Kestääkö Sipilän perse?

Taas marssi tuhannet vastustamaan Sipilän tollopolitiikkaa.. Köyhien ja eläkeläisten ryöstöä vastaan!
16<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Kaikki kärrää hiiliä sen paistamiseen...

Äänestä

Taidattepa reppanat viedä itseltänne sen viimeisenkin murun.
Ei Sipilällä ja kumppaneilla ole mitään hätää.
Vastustamalla kaikkea saatte eu:sta "leikkaajat" tänne ja se on vähintään puolet pois eläkkeistä, palkoista ja sos.tuesta.
Sitten jo kannattaa ruikuttaa.
Pankeista ei saa rahaa ulos...vain maanviljelijät saavat ruokaa jne.
SSS tekee nyt likaisen työn, korjaa edellisten hallitusten mokia ja saa Suomen nousemaan...typerykset äänestävät sitten vaaleissa sdp:tta ja vasemmistoa, jotka noukkivat valmiit hedelmät ja ottavat kunnian itselleen tekemättä yhtään mitään muuta kuin huutelevat vain "Ei, ei, ei.".
Taas jonkun vuoden saavat ajaa alas ja tuhota maan taloutta...mutta tuskin Sipilät ja kumppanit viitsivät toista kertaa heittää pelastusrengasta paskasakille.

Äänestä

EU antaisi ekana Sipilällä ja sen lakeijoille elinikäisen päätöskiellon.. Täyspäiset remmiin korjaa tyrät!

Äänestä

8 tuhatta Sipilään kyrpiintynyt. Eikö se jo tajua lähteä!?

Äänestä
  • Suomessa on yli 5 miljoonaa asukasta jos 8000 tuhatta on tyytymätöntä niin se ei ole paljon ja sen takia ei kannata muuttaa hyvää ja oikeaa politiikkaa jolla taas saadaan Suomi kuntoon sossujen ja vassujen jäljiltä.

    Äänestä

  • Ompa tyhmyytesi syvää.. 1,1 miljoonaa eläkeläistä kannatti näitä marssijoita Leipäjonoon tungetut? Yhteiskuntarauha jo pahasti uhattuna. Muualla päättäjät eroaisi välittömästi! Kohta näillä marssijoilla on astaloita mukana.. Epäoikeudenmukaisuus sytyttää syvän vihan!

    Äänestä

  • historiastalöytyy kirjoitti:

    Ompa tyhmyytesi syvää.. 1,1 miljoonaa eläkeläistä kannatti näitä marssijoita Leipäjonoon tungetut? Yhteiskuntarauha jo pahasti uhattuna. Muualla päättäjät eroaisi välittömästi! Kohta näillä marssijoilla on astaloita mukana.. Epäoikeudenmukaisuus sytyttää syvän vihan!

    rupuja potkimaan?

    Minulla on kovakärkiset työkengät, se on laaki ja rupu kontillaan.

    Äänestä

Ei kestänyt. Livahti ressukka Norjaan piiloon.

Äänestä

on se, että vaikka on kepulainen pääministeri ja kepulainen maatalousministeri, maanilveilijätkin protestoivat hallitusta vastaan massiivisella traktorimarssilla Helsinkiin.

Äänestä

1918 paljon enemmän kuin tuhanet saivat tuomion maanpetoksesta.

Äänestä
  • Ketkähän oli maanpettureita ja salli sakujen tulon?

    Äänestä

  • siihentaas kirjoitti:

    Ketkähän oli maanpettureita ja salli sakujen tulon?

    Eivtä maanpetturit sakujen kansa veljeilleet vaan Venäjän. SDP:n puheenjohtaja Kuusinen jatkoi linjaa toisessa maailmansodassa suomalaisten aatetovereiden kanssa.

    1918 rikolliset saivat ansioidensa mukaan.

    Äänestä

  • Faktaon kirjoitti:

    Eivtä maanpetturit sakujen kansa veljeilleet vaan Venäjän. SDP:n puheenjohtaja Kuusinen jatkoi linjaa toisessa maailmansodassa suomalaisten aatetovereiden kanssa.

    1918 rikolliset saivat ansioidensa mukaan.

    Ootopa jäpä! 40000 punaista tapettiin ja pystytissisiä naissotilaita raiskattiin. Et voi olla täyspäinen!

    Äänestä

Sipilä ressukka kuvittelee olevansa jossain eläkevirassa?

Äänestä

Sen voi perse pian revetä..

Äänestä
  • sinulta, taidat olla kova punikkirupu ??

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


persukonnattukeevielä kirjoitti:

Taas marssi tuhannet vastustamaan Sipilän tollopolitiikkaa.. Köyhien ja eläkeläisten ryöstöä vastaan!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu