Helppoa tuo uusien veronmaksajien sijoittaminen, kun sen taitaa.
http://yle.fi/uutiset/helsinki_ajaa_alas_lastenkodin__tiloihin_turvapaikanhakijoita/8742096
http://yle.fi/uutiset/helsinki_ajaa_alas_lastenkodin__tiloihin_turvapaikanhakijoita/8742096
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Eikun mummot hankeen ja mumut sisälle.
Porissa kuulemma opiskelijat ulos ja matut sisään, remontti ensin.
Kumarra jumaloimiasi huippuosaaja-kunniakansalaisia, punavihreä niittinaamaopiskelija, nyt on uusi isäntä talossa!
Kyllähän Sipilän rosvohallituksen päätavoite näyttää olevan se, että ensi vuosikymmenellä Suomessa määrää Islamin laki. Vääruskoisille anneteaan käyttöön ne koirankopin tasoiset luukut, jotka eivät islamisteille kelpaa. Tytöt jotka eivät pukeudu umpinaiseen hurstisäkkiin, täytyy raiskata, minkä lisäksi heille lankeaa isot sakot, jne.
"Kaupunki on siirtänyt viime vuosina lastensuojelutyön painopistettä asiakkaiden kotiin. Näin on pystytty vähentämään sijoitettujen lasten määrää ja tarvetta kalliiseen laitoshoitoon."
Tuohon lasten sijalle voi vaihtaa vanhukset, ja sama on laulu: kotiin vaan, kyllä siellä kaikki järjestyy ja hyvin pärjää! No eipä siinä, jos jo nyt ylityöllistetty kotiin tuotava hoito saisi lisäresursseja sitä mukaa kun asiakkaat ovat vaikeahoitoisempia ja määrät räjähtävät käsiin, mutta ehei, ennemmin rokotetaan ja säästetään ja viilataan, ainakaan hoitajien määriä ei lisätä, ei ole katsokaas rahaa! Hmmmm..
Mitä nyt kaikenlaiseen "kehittämiseen", "organisaatiomuutoksiin" yms. joutavan tärkeiden mukajohtajien palaveripullan mussuttamiseen kyllä löytyy rahaa, kuten myös turhaan ja työtä hankaloittavaan teknologiaan, jota palvotaan.