Soldiers of Odinit tehneet ensimmäisen ahdiselijan kiinniottamisen ja toimittamisen poliisille. Onnea Lempäälä, hienoa että se tapahtui siellä!
Onnea Lempäälä!
15
88
Vastaukset
- Hämäystä
Onnetonta ja heti paljastunut hämäys. Mitään ei siis tapahtunut. Kauppalla ja poliisilla ei asiasta havaintoja.
http://www.aamulehti.fi/kotimaa/sosiaalisessa-mediassa-leviavalle-saaksjarven-ahdisteluvaitteelle-ei-loydy-nayttoa/ - KaukaaSeuraaja
Olisivatko ne pikkutytöt kirjoittaneet jotain jonnekin kokemuksistaan, tai kertoneet vanhemmilleen, että saataisiin muutakin tietoa kuin Odineiden, Aamulehden tai poliisin?
- Tietoakehiinaina
Miten jotkin voi olla niin tyhmiä että kertovat poliisin tulleen paikalle ja vieneen tekijän....erikoista kun poliisi ei tiedä tai jos tapahtunut ja poliisi kieltää....on silloin iso ongelma salailussa.
- paljonkosalaillaan
Tämä se tulee mieleen, kuinka paljon näitä tapahtuu ?
- asdfadss
Poliisi ei kerro turvapaikanhakijoiden tekemistä ahdistelu- ym. tapauksista kuin vasta kuukauden päästä tai myöhemmin, elleivät ole pakotettuja jostain muusta syystä kertomaan, kuten kävi uutenavuonna.
Kuulemme tästä tarkemmin poliisilta varmaankin joskus huhtikuussa.
"kuinka paljon näitä tapahtuu" näitä tapahtuu paljon ja kun kevät etenee, yhä enenevissä määrin.
Onneksi meillä on näitä vapaaehtoisia, ehkäpä edes joku ikävä tapaus saadaan estettyä.- silkoillaan
Tämä tuo positiivista nostetta Odineille ja mahdollisesti jopa jäsenmäärän kasvua. Mikä on HYVÄ ASIA kevään edetessä ja tilanteen muuttuessa yhä vaarallisemmaksi tytöille ja naisille.
Ei varmaan sattumaa, että ahdistelutapaus tapahtui juuri tämän föhn-aallon aikana.
- Hyi.Odinit
Paskapuhetta. Mitään ei todellisuudessa ole tapahtunut. Odinit ovat itse laittaneet tällaisen trollijutun saadakseen julkisuutta. Tosin se kääntyy tällä tavalla kielteiseksi julkisuudeksi. Valehtelemiseen kompastuu.
- odinia_vai_oilia
Tänään Sääksjärven S-marketin pihassa keskellä päivää kaksi maahanmuuttajaa (arviolta Lähi-idästä ja puhuivat erittäin huonosti suomea) kourivat ja ahdistelivat nuoria tyttöjä väkisin.
Tytöt selvisivät tällä kertaa ilman, että mitään pahempaa ehti sattua, koska paikalle sattui myös pari odinia. Tapamme mukaan ahdistelijat taltutettiin ja painettin maahan ja pelästyneet tytöt pääsivät irti ahdistelijoista. Tekijät yrittivät tehdä vastarintaa, mutta tajusivat lopettaa hyvinkin nopeasti.
Tilanteen nähnyt vanhempi rouva soitti poliisit paikalle korjaamaan pikkutyttöjen ahdistelijat talteen. Luovutimme tekijät poliisille ja saimme heiltä ison kiitoksen. On erittäin surullista , mutta näitä tapauksia tulee tapahtumaan enemmän kevättä ja kesää kohden.
http://mvlehti.net/2016/03/15/juuri-nyt-soldiers-of-odinit-pelastivat-nuoret-tytot-kayttamalla-maahantunkeutujiin-voimaotteita/- sälsäsösläsöslsä
Tuon törkylehden uutisointiin ei kannata vedota pätkääkään. Odinin päällikköhän kuuluu lehden taustavaikuttajiin, eli voi määrätä mitä lehdessä kirjoitetaan.
Niin, ja Odinin joukot itse ovat myöntäneet, että juttu on feikki. MV-lehti uutisoi myös sen.
- odinia_vai_oilia
Soldiers of Odin pyytää anteeksi jäsenensä keksimää tarinaa
SoO päivitti eilen tarinan uroteosta, joka myöhemmin osoittautui yhden jäsenen keksimäksi lööperiksi.
http://uberuutiset.fi/2016/03/16/soldiers-of-odin-pyytaa-anteeksi-jasenensa-keksimaa-tarinaa/ - kuolemanpelossa
Nyt Lempäälä Suomen luetuimmaksi palstaksi kaikki mukaan häpäisemään tämä valtakunnallisen valehtelijoidenklubin saaneiden maine. Antakaa äänenne raikua avatkaa kansalaisadressi tämän roskaporukan saamiseksi pois kaduiltamme ennenkuin teinimme joutuvat heidän käsiteltävikseen.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016031621281037_uu.shtml - paskantekivät
Elköhän ne suurimmat valehtelijat löydy politiikasta, terveydenhoidosta, kunnan- ja valtion viroista ja toimista, suvakeista, yms.
- sdlfgkjldskfjg
Aina se on jonkun muun vika. Ettei vaan olis ollut tämä odinien lööperiä lasketellut entinen jäsenkin salasuvakki?
- selkäranga
Onnea kaikesta huolimatta Lempäälä! Jossa tapahtui ensimmäinen melkein tapahtunut ahdistelijan kiinniotto. Tästä on hyvä jatkaa ja lempääläiset tuntevat olonsa turvallisemmaksi. Ja etelä-tamperelaiset.
- sumutusoperaatio
Kyllä lempäälässä ahdistelijoita on kiinniotettu ennenkin.
Tämä ilmiantaja oli soluttautunut jengiin saadakseen urkittua sen käyttäytymistä. Meni ja teki tyhmyyksissään teon josta luuli saavansa mainetta ja kunniaa.
On läheisessä yhteydessä utaremaisterin ja vankilapimun jengiin (Kristillisdemokraatit).
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset
"Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-27399277Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta
Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir3748153Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681645977William ja Sonja Aiello ERO
Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!542437Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."
Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun62146Se siitä sitten
Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy821789Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan201727Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista
Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt81561Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921517Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4411410