kanoista dinoiksi

panteisti

4

62

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • IlkimyksenEsi-isä

      Kyseessä ei tietenkään ole mikään välimuoto, koska yhtään ainoaa todellista välimuotoa ei ole koskaan tavattu eikä niiden olemassaolo ole edes teoreettisesti mahdollista. Jos kanalle saadaan kasvamaan dinosauruksen jalat, se osoittaa että muutoksiin tarvitaan älykästä suunnittelua. Kyse ei tietenkään ole siitä mitä evolutionistit kuvittelevat eli evoluutiosta, vaan veoluutiota ei tapahtunut koska kana on edelleen kana.

      Eiks niin, Mark5?

    • Kuten linkin uutisesta selviää, kana-alkion luut eivät itsestään muuttuneet dinosaurusmaisiksi minkään evoluutioprosessin vaikutuksesta, vaan ulkopuolisen älykkään suunnittelijan eli tutkijan suorittaman manipulaation seurauksena. Siitäkin huolimatta kana-alkiot kuolivat, eikä niistä tullut eläviä kanoja.
      Kysymys kuuluukin: Kuka oli 65 miljoonaa vuotta sitten manipuloimassa laboratoriossa dinosaurusten geenejä niin, että sen seurauksena dinosaurukset kehittyivät kanoiksi?
      Kyllähän tutkijat varmaan voivat laboratoriossa laittaa jollekin liskolle vaikka ihmisen jalat, mutta ei se todista, että niin olisi tapahtunut luonnossa tai että ihminen olisi kehittynyt liskoista.
      Kyllähän puuseppäkin osaa valmistaa pöydälle neljä jalkaa, mutta ei se todista, että kaikki nelijalkaiset eläimet ovat kehittyneet pöydästä.

      • "Kuka oli 65 miljoonaa vuotta sitten manipuloimassa laboratoriossa dinosaurusten geenejä niin, että sen seurauksena dinosaurukset kehittyivät kanoiksi?"

        Kuulehan Mark-bebis, minä olin näkemässä miten asteroidi iskeytyi Maahan. Sen jälkeen evoluutio jatkui juuri kuten olin sen luotuani hyväksi nähnyt. Mitään laboratoriota ei tarvittu.

        Toivon aivan tosissani, että lakkaisit hokemasta tuota kuka-oli-näkemässä-inttämistäsi. Sellainen saa sinut vaikuttamaan vielä tyhmemmältä kuin olet. Sitäkö aivan todella haluat?


      • tieteenharrastaja

        Meuhaatko tuossa, koska pelottaa ajatella:

        "Kyllähän tutkijat varmaan voivat laboratoriossa laittaa jollekin liskolle vaikka ihmisen jalat, mutta ei se todista, että niin olisi tapahtunut luonnossa tai että ihminen olisi kehittynyt liskoista."

        Jos kanan genomista pienellä säätötempulla löytyvät dinon jalat (ei siis ihmisen, koiran tai apinan)., niin eikö se vihjaa sinulle mitään sen genomin mahdollisesta esihistoriasta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      27
      3445
    2. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      12
      2579
    3. Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?

      Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.
      Puolanka
      116
      2550
    4. Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen

      Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell
      Kotimaiset julkkisjuorut
      108
      2195
    5. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      76
      1703
    6. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      48
      1604
    7. Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"

      Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta
      Suomalaiset julkkikset
      26
      1546
    8. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      400
      1305
    9. Jos saisit antaa yhden neuvon

      jälkikasvullesi elämää varten, niin minkä antaisit?
      Sinkut
      137
      1267
    10. Tulipalo viimeyönä

      Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj
      Jämsä
      15
      1156
    Aihe