YLE paljasti Odinlössin

KTS--

19

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jarmo__EiKirj

      Mikäs yllätys ja paljastus nyt toi muka oli? ...yhtään mikään.
      MV lehden perustaja on ex. Banditos, jos ette tienneet. Mulle varsin tuttu kaveri vielä ku olin vartijana Stadin steissillä. Oli aikoinaan Hesan asematunnelissa (alias "tonni" =vartijakoodi ko. paikasta) vartijana ja sitte osti prätkä... :( ja siitä se alamäki sitte lähti ja polku rikollisuuteen.
      Noi velliperseet, eli "Soldiers of Odin" on luotu ilmanmuuta pelon ilmapiiriin sisään. Paska nimikin on pelkästään naurettava.
      Tiedättekö muuten mistä on perlottavan ex. rikolliskerhon M.O.R.E:n lyhenne peräisin? No sehän on tietenkin Me Olemme Rikollisten Eliittiä... BHUAAA!!! Kauheeta huutonaurua. Ihan ku joku 8½ vuotias olis sen keksiny jossain helkkarin puumajassa kolmen muun, 5-7 vuotiaan kanssa XD

      • Kerro toi sille omalle lössilles joka kimpoilee Saalemin, Siiloanin ja Patmoksen välillä ja kannattaa noita jengejä Jumalan nimessä.


      • Jarmo__EiKirj
        KTS kirjoitti:

        Kerro toi sille omalle lössilles joka kimpoilee Saalemin, Siiloanin ja Patmoksen välillä ja kannattaa noita jengejä Jumalan nimessä.

        Ei pahuutta ja saatanan palvelijoita (soldier opf odin-epäjumala) voi Jumalan oma koskaan kannattaa. Ei sellainen ole Jumalan oma, hyvänen aika sentään. Lopettakaa tollanen järjetön johtopäättely. Se on sitä kuuluisaa kehäpäättelyä, jossa ei todellakaan ole päätä eikä häntää. Se on toisella nimellä tahallaan mustamaalaamista.


      • Jarmo__EiKirj
        KTS kirjoitti:

        Kerro toi sille omalle lössilles joka kimpoilee Saalemin, Siiloanin ja Patmoksen välillä ja kannattaa noita jengejä Jumalan nimessä.

        Ja pistä säkin kotari toi terroristilippus vaan piiloon.


      • KTS--
        Jarmo__EiKirj kirjoitti:

        Ja pistä säkin kotari toi terroristilippus vaan piiloon.

        Palestiinan lippu liehuu myös seurakuntareissuillani!

        HYVÄ!


      • Jarmo__EiKirj
        KTS-- kirjoitti:

        Palestiinan lippu liehuu myös seurakuntareissuillani!

        HYVÄ!

        Joo, kun moskeijoissas kumartelet mekkalaan päin ja terroristimurhaajien lippu liehuu.


    • stoprasistimuslimeille

      YLE suojelee rasisti fasisti muslimeita. kaikki koraaniin uskovat muslimit on rasisteja ei muslimeita kohtaan. yle sallii rasistisen vihakirja koraanin leviämisen ja rasistisen kirja opetuksen kanavilllaan. valtion verovaroista.

      • KTS--

        EIKÖS SE TEIJÄN LÖSSI JUST SANONU ETTÄ LUKEKAA IHMISET KORAANIA!


      • asdfasdfsd

        Puoliksi kirjoitustaidoton typerys ei oikein ole pätevä arvioimaan minkään median vakavastiotettavuutta. Lue vain sitä Janitskinin Venäjältä rahoitettua vihapaskalehteä. Se sopii sinulle.


    • NäinSeSaatanaOn

      On hienoa että vielä löytyy jämeriä isänmaallisia nuorukaisia. Me vanhukset kunnioitamme heitä!

      • Jarmo__EiKirj

        Millä tavoin Odin edustaa tässä isänmaallisuutta?


      • Jarmo__EiKirj

        Jos olisivat olleet edes pikkusenkaan isänmaallisia, he olisivat perustaneet -30 luvun malliin suojeluskuntia, joissa olisi ollut paikallinen reserviharrastajaupseeri tai jokin paikallinen kouoluja käynyt vaikka eläkkeelle jäänyt poliisi tms. paikallispäällikkönä. Aivan kuten se toteutettiin silloinkin. Joten tällä tavoin järjestö olisi äkkiä saanut vaikutusvaltaa ja sen kipeimmin kaipaamaansa julkista uskottavuutta. Nyt nämä vellihousut on pelkkiä väkivaltarikollisia ja jengiläisiä. AMATÖÖREJÄ ja sillä piste.


      • asdfgasdfgsdf

        Tuon "jämerän isänmaallisen" katupartioryhmän führer Mika Ranta on juuri nyt syytettynä Kemi-Tornion käräjäoikeudessa mm. naisen pieksämisestä. Suomalaisnaisen. Siinä teille esimakua millaista "naistensuojelua" tuo vajaapäinen natsiporukka tulee harrastamaan, jollei noita pysäytetä.


      • 3r3r3r3r

        Niin miksi et pysäytä eikös ne ole vain nössöjä liiman haistelioita? Stubelokin on teidän pysäytys jengissä mitään ette vaan saa aikaan partioiden kannatus ja väki määrä kasvaa joka viikko ei tuosta yrityksestänne näytä yhtään mitään tulevan pelkää mainosta vaan saa partio.


