Eksyin vahingossa tänne ja jäin kauhistuneena lukemaan kommentteja. Miksi täällä on ihmisiä, jotka haukkuvat ja vihaavat ruotsinkielisiä? Nehän on mukavia ihmisiä.
Kysymys teille kaikille
14-vPieniTyttö
10<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Kaikkeen teidän RKPLäisten jo täytyykin turvautua!! Ettekö osaa edes hävetä tuollaista "tekeytymistä" joksikin muuksi kuin mitä olette? Aikuinen mies tekeytyy "14-vuotiaaksi tytöksi" - eikä edes hävetä? Valehtelu kuuluu RKP:n pääarvoihin kyllä!
Voi kuule "14-vuotias tyttö" - täällä on suhteessa loukkaavaa tekstiä paljon enemmän suomalaisia kohtaan (latinaksi "fenno").
Täällä eräs keski-ikäinen mies fantasioi olevansa "lukiolaistyttö" - kumpi on loppujen lopuksi pervompaa?
Etkö sinä aloittaja pieni tyttö lukenut surujen kirjoituksia fennoista? Miksi et kauhistellut surujen ja fennojen kirjoituksia yhteensä? Oletko sinä sittenkin suru, vaikka kutsut ruotsin kielisiä heiksi?
Mutta älä suruita huolehdi. Ajattele että mukava jälkeen jäänyt setä täällä koittaa päteä yhtä hyvin kuin hänen isoisänsä päti ampumalla suomalaisia työläisiä joukkohautoihin. Suomenkieliset ovat suruille pelkkää karjaa tai työhevosia. Ravihevosista heidän mielestääj taas pitää paremmin huolta kuin fennoista. Sillä tavalla ajateltuna surujen kirjoitukset ovat arvottomia ja vailla totuuspohjaa.
Huusianna, Daavidin poika. Kiitetty olkoon hän.
Suomessa lauletaan "Hoosianna".
Onko huusianna Davidin poika? Aivan Beghamin vai Couldhardin?
Kiitos!
Sånt är livet för svenskspråkiga människor.
De här människorna är sinnessjuka. Är det något fel på vården i Finland då dessa totalt oansvariga får skita ner nätet och diskussioner bäst de vill? Har de ingen förmyndare som övervakar och någon lobotomi läkare som lindrar?
Täällä on tosiaan aika "värikästä" porukkaa...