Jouko Pihon profeetallinen sanoma 12.3.2016
Murros
Suomi ja koko maailma on maailmanhistoriallisen murroksen ja taitekohdan lähellä, kun kaikki muuttuu ja hyvin nopeasti.
Mikään maallinen turva ei ole enää turva, kun kaikki järkkyy.
Pahuuden voimat saavat mellastaa enemmän ja vapaammin kuin koskaan aikaisemmin, koska Jumala sallii sen koetellakseen maan ihmisiä, kuka laittaa turvansa maallisiin, ihmisiin ja valtioihin ja kenen turva on yksin Jumalassa.
Ihmisiä seulotaan kuin viljaa puintitantereella. Kevyet akanaihmiset eivät kestä vaan kieppuvat taivaan tuulissa ja myrskyissä, mutta painavat jyväihmiset kerätään taivasten valtakunnan laariin.
Jouko Pihon sanoma: Murros
14
<50
Vastaukset
- asdfasdfsdf
Melko väsynyttyä dystopiafantasiointia. Olit hauskempi poliittisena broilerina.
- dystopiabroileri
Etkö osaa puhua suomea?
- asfgasdfdsf
dystopiabroileri kirjoitti:
Etkö osaa puhua suomea?
Oli ilmeisesti liikaa vaikeita sanoja profeetalle?
Tässä apua:
http://www.sanakirja.org/
>Pahuuden voimat saavat mellastaa enemmän ja vapaammin kuin koskaan aikaisemmin
Miten niin muka? Ihmisen todennäköisyys kuolla väkivaltaan on maailmanlaajuisesti pienempi nyt kuin koskaan historiassa.- tulekatsomaan
Tota noin, missä lie olet, asut, tulepa katsomaan, kävelemään iltaisin Stadin Rautatieasemalle tai mene Itikseen, niin huomaat kyllä mikä vaara täällä on meilläkin, rättipäistä. Älä elä "patterin välissä", ei millään pahalla.
- asdfgasdfgsd
tulekatsomaan kirjoitti:
Tota noin, missä lie olet, asut, tulepa katsomaan, kävelemään iltaisin Stadin Rautatieasemalle tai mene Itikseen, niin huomaat kyllä mikä vaara täällä on meilläkin, rättipäistä. Älä elä "patterin välissä", ei millään pahalla.
No ainahan voit rukoilla. Eikös se jumalanne jeesaa? Sitä paitsi maailma ei ole Helsingin rautatieasema.
- NopeastiNähty
Pihon kannattaisi ehkä jo lopettaa profetiointi ja keskittyä vaikkapa vain arkeen. Se voisi olla hänelle hyväksi.
- ettäsemmonenprofeetta
Eikös se Piho haaveillut ihan päämisteriksi asti siinä poliittisessa toiminnassaan vuonna 2015?
Piho ennusti Venäjän hyökkäävän Suokmeen jo vuonna 2013? Minnekkäs ne iivanat sitten jäivätkään ja mistähän hornasta Piho tuonkin profetian kehitti?
"Jos Luoja suo ja viritteillä olevasta uudesta kansanliikkeestä tulee jotakin todellista, esim. uusi puolue, ja jos se puolue on v. 2015 vaaleissa suurin puolue, niin mikäli minä olisin siinä vaiheessa sen puolueen puheenjohtaja, niin minusta voisi tulla v. 2015 Suomen pääministeri.”
http://hikipedia.info/wiki/Jouko_Piho
"Vuonna 2010 Jouko Piho perustaa Uuden Suomen verkkosivuille blogin.
Kolme merkintää lähtee leviämään sosiaalisessa mediassa räjähdysmäisesti. Ihan ensimmäisessä tekstissään Piho kirjoittaa, että homoseksuaalisuuden hyväksymisessä on kysymys paholaisen maailmanlaajuisesta aivopesubuumista. Toinen huomiota saava teksti käsittelee sitä, kuinka kaiken pahan takana maailmassa ovat demonit. Kolmas suosittu kirjoitus on viime keväältä. Siinä Piho ennustaa Venäjän hyökkäävän Suomeen 13. kesäkuuta 2013.
http://nyt.fi/a1305753788001- onnea.ja.menestystä
Kaikin puolin tervettä ja asiallista meininkiä.
Antaa miehen jatkaa valitsemallaan tiellä. En ennustanut, että Venäjä hyökkää Suomeen v. 2013. Kyseessä oli erään henkilön minulle lähettämä profetia, jonka julkaisin sivuillani.
Miehitystä ei vielä silloin tullut, koska Jumala antoi lisäaikaa uskovien rukousten takia.- anniemestariampuja
JoukoPiho kirjoitti:
En ennustanut, että Venäjä hyökkää Suomeen v. 2013. Kyseessä oli erään henkilön minulle lähettämä profetia, jonka julkaisin sivuillani.
Miehitystä ei vielä silloin tullut, koska Jumala antoi lisäaikaa uskovien rukousten takia.Se mitä muitten profetioina julkaiset on kun vastuu savolaisten sanomista, että vastuu on lukijalla.
Kuka sinulle Jouko on kertonut, että uskovien rukoukset olisivat venäläisten hyökkäyksen??? Joku profetiako, jonka joku sinulle olisi sen lähettänyt?
Onko ihan pakko tehdä itsensä noin naurun ja pilkan alaiseksi kuin mitä sinä noilla kirjoituksillasi ja muiden lähettämillä profetioilla teet?
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 893308
- 623067
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4332550- 802343
- 802313
- 962066
Toiselle puolikkaalleni
Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j401996- 121656
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan201653Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil311519