Virta ja Kalpa

JYPPIII

Virta vie ja ei koskaan tuo. Eikö olis aika lopettaa maaliman tylsimmän lätkän peluu, sen kertoo jo katsoja luvut.

5

455

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • muaaaaaah

      Kjäh kjäh kjäh kjäh!

    • Jättösyötönjättösyöttö

      Peksillä ja pojilla vaihtu lapa lesnaan. Evväät mukkaan ja naattimaan kevätaaringosta Kallavejn jiälle.. Pitkee ristikulumaan ja noppeimmat perrään. Ravatin suap veikkone heittee turhana nurkkaan kun näätti lopussa siltä ettei piässä ennee verj kierrä. Kovvoo hommoo.

    • mahollista

      Elkää nyt Virtaa syyttäkö tästä. Olen huomannut tuon Pelicansin vaarallisuuden livenä parikin kertaa ja se saattaa aiheuttaa HIFK:lle harmaita hiuksia kun perjantaina matsit alkaa. Kyllä se Kalpan vuorokin sieltä tulee vielä. Karkea veikkaus mestaruus 9-10 v kuluttua.

      • Kärrrpätttt

        Olisihan se hienoa jos KalPa voittaisi mestaruuden, kunhan ei saisi ylivoimaista joukkuetta, vaan nousisi säälipleijareista mestariksi.


    • NahkisNykäskylästä

      Olen samaa mieltä, vain Pekka Virta ja KalPan tiedottaja ovat amatöörejä ja eivät miellytä minua henkilökohtaisesti. Meillä Jyväskylässä kaikki on paremmin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      169
      10362
    2. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      55
      2823
    3. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      82
      2558
    4. 85
      2381
    5. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      147
      2114
    6. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      244
      1968
    7. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      13
      1405
    8. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      44
      1402
    9. Muutama vuosi sitten oli pulaa hoitohenkilökunnasta

      Nyt heitä sanotaan irti. Tarve ei ole hävinnyt mihinkään, ei myöskään raha jolla ihmisten työnteosta maksettiin; raha va
      Maailman menoa
      121
      1215
    10. Ilouutinen: Osmo Peltola jo teini-iässä, silti yhdessä Peltsi-isän kanssa taas tv:ssä!

      Ihan paras parivaljakko: Peltsi-isä ja Osmo-poika. Tämä on kyllä sellaista hyvänmielen telkkariohjelmaa, josta kukaan ei
      Tv-sarjat
      34
      873
    Aihe