      • asdfasdfsdfg
        3r3r3r3r kirjoitti:

        Niin miksi et pysäytä eikös ne ole vain nössöjä liiman haistelioita? Stubelokin on teidän pysäytys jengissä mitään ette vaan saa aikaan partioiden kannatus ja väki määrä kasvaa joka viikko ei tuosta yrityksestänne näytä yhtään mitään tulevan pelkää mainosta vaan saa partio.

        Kirjoitustaidostasi, tai oikeammin sen surullisen silmiinpistävästä puutteesta, päätellen voisit kuulua Onanistien ajattelijoiden terävimpään kärkeen. Joko on natsikoppalakki hankittuna?


      • asdfgasfgsdg
        3r3r3r3r kirjoitti:

        Niin miksi et pysäytä eikös ne ole vain nössöjä liiman haistelioita? Stubelokin on teidän pysäytys jengissä mitään ette vaan saa aikaan partioiden kannatus ja väki määrä kasvaa joka viikko ei tuosta yrityksestänne näytä yhtään mitään tulevan pelkää mainosta vaan saa partio.

        Montako ihmistä muuten pitää hakata jotta saa respectiä Onanistikavereilta?


      • Jarmo__EiKirj

        Mä tiedän jotain näistä jengeistä ja jengiläisyydestä, itse ammattini puolesta ja voin vaan todeta sen saman totuuden. Kun heikkojen uskottavuutta kaipaavien jäsenten lauman johtajana on se "Keravan Rane", niin nämä pikkunassikat kumartaa sitä ja luulee nyt olevansa osa jotain suurta ja hekin saavat siinä loputtomasti kaipaamaansa kunnioitusta. Puolestaan tämä kunnioituksen nälkä pitää perustua pelkoon, koska muita edellytyksiä muuhun kunnioituksen ei heillä ole.
        Aikoinaan n. 15 vuotta sitte kun Suomen Helvetin Enkeleiden perustajajäsen, "spiidi" pääsi linnasta, jos muistatte, ampui singolla Bandiittien kerhotaloa kohti jne. pakeni vauhdikkaasti poliisia ja sai pitkän tuomion. Hän päätti sit linnasta päästyään ottaa Hesassa vanhat HA:n ovitoiminnan takas isellensä ja ajoi mun paikan poken baarista kahden albaanikollin kans mäkeen ja teki saman yhes toises mestas. Me pari pokefirmaa kokoonnuttiin ja mietittiin mitä asialle pitäs tehdä ja todettiin että Spiidi ja HA ei voi olla niin iso puulaaki että se olis Hesan portsareita vaikutusvaltaisempi. Aloimme laittaa verkkoja vesille, kunnes se päätyi siihen että HA:n oma väki vaivihkaa hakkas Spiidin sairaalakuntoon ja me saatiin jatkaa bisneksiämme. En tiedä mitä tapahtui, mutta käsittääkseni vaikutusvalta oli vaan meillä vankempi. Näin pitäisi olla myös näillä katupartioilla ja kunnioitan niitä paria paikkakuntaa, joissa tämä on otettu ihan eri tasolla. Siellä on tavalliset ihmiset partioimassa ja johdossa turvallisuusalan ammattilaisia, jotka valvoo mm. voimankäyttövälineiden mukana pitämistä. Katupartio ei saa Suomen lain mukaan kantaa voimankäyttöön tarvittavia välineitä, ei edes nippusiteitä.
        Olen kouluttanut satoja järjestyksenvalvojia ja vartijoita. Olen verrannut joka kerta erästä kahta asiaa voimankäyttövälineiden kantamiseen liittyviä selityksiä: "putkimies päivällä" ja "putkimies yöllä" kumpaa putkimiestä poliisi uskoo, kun se kantaa teräsputkea kadulla klo 13:30 vai klo 01:30 ???
        Poliisi kysyy, hei miksi sinulla on mukana tämä teräsputki? Olen putkimies. Mitä luulette?


    • osmannituhkaa

      Vihdoinkin lötyi uskonto , jota voi kannattaa. Ei enää juutalaisten hegemoniaa. Nyt on korkea aika siirtyä Pohjoismaitten jumalien kannattajiksi. Samalla suojellaan maatamme osmannien ja muiden imaamien hyökkäyksilltä. Kannattaa katsoa sketsi heute-showsta, jossa Angela esittää napatanssia Turkin sulttaanille.

      • 12345654321

        Onneksi me ymmärrämmä että provoat jonkun asian puolesta, toivottavasti se on hyvä asia.
        Alkaako jo kolahtelemaan Porissa päin Auerin perheen hajoittaminen?
        Vai onko Aarniokäräjät edelleen vailla ratkaisua?
        Tuskin täällä mitään profetioita kaivataan Odinin poikien ja muiden jengien puolesta tai vastaan?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset

      "Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-2
      Maailman menoa
      739
      9286
    2. Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta

      Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir
      Maailman menoa
      374
      8179
    3. Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/8407068
      Maailman menoa
      164
      6019
    4. William ja Sonja Aiello ERO

      Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      54
      2453
    5. Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."

      Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun
      Kotimaiset julkkisjuorut
      6
      2159
    6. Se siitä sitten

      Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy
      Ikävä
      82
      1795
    7. Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"

      Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan
      Kotimaiset julkkisjuorut
      20
      1738
    8. Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista

      Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      8
      1595
    9. Ihastumisesta kertominen

      Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi
      Ihastuminen
      92
      1519
    10. Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon

      Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.
      Maailman menoa
      441
      1418
    Aihe