Joka kaupunki on ostanut osan mesikämmen hotellia.
Hotellin omistajako
asianytimessä
557
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Niin joka kaupungilla on omat kaupunki hotellit sanoi eräs "suuruuden hulluuteen " hurahtanut ukkokin.http://yle.fi/uutiset/
Ähtäri kunta saa tehdä työtä saadakseen lakisääteiset palvelut täyttymään. Hotellit ja pordellit eivät ole sellaista joita ei olekaan Ähtärissä. Eikä tarvita
http://www.ilkka.fi/uutiset/maakunta/ähtärin-mesikämmen-päätös-hallinto-oikeuteen-1.2012652
Totta ihmeessä hotellit yksityiselle liikaa pomoja siellä puistossa jo muutenkin..
On se johtajan oltava sesonkiaikana itse työssä. Mutta jos johtaja lomailee ja odottaa kunnan toimivan pelastajana saa hukka tulla perimään koko mäen.
Mistä saadaan saneeraus rakennusfirma tekeen sen remontin minkä koko kiinteistö vaatii. Se työ vaatii taitoa sitä ei löydykkään tavallisilta rakennussälleiltä.
Tulee homma hintoihinsa, mutta onhan sitä rahaa ja lisää tulee taas kesällä....
Älkää veljet unta näkö hyvästä kesästä.Voi olla laurat ikkunoos. Eipä se jotelli tai muut huvipuistot ole kunnallislaissa kuuluvaa pitäjämme lailla päätettyä palvelua.