Halosella on myös työeläke Presitentin lisäksi

Abrahamm

, kateelliset. Olisiko aika tutkia höpöttäjien eläkesaldo.

Sauli on vaali-tukirahoineen pahenpi kuin pankkiryöstäjät, ainakin rahallisesti ja kuinka moni niistä lahjottaja firmoista jäi palkkarahoja saamatta ?

7

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • HalonenTuplaLoinen

      Halonen on tuplaloinen, tuplaten veroelätti.
      Halonen kyllä saa "työeläkettä" SAK:n vuosiltaan. SAK:n tulot eivät tule työstä, vaan se kerää verovapaat AY-jäsenmaksut. Niistä tulee verolovi valtion kassaan, joten se puuttuva vero verotetaan toiseen kertaan. Siihen veroloven maksuun osallistuvat kaikki veronmaksajat olivatpa liiton jäseniä tai ei. Näin on, Abrahamm.
      Muut Halosen eläkkeet otetaan verovaroista lukuun ottamatta pikkuruista summaa Halosen perintä/ulosottohommasta opiskeluaikana.

      • Onhan Halonen maksanut siitä SAK:lta saamastaan palkasta veroja siinä kuin sinäkin, jos nyt olet koskaan työssä ollutkaan.

        Suurin osa kaikista eläkkeistä rahoitetaan verovaroista, kun työnantajien maksamat eläkemaksutkin on jätetty perittämättä. Samoin palkansaaja maksaa itsekin sote-maksua palkastaan.

        Onnea vaan uudesta nimimerkistä "HalonenTuplaLoinen". Huonompi se on kuin aikaisemmat keksimäsi nimimerkit, mutta sinun elämäsi näyttää muutenkin menevän alamäkeä koko ajan.


      • Verojen.kiertokulku
        suomen.suomalainen kirjoitti:

        Onhan Halonen maksanut siitä SAK:lta saamastaan palkasta veroja siinä kuin sinäkin, jos nyt olet koskaan työssä ollutkaan.

        Suurin osa kaikista eläkkeistä rahoitetaan verovaroista, kun työnantajien maksamat eläkemaksutkin on jätetty perittämättä. Samoin palkansaaja maksaa itsekin sote-maksua palkastaan.

        Onnea vaan uudesta nimimerkistä "HalonenTuplaLoinen". Huonompi se on kuin aikaisemmat keksimäsi nimimerkit, mutta sinun elämäsi näyttää muutenkin menevän alamäkeä koko ajan.

        Veroelättien eläkkeet maksetaan verorahoista, ja koko julkinen sektori. Yksityinen sektori kustantaa sen huvin, koska vain sieltä tulee aitoja veroja ja "jaettavaa". Veroelättien verot ovat vain samojen verorahojen kierrätystä taskusta toiseen.


      • verovapaa.eri.taskuihin

        Halosen aikoinaan (?) SAK:n palkasta maksama "vero" oli vain verovapaan rahan palautusta, siis ei oikeasti mikään vero. SAK:lle AY-jäsenmaksut on verovapaata tuloa kuten VVO:n vuokrakiskonnasta SAK:lle maksamat osingotkin.


    • Abrahamm

      Ai ne Halosen vihaajat onkin mielenterveys potilaita, tai anakin sairastumassa, ei muuta voi enää päätellä ?

    • Abrahamm

      Taitaa olla koko osasto mielisairaalasta asialla Halosen kimpussa, näin oikeisto saanuut halpaa trollaus työvoimaa !

      • KoskaanEiMyöhäistä

        Jos nyt Abrahamm, Halostrolli yrittäisi harjoittella oikeinkirjoitusta ja luetun ymmärtämistä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      65
      2242
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      218
      2119
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      117
      1428
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1190
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      16
      1183
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      104
      1051
    7. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      949
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      84
      930
    9. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      899
    10. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      875
    Aihe