Urpo Ranta- yritys

KarvaastiPettynyt

Jos olet kodinkoneen korjaajaa vailla, suosittelen välttämään kyseistä puljua. Hinnoittelu todella törkeän suolaista. Itse erehdyin kokeilemaan ja paljoa kalliimmaksi ei olisi tullut uuden kodinkoneen hankinta, huh huh!

4

128

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • korjaisititse

      Harvoinpa se kodinkoneita kannattaa huollattaa, uuden saat ehkä halvemmalla, kysyitkö muuten kotivakuutuksestasi?

      • Reino45

        Kyllä, samaa mieltä. Sen verran edukkaasti saat nykyään uudenkin kodinkoneen hankittua, ettei vanhan korjaamisessa enää oikein ole järkeä.


    • No_problem

      Tjaa, meidän pyykinpesukoneen kaveri sai kyllä kuntoon sillä hinnalla kun lupasi. Ihan normihinta.

      Jos on hankkinut koneen ihan halvimmasta päästä, on todellakin välillä niin, ettei vanhaa kannata korjata. Mutta ennenkuin kone on avattu ja ongelma löydetty, on vaikea arvioida paljonko tulee maksamaan.
      Sovittiin että avaa koneen ja kun tietää mikä on vikana, soittaa ja antaa lopullisen hinnan, ja niin teki. Hintaa tuli hieman vajaa 10% koneen hankintahinnasta.

      • Tätiliini

        Kokemuksesta totean, että on mahtanut olla arvokas pyykinpesukone sinulla uutena:)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      12
      3169
    2. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      18
      1801
    3. Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?

      Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit
      Ikävä
      19
      1662
    4. En tullut, koska käytit päätäsi.

      Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m
      Ikävä
      32
      1555
    5. Yksi "sometähti" vähemmän

      Ei tunnu missään.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      73
      1553
    6. Tuliko ikävä

      Vai miksi laitoit viestin? Soittamalla voisi saada kiinni. Mutta et sä uskalla
      Ikävä
      23
      1511
    7. Saitko ne viestit

      Silloin viime kuussa? Vai etkö lukemut niitä.
      Ikävä
      28
      1360
    8. Miten lasketaan?

      Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.
      Haapavesi
      9
      1334
    9. Hyvää Huomenta Rakas Neiti

      Hyvää Huomenta Nainen🤗 Kaikkea hyvää toivon sinun päivääsi😘 Näin toivoo mies
      Ikävä
      11
      1284
    10. Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?

      Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui
      Ikävä
      34
      1262
    Aihe