Antti Heikkilältä erittäin hyvä kirjoitus valeista mitä meille syötetään.
"Sissisodankäynnin periaate: Todellisille terroristeille on äärimmäisen tärkeä saada suuren yleisön tuki. Siksi iskut suurta yleisöä kohtaan on aina järjestelmän itsensä tekemä. Niillä pyritään saamaan yleisön tuki kaikelle sodankäynnille. Näin on toimittu aina. Aito terroristiryhmin iskut kohdistuisi oligarkkeihin, pankkiireiihin ja kaikkiin niihin jotka käyvät sotaa muita vastaan"
http://www.anttiheikkila.com/blogi/vale-missa-elamme/
Antti Heikkilä: Vale missä elämme
5
126
Vastaukset
- vihtamedia
Joo, eipä ole kukaan julkisuuden henkilö ennen mennyt noin syvälle "salaliittoteorioiden" maailmaan kirjoituksissaan. Tottahan tuossa kirjoituksessa oli ainakin suurin osa näin kymmenisen vuotta noita asioita tutkineen näkökulmasta.
Valtamedia todellakin on yhteiskunnan syöpä, valtaeliitin äänitorvi, kansan harhaanjohtaja. - hieno.mies
Pakko todeta, että Antti Heikkilä on äärimmäisen fiksu lääkäriksi. Kun luin tuon Antin 'Vale missä elämme' postauksen, niin hiljaiseksi veti, sen verran hyvä se on. Nostan hattua Antille, oli sen verran viisasta tekstiä - taas kerran.
- välille
Onko kenellekään tullut mieleen, että maanviljelijöiden tukien maksamattomuuden taustalla saattaa olla joku salaliitto suomalaista ruokaa vastaan? Nythän kaupoissa voi nähdä ruokapakkauksia, joissa on merkintä GMO-vapaa, esimerkiksi joissakin lihoissa, myös kananmunapakkauksissa näkyy sellaisia. Nyt pitäisi äkkiä saada Suomi oikealle puolelle tässä asiassa. Muistaakseni Venäjälle ei esimerkiksi saa tuoda GMO-soijaa, joten siellä päin arvostetaan GMO-vapaata ruokaa. Miksei oikea alkuperäinen Suomi saa olla edelleen normaaleissa kauppaväleissä Venäjän kanssa? Ikään kuin hakemalla hakevat sotaa ja välirikkoa, kauppasuhteiden purkua ym. Ja vielä: Venäjällä ei hyväksytä homoutta, suuri osa länttä menee homosuhteiden hyväksynnän myötä hukuttavaan suohon. Tai ne, jotka sen hyväksyvät. Meidän pitäisi ihan heti tehdä pesäero noihin!
Heikkilän kirjoitus on virkistävä, mutta riippuu siitä, miten "suuri yleisö" määritellään.
- okkigaam
Uppaan
Heikkilän kirjoituksessa on järkeä.
Tyranneja vastaa on aina taisteltava, ei saa olla orjuuden suosija, sillä alistettu ei uskalla puolustaa vapauttaan. Meille on annettu laki ja oikeus, joka horjuu, heiluu, eikä toteudu. On oltava taistelussa pimeyden valtaa vastaan. Lisättävä totuuden valoa. Kukistettava nuo despootit. Sillä heillekin tulee hetki jolloin joutuvat sanomaan " Tästä en pidä" Kansa edustajat ovat unohtaneet että hoidat valittiin puolustamaan kansaa. Jokainen johtaja on palvelija siinä mihin hänet on valittu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1572558Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021072- 64901
- 65839
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658