Sipilän EUmafia ajaa Suomeen TORPPARIJÄRJESTELMÄÄ

tuntemattomatsotilaat

Rehelliset ja isänmaalliset talonpojat ja emännät puolustavat oikeuksiaan Senaatintorilla. Siellä vaaditaan leikkaushallituksen suomalaisia kurjistavan ahneen leikkauspolitiikan lopettamista.

Hallitus on soluttanut joukkionsa Maanviljelijöiden mielenosoituksen järjestäjien joukkoon ja pyrkii ohjaamaan oikeutetun tyytymättömyyden syntipukiksi valitsemaansa Maaseutuvirastoon.

Todellinen syyllinen ovat Ylikansalliset elintarvikejätit, Eurokuri ja Sipilän hallitus, joka nuoleskelee suuryhtiöiden lobbarien ohjaamaa EU-byrokraattien valvontakomissiota.

Oman leikkauspolitiikkansa aiheuttamasta inhimillisestä kärsimyksestä hallitus syyttää suomalaisia kuluttajia ja aikoo seuraavaksi tuhota myös suomalaisen luonnon.

Suomessa halutaan puhdasta ja eettisesti tuotettua suomalaista ruokaa. 75 % suomalaisista on tutkitusti tätä mieltä. Sitä vastustavat vain EU-huijarit Sipilä ja Stubb.

Suomen Keskustan aiempi nimi oli Maalaisliitto. Oikeistoliberaali Sipilä on hylännyt alkiolaisen perinteen ja puolueen uudeksi nimeksi sopii Suurmaanomistajien Liitto.

Euromafian pyrkimys on kaapata tilat suurmaanomistajille. Suomalainen maatalous ajetaan Kreikan tavoin jätti-investointeihin. Päälle laitetaan uudet lait ja leikkaukset. Kurjistetaan perheviljelmät eurokurin ja byrokratian avulla velkavankeuteen ja konkurssiin.

Tämän jälkeen Wahlroos, Herlin, Berner ja Sipilä lunastavat pientilat omaksi bisneksekseen. Hallituksen tavoitteena on murskata vapaat talonpojat ja palauttaa Suomeen TORPPARILAITOS.

2

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • NameSpaceX

      Se tukimaksujärjestelmä on suomalaisen huippuosaamisen tulos. Se periytyy edellisen hallituksen loistavan koulutuspolitiikan ajalta.

      • NameSpaceMavi

        Onhan tietysti mahdollista, että osaaminen unohtuu nopeasti esimerkiksi yhteiskunnallisista syistä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/8407068
      Maailman menoa
      164
      6075
    2. Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"

      Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan
      Kotimaiset julkkisjuorut
      20
      1748
    3. Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista

      Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      11
      1646
    4. Ihastumisesta kertominen

      Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi
      Ihastuminen
      92
      1533
    5. Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon

      Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.
      Maailman menoa
      441
      1426
    6. Ässät lähtivät eri teille

      Tämä on ilonpäivä 😁
      Kotimaiset julkkisjuorut
      113
      1140
    7. Oon mä susta mustasukkainen

      Mä tunnustan. Olen aina vähän jollain tapaa ollu susta mustis. Tottakai, koska rakastan sua. Mutta mustiskin vain terveellä tavoin. Ihan luonnollista
      Mustasukkaisuus
      150
      984
    8. Sohvi blörf

      Siellä se taas keekoilee kaupungilla ja kuvailee viattomia opiskelijoita instaansa. Kuvaa nyt vaan omaa tissivakoo ja bebaa jätä muut rauhaan ettei t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      106
      831
    9. Jättäkää tuo Lumio nyt jo rauhaan!

      Mihinkään tuo avaus katosi? Säälittävää touhua kertakaikkiaan, harvoin tänne mitään kirjoittelen mutta tämä touhu alkaa mennä jo yli hilseen. Hävetkää
      Kauhava
      26
      742
    10. Rakas rakas rakas

      Rakas rakas rakas Rakas rakas rakas Rakas rakas rakas Rakas rakas rakas Rakas rakas rakas Rakas rakas rakas Rakas rakas rakas Oot kaikkeni sä ihana m
      Ikävä
      65
      664
    Aihe