Ovatko kepuliveikot saaneet jatkaa mellastamistaan vai onko lain käsi tullut jo väliin? Millaiset suhteet tuolla Rossilla on kaupunginhallitukseenn ja muihin päättäjiin?
https://www.google.fi/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=4&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwii6vuEosLLAhVBEpoKHXWDA7QQFggwMAM&url=http://www.savonsanomat.fi/kotimaa/Kutvosen-tehtaasta-lohkeaa-mojova-tili/418533&usg=AFQjCNEc9HDJH8FlNsZXl0e7EZ2cBCOw4g
Mitenkäs tämä asia etenee siellä Suonenjoella?
12
1935
Vastaukset 12
- Hajuton-raha
Jos kunta on persaukinen ja Rossi ei, niin noinhan siinä käy.
Business is business.- Ei.hyvää.päivää
Kun katsoo noita Kone-Rossi Oy, tietoja ja tuloksia niin voisin sanoa, että Helsingissä tienaa enemän kun istuu City käytävässä ja soittaa huuliharppua.
- piilossa
Vasemmistoliitto ja kepu on yksi ja sama asia .Sari Karhu henkilöstö päällikkö toimii näiden kahden toimeen panijana eli pelottelee henkilökuntaa ja käy hakkumassa näin saadaan Vapaamuurareiden toimintamalli kaupungin ohjesäännöksi.Kuinkahan Vasemmistoliitto kehtaakaan käyttää itsestään nimitystä työväen puolue koska tekee täysin ääri oikeistolaista politiikkaa oliko valtuuston puheenjohtajuus niin tärkeä että aate kannatti unohtaa. ps. lähmänkaupat ei kauas kanna.
- Siitäpäse
Jaahas, joku demari kirjoittaa täällä nimillä...
Demarit ei tykkää ko henkilöstöpäälliköstä. Ei päässyt yhen tyttö johonkin ja jo alkoi ympäri kyliä haukkuminen. - piilossa
Siitäpäse: lle. väärä arvaus olen entinen vasemmistoliittolainen korostan sanaa entinen.En koskaan halua olla tekemisissä tuollaisten nuolijoiden kanssa.Jatkakaa vai sitä partijointia katulla ja baareissa kansa kuitenkin teidän todelliset aikeet tietää, eli työläisten kusetuksen ei kahdella pallilla istuminen koskaan ole kannattanut.
- terhopursiainen
Eikös persut kuitenkin ole kaikkien kusettajien äitejä. Ensin luvataan että rajat ovat kiinni eikä Kreikkaan lapioida rahaa ja sitten Audin kyydissä molemmista tulee pyhä asia mitä ajetaan. Kyllä vasemmisto jää aivan hopialle kepusta nyt puhumattakaan, jotka ei jyväjemmareita kuseta kuin vähän maksujen viivästyksillä.
- kuulovammanen
Kepuliveikot jatkaa edelleen laittomuuksiaan.Ja kovaääninen jakaa tietoa ihmisten asioista torilla.Kukahan tekisi tutkinta pyynnön poliisille kovaäänisen toimista ja ihmisten asioiden puhumisesta julkisella paikalla.
- No-kerro-hitto
Eikös se kovaäänisen takana ole joku joka siihen mölöttää? Kuka se on? Kerro vaikka vihjailemalla, kun nimiä ei saa suoraan kertoa. Esim. "se tyyppi jolla on Tyyrinmäellä mansikkatila ja sillä on punainen kartanovolvo"
- Onsiinämies
Kaikkien äitien juoruämmä on torilla. Hame kangas pitää hänelle ostaa.
- Munamartta
Jep juoruakkojen kunkku ;)
- Eijärkee
Hyi teitä, mukava mies se on, paljon äänestäjiä sillä.
- Eiviälä
Niihä se o... paljon mölinää torilla, mutta tuppisuu kokouksissa. Joskus kuorsoopi....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 581157
Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle
Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust561071Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍1141032Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi
Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,7930- 94888
Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?
Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.5745Sinulle jota kaipaan!
Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista27701Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?
Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it191662- 71649
- 73617