka näkevät nälkää.
Palkkoja ja eläkkeitä ei kyetä maksamaan.
Raha riittää vain aseisiin ja oligarkkien voittoihin.
Ukrainan ja Syyrian sodat nielevät loputtomiin rahaa.

Äänestä

kolminkertaistuneet neljässä vuodessa. Sillä Venäjä uhoaa USA:lle ja Euroopallle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Venäjänoligarkiat kirjoitti:

Venäjän talous on supistunut dramaattisesti, nyt se on vain kolmas osaa siitä mitä oli vain 3 vuotta sitten. Ahneet venäläiset oligarkiat ei pystyy kehittää Siperian, mutta yrittää ryöstämään länsi maat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu