Tojotakuskien sumuvalonkäyttö!

Olen pistänyt merkille että valtaosa näistä sumuvaloja tarpeettomasti käyttävistä ovat uuden korollan tai avensiksen ohjastajia. Lieneekö kyseessä alemmuuskompleksi vai mikä...?
121039
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

avensiksessa palaa sumuvalot.
Ei sillä, että se mua haittaisi, mutta olenpahan pannut saman merkille.

Äänestä

kyllä EHDOTTOMASTI suurin ryhmä tarpeettomista sumuvalojen käyttäjistä löytyy raskaasta liikenteestä. En muista koska viimeeksi olen nähnyt
rekan tai kuormurin, jossa EI olisi sumarit päällä.

Äänestä
  • totta, ehdottoman totta.

    Äänestä

Tuo edellisen avauksen Corolla-kuski on juuri tyypillinen, vaikka vilkutteleekin muille samasta asiasta. Onhan se kurjaa, kun itsetehostukseksi hankkii kalliit sumarit, luulee erottuvansa joukosta ja huomaa, että 90%:ssa autoista on sellaiset, 50%:ssa jopa aina päällä.

Äänestä

sitten kova! voi voi reppanaa.

Äänestä
  • Onko se niin, jos Toyotaa (autona) tahi Toyota-kuskia (ihmisenä) hiukan arvostelee, niin automaattisesti on KATEELLINEN Toyotalle ja heidän ylpeille ja fiksuille omistajilleen?

    Äänestä

  • Kalkun rusakko kirjoitti:

    Onko se niin, jos Toyotaa (autona) tahi Toyota-kuskia (ihmisenä) hiukan arvostelee, niin automaattisesti on KATEELLINEN Toyotalle ja heidän ylpeille ja fiksuille omistajilleen?

    Kummasti vaan kateutta on havaittavissa tälläkin palstalla.
    Siitä puhe mistä puute.

    Äänestä

  • Kalkun rusakko kirjoitti:

    Onko se niin, jos Toyotaa (autona) tahi Toyota-kuskia (ihmisenä) hiukan arvostelee, niin automaattisesti on KATEELLINEN Toyotalle ja heidän ylpeille ja fiksuille omistajilleen?

    jonkun karehtivan. Käväsin tilaamassa vanhan -02 lantikan tilalle,uuren mustan D4D lantikan, eikä maksa kun rapiat 70 tuhatta euroa. Kerkee justihinsa tuohon talvilomaviikkohon 9. No ei karehdita vaan ajetahan ihimisiksi. Moikatahan kun kohratahan,en aja sumuvaloilla sillonkaan.

    Äänestä

Kyseessä on pikemminkin sumuvalokompleksi. Voisi jopa sanoa, että pimeän pelko.

Nämä nassukat ovat pienenä jääneet vahingossa hetkeksi vaatekomeroon tai johonkin muuhun valottomaan paikkaan ja on tullut "vesivahinko" pöksyihin. Kompleksihan siitä tulee.

Sumuvaloilla sitä sitten koetetaan paikkailla, vaikka paremman tuloksen saisi menemällä uudelleen sinne pimeään komeroon vaikkapa vain puoleksi tunniksi.

*kaikki paitsi Toyota on turhaa*

Äänestä
  • että sä oot se jolla on sumuvalokompleksi. Sähän siitä täällä vaahtoat. Tääkin oli jo kai neljäs sumuvaloviesti, jonka sä tänään tänne kirjotit.
    Täytyy miehellä pikkasen päässä heittää!

    Äänestä

  • Muutamia vuosia sitten tein mielessäni tilastoa noista valoitta ajavista. Nämä autot olivat joko mersuja tai sitten kuhmuisia ladoja ja avopakuja.

    Nämä äveriäämmät ajattelivat, että valojen käyttö on sosialismia. Köyhemmän oloiset rutuilla ajavat taas meinasivat, että valopakko on herrojen kotkotuksia.

    Molemmilla ryhmillä oli joku oikeassa olemisen pakko, kun ei ilmeisesti saanut kotona tai töissä olla riittävästi eri mieltä.

    Siinä välissä oleva poroporvarillinen enemmistö noudatti kuuliaisesti pykäliä.

    Äänestä

miksi Toyota kuljettajat käyttävät sumareita: no ne luulee että se nappi mistä ne laitetaan päälle on valojen lämmitys! (japsit keksii noita uusia "innovaatioita" enemmän kuin muut yhteensä), se luo turvallisuutta liikenteeseen. ;)))

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Autoilija kirjoitti:

Olen pistänyt merkille että valtaosa näistä sumuvaloja tarpeettomasti käyttävistä ovat uuden korollan tai avensiksen ohjastajia. Lieneekö kyseessä alemmuuskompleksi vai mikä...?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu