Soini ylisti miten petsujen töppäily on sitä oikeaa Persupolitiikkaa.. Joko tyhmimmänkin tajuttava mitä roistoja persut on? Kusetusta :autonkäyttömaksun sikakorotus, eläkeleikkaus, jopa kandsaneläkkeenkin,lääkeomavastuu, terveyskeskusten ja muiden maksujen nosto, asumistuen huonontunut jne! Tätä Soini liputtaa aidoksi pertsupolitiikaksi! Näin käy, kun liottaa liiankauan kieltä kokoomuksen Perseessä!
Soininpuhe sinetöi persujen tuhon!
matkaloppuu
10<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Soinin puheista päätellen hän on koko ajan saatanan vallassa?
Onko jo pääkin jo kokoomuksen Perseessä?
On. Hartioita myöden.
Nyt luulisi tyhmemmänkin tajuavan mikä roskajoukko persut on.. kokoomuksen leimasin!
Silmät aukes? Ei enää ikinä ääntä persuille!
Soini ei enää tulevaisuudessa koe jytkyjä, kuin vessanpöntöllä!
Miksi Soini ei kertonut näitä intohimosia kusetuksia ennen vaalia!
Eihän Soini voinut tällaisia asioita voinut ennen vaaleja kertoa, kun "murtumaton" persulinja asiakysymyksissä muuttuu lähes päivittäin. Edes Soini ei ole voinut tietää, mitä mieltä hän tulee olemaan kuukausia myöhemmin.
Ainoa asia, johon persuissa voi luottaa, on se, että valehtelu, sivistyksenvastaisuus ja suhteellisuudentajun puute yleisinä persuja määrittävinä piirteinä säilyvät.
Olis kilauttanut Stubille. Olisi asia selvinnyt, mitä persut tulee ajamaan...
Kohta ei ole pulaa sarvikelkan työntäjistä peräkylillä. Persukonnat palaa maitojunalla
..